Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos múlt a lányom,...

8 hónapos múlt a lányom, mostanában egyre többször tapasztalom, hogy 1 üveg bébiétel nem elég neki (190g). Adjak desszertet Neki ebéd után, vagy 2 üveg bébiételt?

Figyelt kérdés

Nemcsak ebédnél van hasonló, hanem uzsonnánál. Főzök is neki amikor tudok, de elég sokat vagyunk úton, így ilyenkor a bébiételt viszem. Ma is rokonoknál voltunk, megette és utána még éhes maradt. Még szerencse, hogy volt nálam desszert is. A 8 hónapos kortól való bébiételt, ami 220grammos, nem tudja még megenni, csak turmixolva, fogunk még nincs:), és csak öklendezik tőle. Két üveggel adhatok neki vagy inkább utána egy kis desszert lenne jobb?

Tápszeres baba.


2010. máj. 9. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A lányom tányérjába 300 ml kaja fér.

8 hónaposan simán megevett ekkora adagot, szóval szerintem ne desszertet adj neki, hanem növeld az ebéd adagját.

Az, hogy mennyit eszik, a kajától is függ. Egy krumpli-máj-sóska laktatóbb, kevesebb kell, mint egy sima zöldségfőzelékből, hús nélkül.

2010. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kb ez az a kor, amikor már 1 üveg bébiétel kevés. Én általában mindig főztem a gyerekeimnek, de ha néha úgy adódott, hogy elmentünk, bizony 2 üveg bébiételt készítettem be neki. Szerintem is növeld meg az étel adagot, akkor legyen nálad 2 üveg bébiétel.
2010. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Adj neki többet, majd mutatja, ha elég.

Hacsak nem olyan haspók, mint a lányom, kb. 10 hónapos volt, mikor kipróbáltam, meddig eszik, de 4,5 dl-nél valahogy megálltam, nem mertem többet adni. :)

2010. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!