Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most nekünk van igazunk vagy...

Most nekünk van igazunk vagy anyának?

Figyelt kérdés
Már beszélgetünk arról - mivel csak 10 hét van a szülésig -, hogy mi hogyan lesz. Párommal azt beszéltük, hogy az első egy hónapban, amikor még nagyon pici és nem elég erős az immunrendszere, nem visszük sehova, ha valaki segíteni szeretne (pl anya, sógornőm), akkor ők jönnek le. Ezt mondtuk anyának is, mire megsértődött, hogy miért őneki kell lejönnie hozzánk, miért nem mi megyünk. (Mi a város külterületén lakunk, autóval 15 perc, busszal fél óra). Mondtam neki, hogy azért, mert az lesz az ő védett tere, azt szokja meg, nem azt, hogy hurcoljuk, mikor párom 12 órázik. Neki egyszerűbb, mert nem dolgozik, párom hozná-vinné, de így is azt szeretné, ha én mennék hozzájuk a babámmal, mikor nekem lesz így is elég dolgom. (Úgy, hogy nekik is van autójuk és először kitalálta, hogy majd ők hoznak minket a pici babával.) Én mondtam neki, hogy nem fogok ingázni, mire besértődött, hogy akkor én nem is akarom vinni hozzá az unokáját meg dédi hogy fog kijönni hozzánk. Mondtam, hogy majd őt is lehozzuk autóval, de az első egy hónapban amúgy se tesz jót az a babának, ha nem ott van, ahol lennie kell, hanem mindig másutt.
2017. márc. 5. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Nyilvan Neked, de szerintem ezt te is tudod...azonbanezt vele tisztazd mert attol nem fogod magad jobban erezni, ha most vadidegenek nekiallnak szidni az anyukadat ......szoval en sem teszem. Egyebkent hiaba teszik igy majd az utanam irok, attol a problemad meg nem lesz megoldva max a lelkeden konnyitesz (nekem ettol nem lenne konnyebb hogy szidjuk egyutt anyamat a gyakorin hogy molyen onzo), szoval ulj le es mondd el neki hogy a segitseg akkor segitseg ha o megy hozzatok.
2017. márc. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Olyan 2-3 hónapos lehetett a lányom, amikor először voltunk vele rokonoknál.


Teljesen természetes, hogy az első 6-8 hétben nem a kisbabát hurcibáljuk. Nem beszélve a frissen szült anyáról ugye.

2017. márc. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Neked van igazad.

2 hónapos volt a kisfiam, amikor először elvittük itthonról a nagyszülőkhöz.

Ráadásul én császármetszéssel szültem, az első hetekben örültem, ha meg tudok mozdulni, nem még jönni-menni akárhová. És ahogy írod is, egy újszülött babának még semmi immunrendszere nincs, tehát jó helye van neki otthon.

Anyukád meg szimplán lusta. De akkor mondd meg neki nyugodtan, hogy megoldod egymagad, nem kell a segítsége.

2017. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én nem azt várom, hogy anyát szidják, hanem csak kíváncsi voltam, hogy jól gondolom-e, hogy nekünk az első egy hónapban otthon a helyünk, nem pedig kétnaponta máshol.
2017. márc. 5. 08:22
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
De nyilvan tudod hogy neked van igazad, hiszen egyertelmu hogy igen, ujszulottnek otthon a helye...
2017. márc. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Már 1hónapos elmúlt a kislányunk amikor először átvittük a tőlünk 2 házra lakó nagymamához. Annál messzebb távra csak 6 hetes kora után mentünk.

Szerintem is teljesen normális az, amit gondolsz, ne bizonytalanodj el.

2017. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem egyértelmű, hogy nem te hurcolod, de az a duma, hogy az lesz az ő védett tere, jézusom...
2017. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Hurcolászni valóban nem jó ötlet az ilyen pici babát, de a levegőtől ne féltsétek. Legalább az erkélyre vigyétek ki kicsit.
2017. márc. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
Császárral szültem. Az első héten jöttek a nagyszülők, keresztszülők. 2 hetesen simán levittük anyósomékhoz, keresztanyjáékhoz, dédikhez úgy, hogy ott töltöttük az egész napot és semmi baja nem lett neki sem és nekem sem.
2017. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, ha a mama segiteni akar akkor gondolom a fozesben, mosogatasban, amig anyuka ellatja a babat. Na azt csak otthon tudja veghezvinni. Az nem segitseg, hogy a helyebe viszik es o segit ....gugyogni neki meg ringatni.

Egy ujszulott melllett nem az a segitseg ha mama babazik amig az anyuka foz...hanem ha mama bevallal valamit a haztartasbol amig anyuka szoptat vagy furdet.

2017. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!