Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséges gyerekek...

Kis korkülönbséges gyerekek anyukái?

Figyelt kérdés

Elsőt várom, de amint lehet, szeretnénk próbálkozni a másodikkal, harmadikkal is. Párom már harminc, nem szeretnénk várni hosszú éveket.

A terhességet viszont elég nehezen viselem. Hányás, hányinger, szédülés, elveszi minden erőm, van amikor felkelni sem tudok, annyira hányingerem van.

El nem tudom képzelni, mit csinálnék, ha itt lenne velem egy totyorgós.

Aki ilyen helyzetben van, elég erőt ad neki a tudat, hogy menni kell pesztrálni a kicsit?



2017. márc. 20. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem mind a négy babavárás más volt. A következőnél nem leszel feltétlenül rosszul. Engem annyira lekötött a legnagyobb, hogy egyáltalán nem volt energiám rosszul érezni magam a másodikkal (másfél év van köztük). :)

Csak bíztatni tudlak!

2017. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

A második babát várom, 25 hetes vagyok és 18 hós a fiam. Most perpill egész jól viselem, de az eleje nagyon nehéz volt. Állandóan álmos voltam, hányingerem volt, így volt ez az első terhességemnél is de akkor aludtam hétvégén 9-ig és lefeküdtem hétköznap akár 7-kor is. A fiam fogzott is ráadásul, pozitív teszt után pár nappal elkezdtek jönni az örlők majd a szemfogak, 2 hónapon belül kijött 8 én meg mint egy élőhalott, már reggel az estét vártam mindennap. Jelenleg is derékfájás, hátfájás, csak nem bírom úgy de most úgy vagyok vele egy 21 hóssal meg egy újszülöttel csak nehezebb lesz, próbálok nem haldokolni már most.

Igen első terhességemnél én is gondoltam erre milyen nehéz lehet egy kisgyerek mellett, hidd el, akármit túl lehet élni. 😊

2017. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is csak estènként esett le, mikor megmozdult, oh, hát te is itt vagy?! :-)
2017. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Két gyermekem van, nincs 2 év közöttük. Mindkét terhességem első trimesztere maga volt a pokol. Nagyon rosszul voltam, minden reggel a vécécsészét öleltem, olyan hőhullámaim voltak, hogy a hideg konyhakövön feküdtem, hogy lehűljek.

És valóba durva volt a második terhességemkor mindezt úgy átélni, hogy ott volt az energiabomba csodálatos egy éves kisfiam, akit a világon a legjobban szerettem, és nem akartam, hogy bármi hátránya származzon abból, hogy a szülei ilyen hamar bevállaltak még egy babát. Szval minden erőmmel azon voltam, hogy egy-egy nehéz reggel után gyorsan összekapjam magam, és újra az energiabomba anyukája legyek az én kis energiabomba totyogósomnak. És ezzel az elhatározással valójában túl is voltam a nehezén: annyira gyorsan elrepültek a hónapok, hogy már csak a szülőszobán kaptam észbe, hogy atyavilág, mindjárt megérkezik a kislányunk, egy újabb csoda az életünkben!

Szval valóban mindent túl lehet élni, de érdemes készülni több forgatókönyvvel azokra az esetekre is, amikor úgy érzed, nem tudsz megküzdeni a helyzettel. Hogy semmi ne érjen váratlanul! Jó egészséget az egész családnak!

2017. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Ember-es terhessegfuggo. Baratnom masodik es harmadik terhessegnel es rengeteget volt korhazban, apuka meg hetekig otthon az egyeves, aztan a haromeves es egyeves gyerekekkel.....minden volt csak jo nem.

Kisfiam kus baratjara pedig bebiszitter vigyazott es hordta-vitte mert apuka dolgozott, anyuka 8 honapnyi fekves, vegig veszelyeztetett lett.


Persze nem csak ilyen van, de at kell gondolni, ha igy alakul, meg tudjatok-e oldani.


Egyebkent elso babad varod, elvezd ki, szeresd ot, add neki a figyelmed es idot, ahelyett mar a sorozatgyartas kovetkezo projektjen meg a rakovetkezin agyalsz....

En masodik babamat varom (elso 6.5 eves) de ha valaki azzal nyaggat, lesz-e harmadik, mindig kiakadok hogy mostanaban ez a mania, hogy a babakat egy gyujtemeny darabjaikent kezelik...mint valamit csodas csaladanya kelleket, amibol minel tobb kell es minel hamarabb.


Elvezd ki az elsot, tanulj es ismerd meg, milyen egyaltalan anyanak lenni mielott fejben mar kollekciot gyujtesz.

2017. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
4 gyerek anyukája vagyok, akik jelenleg 6és fél, 5, 3és fél, és 1 évesek. Visszatekintve az elmúlt évekre, a terhességek a legkisebb nehézség ahhoz képest, ami utána jön. Minél nagyobbak, annál inkább előtérbe kerülnek az eltérő igények, a személyiségükből adódóan (nyugis vs pörgős, jó alvó rossz alvó, együttműködő vs lázadó, stb.) A kicsik mindig elkapják a az oviból hozott betegségeket, érdekes helyzet, amikor 3nak menni kell a dolgára de a negyedik lázas, és nincs nagyi meg tesó meg szitter, apának határidős munkája van. Ahogy nőnek, jön egyre inkább a féltékenység, rivalizálás, veszekedés, verekedés. Szóval ezt jól meg kell gondolni... addig a legkönnyebb míg odabenn vannak :)
2017. márc. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös nagyon a szívemből szóltàl.
2017. márc. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19 honapos a kislányom és félidös terhes vagyok. Ezt a második terhességet sokkal rosszabbul viselem,több a rosszullét,fáradtabb vagyok. De nem tehetem meg h nem foglalkozom emiatt a lányommal...rosszabb napokon fekszem az ágyon és ugy játszunk épitöst,v olvasunk mesekönyvet, és a lehetö legkevesebbszer kelek fel.de etetni,pelenkázni,öltöztetni stb kell....férjem dolgozik,muszáj megcsinálnom. Jobb napokonmegyünk játszora,ott leülök a padra,ö meg elvan:) nem egyszerü,de én ezek ellenére is nagyon örülök h vállaltuk a tesot. És sztem is még sokkal nehezebb lesz ha már a kicsi is kint lesz..
2017. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 gyermekem van.

8, 6, 3 évesek. Én már benne voltam a korban ezért nálunk nem volt opció, h vállaljunk-e hamar kistesót. Egyszerű volt eldönteni, mert mindketten szerettünk volna 2.-at és 3.-at, és így lettek kis korkülönbséggel.

Akiket nem hajt a tatár az életkoruk miatt, én azokat is megértem, h szeretnék egyben "letudni" a gyermekvállalást.

A másik meg, (pont azért mert nem szültem fiatalon) nem kell húzni, halasztani a dolgokat, addig kell belevágni míg van erő, energia, fiatalok és egészségesek vagytok.

Sajnos bármelyik terhességnél kerülhet anya kórházba, lehet veszélyeztett, fekvésre ítélt. Ugyanúgy megvisel (sőt megmerem kockáztatni, h még jobban) egy nagyobb gyeremeket is az anyja távolléte mint egy 1 évest.

Pont tegnap olvastam egy ilyesmi kérdést, ott a 7,5 éves extrém módon féltékeny a most születt kishugára, mert a nagy pont akkor kapott el valami vírust és került kórházba, amikor az anya szülte a kicsit. sajnos bármi történhet, nem lehet mindre felkészülni.

2017. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!