Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fülbelövés után begyulladt...

Fülbelövés után begyulladt füllel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Elég csúnyán be van gyulladva a kislányom fülén a lyuk.

Arra gondoltam, hogy kiveszem a fülbevalót, alkoholba áztatom, meg a fülét is szépen átmosom alkoholos vattával, és úgy tenném vissza a fülbevalót.

Ez így jó? Szabad ilyet? Mert így, hogy benne van, nehéz tisztítani.

Mennyi a minimum idő, amit meg kell várni, hogy rendes arany fülbevalót lehessen beletenni?


2011. okt. 2. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kivenned hozzá a fülbevalót. Csak alkohollal kenegesd. Pl. fültisztító pálcikával, azzal jobban alá tudsz nyúlni.

Ha nagyon begyulladt a fül, akkor, ha kiveszed a fülbevalót, nehéz lesz visszatenni. Így is sikerülni fog.


6 hét után ajánlott csak átcserélni.

2011. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi kamillateáztuk a fülét a lányomnak, mikor begyulladt neki. Nem vettük ki a fülbevalót.

Pár nap alatt látványosan szebb lett és meg is gyógyult kb. 1-1,5 hét alatt.

Nekünk 1 hónapot mondtak, hogy annyi idő után cserélhetjük le aranyfülbevalóra.

2011. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Alkohollal kenegetem neki, de nem nagyon javul. Sőt... egyre csúnyább. De a kamillás lemosást kipróbálom, köszi! ez jó ötlet, nem tudom, miért nem jutott eszembe. :)
2011. okt. 2. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tetran kenőcs....
2011. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kenőcs? Na, ez is jó. Mert hiába törölgetem alkohollal, a seb attól nem gyógyul. Majd bemegyek a patikába, köszi!
2011. okt. 3. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!