Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első egy hét a babával otthon,...

Első egy hét a babával otthon, milyen teendők lesznek? Mikre kel figyelni?

Figyelt kérdés
Első gyermekemet várom és nem igazán vagyok képben milyen is lesz az első időszak.. Ilyenekre gondolok hogy cumisüveg sterilizálást milyen gyakran kell? Baba ruhákat lehet mosógépben mosni vagy azt is speciálisan kell? Tudtok még ilyen "apróságokat"mondani amik fontosak? 20hkm köszönöm:)
2017. márc. 25. 12:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kell*
2017. márc. 25. 12:07
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak szoptatsz, akkor semmikor nem kell sterilizálni. Ha fejsz/cumisüvegből etetsz, nincs egyetértés, én naponta csináltam. Vasalással sincs egyetértés, egyesek szerint kell mert a vasalás megöli a bacikat, mások szerint felesleges. Igen, mosógépben is lehet mosni, az öblítő mondjuk nem mindenki szerint tesz jót, allergizálhat, én személy szerint használtam sensitive öblítőt. Plusz dolog lehet a fejés, de lehet egyáltalán nem kell majd.
2017. márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Minden ami a gyerek szájával érintkezik azt kell fertötleníteni. ìgy a cumisüvegeket, és cumikat naponta kell fertötleníteni az els 3 hónapban.


Ruha mosásról annyit, hogy nem a bennük le´vö baktériumok, virusok a veszélyesek, azok még egy koszos emberröl levéve sem olyan veszélyesek mint a vegyszerrel kezelt dolgok. A baba böre nagyon érzékeny, és az ázsiai országokból érkezö ruhákat szinte senki nem kontrolálja, föleg a kínai boltos dolgokat.

Az új ruhákat érdemes 2-3x átmosni az elsö használt elött. A használt ruhákat elég 1x.

2017. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Honnan fogom tudni hogy a baba mennyi tejet evett szopizaskor?
2017. márc. 25. 13:21
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

Én negyedjére is ugyanazt tervezem az első hétre. Magam mellé pakolok némi kaját, sok innivalót, összebújunk és minden nyekkre mellre rakom. Nem, nem szerencse kérdése. :-)

Nem vettünk cumis üveget, meg cumit, meg ilyeneket.

2017. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Hogy mennyit evett, azt legegyszerűbben babamérleggel tudod megállapítani, evés előtt és után is megméred. Sok helyen lehet kölcsönözni is mérleget.
2017. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A minden nyikkra mellre tételnél azért nem mellékes, hogy csak akkor működik, ha makk egészséges a baba. Az enyém sárga volt, ha nem ébresztgettem, nem kelt enni. 2-3 perc szopi után beájult, ébreszthettem újra. 2 nap szenvedés után kórházban kötöttünk ki, még éppen időben...
2017. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ne vegyél mérleget, és ne meregesd, mennyit eszik. Ez engem kikeszitett az első babánál. Elég hetente mérni, mennyit gyarapodott.

A lényeg, hogy a legfontosabb a baba és te. Igen, az etetés, szoptatás eleinte egy egész napos program, ha azt akarod, hogy legyen elég tejed.

Én szopi után fejni is szoktam, hogy fokozzam a tejtermelest.

A babaruhakat én külön mosom, rengeteg ruhát kaptunk, így elég hetente egyszer, így még is telik a gép. Öblítőt is használok, sensitivet. Mososzer ugyanaz, mint nekünk, Ariel.

Á

Az enyém üvegből is eszik anyatejet, az üveget, cumit, mellszívót naponta sterilizáló mikros sterilizáló dobozban, amit a mellszívóhoz adtak (tommee tipee). Sajnos nálunk így alakult, mert sokat voltunk kórházban, orvosnál, és nem mindig volt lehetőség szoptatni. Szerintem ezt próbáld meg elkerülni, mert sok macera.

a lényeg hogy csinálj mindent az ösztöneid szerint, ne hallgass mások okos tanacsaira 😀

2017. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ruhákat mosd ki előre, legyen kb. egy heti, nyílván történhetnek balesetek, ahhoz legyen egy jó mosószered amivel kézzel is kitudod mosni. Én az első perctől használtam öblítőt is, sensitívet, és vasaltam is. Külön gyűjtöm és mosom a pici ruháir. Sterilizálás naponta volt. Ha nincs aki vigyen neked főtt ételt tárazz be, vagy rendelj valahonnan, de ne gyors kaját, hanem valóban tápláló ételeket.
2017. márc. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Elso gyerekkel az elso het..pokol.

Sterilizalas naponta, ruhamosas 2-3 honapos koraig 90 fokon. Vasalni nem muszaj.

Szerintem ilyenkor a baba eszik, alszik (es persze rengeteget ordit), szoval nem kell neki semmi extra. Arra figyelj tenyleg h eleg kaja, betet, mososzer, pelenka legyen otthon, mert lehet, hogy olyan rosszul leszel hogy a sarki kozertbe nem lesz erod lemenni.

De a legfontosabb, hogy felkeszulj arra, hogy rossz lesz. Alvashiany, mellfeszules, verzes, kimerultseg. Ne alltasd magad azzal, hogy maskepp lesz. Szoval leginkabb lelkileg keszulj fel, mar ha lehet ilyet.

2017. márc. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!