Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy órát volt a szülőcsatornáb...

Egy órát volt a szülőcsatornában a baba - nagyobb esély van rá, hogy oxigénhiányos legyen, mozgásával, értelmével bármi baj legyen?

Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

nyilván nagyobb esély van rá, mintha 10 perc alatt megszületett volna, szimpla logika.


De ezt a dokik nem mondták el szülés után? Ha ox.hiányos, az rögtön kiderül

2017. márc. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Nyilván nagyobb az esély, de közben biztos nézték többször a szívhangot, ha azzal nem volt gond, szerintem ne aggódj. Én lányom is ilyen baromi lassan született meg, extra ügyes mozgású és nagyon okos.
2017. márc. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Nem derül ki rögtön, az Apgar nem jó jelző.

Több mint 1 órás kitolási szak volt, 7/10/10 lett az Apgar. Beavatkozás nélkül javult az 5 percesre, mégis izomtónuszavar jelentkezett. De van a gyógytornán 9/10/10 Apgarral született is, aki ugyanúgy hipotón.

2017. márc. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Igen.

Ezert is kertem csaszart, mert rengeteg az oxigenhianyos gyerek.

2017. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Ez szerintem nem számít extra hosszú kitolásnak. Ha nem könyököltek a hasadra, nem adtak túl sok mesterséges oxytocint, jó volt a kicsi szıvhangja , apgarja, akkor nem lesz hátránya abból hogy egy óra alatt született.
2017. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Jesszus 4-es..
2017. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hányas lett az Apgar-ja?
2017. márc. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Szimpla logika" - válaszoló, nyilván arra gondoltam, hogy jelenősen nagyobb esély van-e rá... És nem, a doki nem mondta, de erre is rájöhettél volna magadtól.


Az Apgar kutyafüle, csak pillanatnyi állapotot mutat, különben is sokszor szépítenek rajta, utólag meg azt mondanak, amit akarnak.


Nem jött ki a gyerek, szó szerint beszorult a szülőcsatornába, az orvos kétszer is belenyomott a hasamba, mire átpréselték a medencémen.

2017. márc. 12. 22:27
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, lehet ettol baja, de sokszor csak evekkel kesobb derul ki ( pl tanulasi problemak )
2017. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!