Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes-sel kapcsolatos kérdés....

Gyes-sel kapcsolatos kérdés. Kevesebb lett a pénzem, mint kiderült, mert nem kértem adójóváírást, ilyenkor mit kell tennem?

Figyelt kérdés
(Bocsi, lehet hülye vagyok, de nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz!)
2010. márc. 6. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Adójóváírás csak gyedre jár, a gyesből nem vonnak adóelőleget.

Elméletileg január végéig kellett megtenni a nyilatkozatot, hogy kéred. Ki utalja a gyed-et? Őket kellene felhívni, hogy ha nem kaptál ilyen nyomtatványt, hátha még lehet igényeli erre való hivatkozással.

Ha nem, akkor majd egyösszegben adóév végén (azaz jövő májusban) visszakapod.

2010. márc. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, igen gyed. Nem kaptam ilyen nyomtatványt, és sajna bolond voltam, mert úgy emlékeztem én is, hogy idén év elején újra kell igényelnem, de rákérdeztem ezen az oldalon és azt válaszolták, hogy nem kell. Felhívom őket egy próbát megér.
2010. márc. 6. 08:20
 3/9 A kérdező kommentje:
Más is járt így?
2010. márc. 6. 08:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdeklödd meg,mert én tavaly szeptemberben igényeltem meg.Vissza menőleg ebben az évben fogem megkapni,de szeptembertől már megkaptam.Kérdezz rá.
2010. márc. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De ha jól emlékszem ugye úgy volt, hogy tavaly is be kellett adni egyet, mivel már akkor is kaptam gyedet, és ez év januárjában kellett volna ismét, ugye?

Köszönöm amúgy a válaszokat!

2010. márc. 6. 08:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, most januárban újra kellett volna igényelned. Minden évben újra indul:)

ҝ

2010. márc. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tavaly én is így jártam, és az első utaláskor szóltam miért ilyen kevés a pénz, hát ezért, nekem utána a következő már jól jött, mert év közben is lehet módosítani, csak ki kell tölteni a papírt.
2010. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is így jártam most, de februárba bementem a cégemhez(kifizetőhely), igényeltem és most elméletileg már kapni fogom. A januárit meg jövőre vissza igényelem.
2010. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat megint!

Le tudom tölteni valahonnan a nyomtatványt, és ha igen, akkor mi is ennek a neve?Hol keressem?

2010. márc. 6. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!