Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi egy alap kezdő csomag...

Mi egy alap kezdő csomag csomag gy kis babánál?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt az hogy mi a nélkülözhetetlen ,mi ami jó ha van de nem szükséges mi az ami teljesen hasztalan? 24 éves vagyok egyre jobban érik bennem hogy anyuka szeretnék lenni,viszont ebből a szempontból nem nagyon vagyok tájékozot.
2017. márc. 1. 13:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Egyéni igények függvénye, hogy mi az alap, a hasznos, a haszontalan.
2017. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Pl. Neked mi volt? Saját tapasztalatokat ia írhattok :)
2017. márc. 1. 13:33
 3/23 anonim ***** válasza:
46%
A légzésfigyelő nagyon fontos.
2017. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%

Ami alap:

- ruhák (sok, mert egy anyatejes babát is öltöztetni kell napi legalább egyszer - ilyenkor még zömmel rugdalózó)

- textilpelus 8-10 legalább - törlőnek, betakarhatod, feje alá, pelenkázóra, kiskád aljára, hogy ne csússzon, válladra büfiztetéskor, stb.

- alkohol, vattapamacs a köldökéhez, D-vitamin, lázmérő

- valami játék, ami hangot ad, vagy forog

- kabát, sapka, kesztyű


Ami jó ha van:

- kiskád

- hordozókendő, pólya (öcsém pólyában aludt igazán nagyokat, megnyugtatta a "becsomagolt" érzés, takaró alatt üvöltött)

- kiságy (unokahúgomék pl. matracon aludtak)

- bélés a babakocsiba

- cumisüveg a tápszernek > ez igazából hamar kiderül, hogy van-e tejed, szopik-e eleget

- mellszívó, ha nem tudsz kézzel fejni (és kell)

- hasfájós babáknak valamilyen szélgörcsoldó


Haszontala csak az, amit te annak tartasz, nekem pl. a cumi ilyen.

2017. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Hogy mi a nélkülözhetetlen? kb a tápszer, ha nem tudsz szoptatni...

Fürdetni csapba is lehet, nem kell kiskád (meg állvány). Pelenkázni ágyon is lehet nem kell pelenkázó. A ruhái a felnőtt szekrényben is ugyanúgy elférnek, sokaknál a baba a szülővel alszik, szóval ágy sem fontos.


Lehet több milliót is elkölteni a baba születéséig, popsitörlőmelegítőre, és társaira.

Hogy mik az igényeid, azt te tudod.


Én nem vettem semmi extrát, kb 30-40 ezer volt a babacucc, a kiságyat barátnőmtől kaptuk, az nem került pénzbe.

2017. márc. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

- fürdető és nem feltétlen a Jonhsons márka, azt telinyomják minden szarral, magamra nem kenném

- sudokrem kb. mindenre jó

- babaolaj, ha nagyon száraz a bőre

- egy bármilyen nem szőrös állatka, amivel elalhat, de nem tud lenyelni/rágni róla semmit

2017. márc. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igazából azért tettem fel a kérdést mert egy ismerősöm azt mondta hogy a legalapvetőbb dolgok a leggyagibb minőségbe os 700e körül van egy kezdő baba csomag. Én ezzel nem teljesen értek eggyet.

2017. márc. 1. 13:56
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

#6

A Sudocrem pont ugyanúgy tele van nyomva minden vacakkal, mint a Johnson's termékek.


Mindenkinek másutt vannak a prioritásai. Számomra fontos, hogy a gyermek a megfelelő környezetbe érkezzen meg, legyenek saját bútorai, játékai, szobácskája, ruhája. Hogy legyen egy kényelme,s és kipróbált szoptatósfotel, ami a sírós éjszakákon jó szolgálatot tesz az anyának.


Cumit nem vennék. Fürdőzéshez hőmérő a vízbe, de azt te döntöd el, hogy műanyagkádat használsz-e vagy sem.


Popsitörlő nekem fölösleges, mert tele van minden allergénnel: a lemosásnál nincs higiénikusabb és tisztább. Igen, néha napi ötször is, de inkább, mint a vegyszerek.


A pelenkakuka jó szolgálatot tesz, praktikus, nem szaglik.


Mi az új dolgok pártján állunk, magunknak is, a gyerekeknek is: bútorok, ruhák, kocsik, stb.


A mózeskosár fölösleges, egy többfunkciós babakocsi hordozója éppen megteszi.


D vitamin nagyon fontos.

Légzésfigyelő.

Anyának multivitamin, magnézium (görcsök ellen), D vitamin terhesség alatt és után is (az autizmussal is kezdik összefüggésbe hozni a terhesség alatti D vitamin-hiányt).


Bimbóvédő jó szolgálatot tehet.


Puha textilek/textilpelenka pelenkázás alá, törlésre stb.


Minden egyéb ráér.

2017. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

8-as vagyok: száraz bőrre, koszmós fejre extra szűz olívaolaj.


Nézd, az egyéni igény és anyagi helyzet függvénye, hogy mit költesz a gyerekedre. Szinte minden nélkül is fel fog nőni, lehet mindent használtan is venni, ha akarod vagy nincs más lehetőséged. Ha azonban megteheted és meg is szeretnéd tenni, akkor miért ne költhetnél a kicsire is kedved szerint?

2017. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Kedves olvasó utolsó ha a kérdésre nek tudsz válaszolni akkor csitt.
2017. márc. 1. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!