Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mi a teendő? "gyes...

Ilyenkor mi a teendő? "gyes kérdés"

Figyelt kérdés

Kisfiam már elmúlt 1 hónapos és mivel az apukája külöldi állampolgár még nincsen anyakönyvi kivonata(1 hónap az átfutási idő ilyen esetben de nem tudni mikor kapjuk meg).

Ha esetlegmire megkapjuk eltelik a 2 hónap,így lecsúszok az egyszeri anyasági segélyről és 2 havi gyesről is???


2010. máj. 10. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Asszem 6 hónapra visszamenőleg adnak mindent így van még időd:)
2010. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én úgy tudom hogy 2 hónapra visszamenőleg.tévedek?
2010. máj. 10. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

itt vagyon: [link]

1.voltam

2010. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan jó régi, amit az előző belinkelt, de az összegektől eltekintve jó, azaz az egyszeri anyaságit 180 napig megigényelheted.

Viszont a gyesnél tényleg csak két hónap van :(

Nem lehetne megsürgetni vagy utánaérdeklődni, hogy mikor jön meg az anyakönyvi? Addig is készenlétben legyetek, töltsd ki az összes nyomtatványt, másolj le hozzá mindent, ami kell, hogy már csak az anyakönyvit kelljen becsatolni.

2010. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves utolsó.

Készenlétben vagyok,minden megvan már,kitöltve mellékelve már csak az anyakönyvi kivonatot és a taj-t várjuk.

A babám közben már elmúlt 1 hónapos.

Remélem meglesz...!

2010. máj. 10. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy meg kéne kérdezni egy illetékest, hogy mi van akkor, ha így, hiányosan nyújtod be. Úgyis visszaküldik hiánypótlásra, tudom, de a kérdés az, hogy akkor mi számít az igénybejelentés dátumának? Mert akkor inkább be kéne nyújtani a baba két hónapos kora előtt pár nappal (ha még nincsenek meg addigra a papírok), úgy is hiánypótlásra szólítanak fel, és akkor nyertek pár hetet.
2010. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!