Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet felrúgni egy...

Mikortól lehet felrúgni egy gyerek szigorú napirendjét?

Figyelt kérdés

Mi történik ha megzavarjuk valamivel?

Mi a legrosszabb ami történhet emiatt?

Másfél éves gyerek esetén mi lesz?


2017. febr. 26. 07:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
semmi :)
2017. febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Semmi nem lesz.....nem kell eszeveszetten ragaszkodni hozza, masnaptol visszaall (tapasztalat)
2017. febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Te ismered a gyereked.

Nálunk megvannak a főbb pontok, reggeli kelés, du-i alvás, esti fektetés és azon belül teljesen mindegy mit csinálunk, hova megyünk, nem borít.

De ha pl.: alvásidőre kapunk időpontot orvoshoz, vagy nem érünk haza, akkor jajj nekünk, mert nem tudjuk lefektetni vagy kevesebbet alszik és az egész délután nyűgös.

2017. febr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Én eleve nem hiszek a szigorú napirendben, nem életszerű, és a gyerekek igénye is folyton változik.
2017. febr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

"Mi történik ha megzavarjuk valamivel?" Semmi

"Mi a legrosszabb ami történhet emiatt?" Ha nem sikerül kialudnia magát, lehet, hogy nyűgös lesz vagy nehezen kezelhető. De nem biztos.

"Másfél éves gyerek esetén mi lesz?" Lásd fent. Tragédia semmiképp nem fog történni.

2017. febr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Mennyire szigorú ez a napirend? Hány napon keresztül "rúgjátok fel"?

A harmadik gyerekünk 4 hónapos. Mindnél előfordult, hogy 1 vagy több napra felborult a napirend, de hamar visszaállt. Bár nálunk sosem volt nagyon szigorú napirend, az alvás és evés, ami tabu, ahhoz nem vagy nagyon ritkán nyúlunk, de a többi mozdítható. Az sem probléma, ha épp nem az ágyában, hanem a babakocsiban alszik 1 órát, vagy épp egy összetolt fotelben valahol másutt.

Hogy mi történhet? Megtanul alkalmazkodni a változásokhoz (ez az életben nem hátrány), és max 1-2 napig nyűgösebb lesz.

2017. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem az én gyerekemről van szó.

Csak barátnőm mindig erre hivatkozik, hogy emiatt nem tud sehova menni. Néha megkéri a rokonokat hogy vigyázzanak a gyerekre de percre pontosan az etetés és az alvás közötti időben csak.

Nekem még nincs gyerekem, emiatt elképzelni nem tudom hogy mi múlik 5 percen akár.

Kíváncsi vagyok hogy ő csinálja túl megszállottan vagy ez tényleg ennyire börtön.

2017. febr. 26. 12:27
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
nálunk max annyit eredményez hogy túl fárad a gyerek és nem tud elaludni időben, ilyenkor én 2-3 órával kevesebbet alszom napi szinten ami mondjuk elég rideg mivel a napi alvásom eleve 5-6 óra max. szóval én sem szeretem, ha felborulnak az alvások, alkalmi jelleggel persze kibírható, de se én, sem a gyerek nem tudunk jókedvűek lenni fáradtan, ezért én is mindig olyan programokat választok, amik nem ütik a napirendet. Nem tudom van e gyermeked, de ha láttál már 1,5 évest akinél kimarad a déli alvás...hát nem túl szórakoztató, hiába csinálnék utána programot vele, nem lenne valami élvezetes
2017. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
Egyszer-egyszer fel lehet rúgni a napirendet, és 5 percen se múlik semmi, de rendszeresen nem. A gyereknek szüksége van a nyugodt pihenésre, egy 1,5 éves meg még elég kicsi és szüksége van a déli alvásra, úgyhogy egész napos programot szervezni nem szerencsés.
2017. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%
Nagy baratnok lehettek ha itt beszeled ki ot idegenekkel...ugy, hogy meg gyereked sincs biralod.....eg ovjon az ilyen "baratnoktol" minden not :)
2017. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!