Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Begyulladt lábkörömmel mit...

Begyulladt lábkörömmel mit tudnak kezdeni egy babánál?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 14 hónapos, születése óta a lábain a nagy körmök visszahajlanak, gyakran begyulladnak, ilyenkor a doktornő bacroban kenőcsöt ír fel, amit párakötéssel kell felhelyezni a körmére, de semmit sem használ. Azt mondta felesleges más orvoshoz, sebészetre vinni, mert úgysem tudnak vele mit kezdeni. Volt valakinek a picurjával ilyen, mi történt?
2010. máj. 9. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiamnak is volt begyulladva a körme, ő még akkor kicsi volt, 4 hós körüli.

Én nem vittem dokihoz. Paradicsomos dunszt kötést tettem rá, ami pár nap alatt helyrehozta. Rakhatsz rá paradicsom szeletet, dunsztkötéssel leszorítva. Vagy amit én csináltam még, hogy a babáknak való paradicsomlével itattam át steril vattát, és azt dunsztoltam.


Szóval ez csak a gyulladást viszi le pár nap alatt, magát a visszahajláshoz nem tudok hozzászólni.


Nem pici a cipője? Nem nyomja elől? mert ekkora korban az is okozhatja a gondot

2010. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ, nem biztos, nem a cipő miatt. már így született, hogy vissza volt hajolva, nagyon ki volt ázva a bőre, szerintem azért. kipróbálom a paradicsomot is, eddig mi csak szálkára szoktuk, de hátha.
2010. máj. 9. 15:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ami a gyulladást leviszi az a sós víz. Fél órát kell bene áztatni, nem tudom ezt hogyan tudod kivitelezni, de nagyon hatásos. Annyi sót kell tenni a vízbe, ami már nem oldódik fel. Ez kb. két deci vízhez egy jó maréknyi. Ebben kellen áztatni fél órát valahogy, majd ezt napokon kerersztül csinálni, és ki fogod tudni szabadítani a gyulladt részről a körmöt. Kiszívja a gennyet is, ha esetleg lenne.

Nekem már úgy nézett ki, hogy műteni kell, szinte nem bírtam lábra állni, és a sebész tanácsára ezt megpróbáltam. Teljesen rendbejött, csak ajánlani tudom.

2010. máj. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem a só szétmar:S
2010. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!