Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elevit terhesvitamintól...

Elevit terhesvitamintól óriásbébik születnek?

Figyelt kérdés
Ma voltam a dokimnál és mondta hogy,elég lesz az Elevitből 2 naponta egyet szedneü ha nem akarunk óriásbébit!Hallottam már innen-onnan ezt a dolgot de nem tudtam hogy igaz is!

2017. márc. 25. 22:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%
Ebben nem hiszek. Terhrsseg elejen sokat hanytam keveset ettem es ugy dontottem vitamint kell szednem h vlmi jusson babanak es nekem is. Vegig szedtem es mindenki azzal riogatott h hatalmas baba lesz. Nem lett. 37 heten folyt el vizem es 3000grammal szuletett.
2017. márc. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Az orvosod nem biztos, hogy tul naprakesz. Kb 10-15 eve volt divat ilyet kijelenteni, azota mar rengeteg kutatas megcafolta ezt. Kerdes, hogyha ezekkel a "friss" informaciokkal nem talalkozott, akkor mi mindenrol maradt meg le.


En vegig szedtem mindket gyerekkel (sot, az elso terhesseg elott kb 3 honappal kezdtem, szules utan abba sem hagytam a vitaminozast a masodik baba elott).

Az elso gyerek 3,7 kg lett, a masodik 3,1 kg, mindketto a kiirt idopont elott par nappal szuletett. En inkabb arra fogtam a dolgot, hogy az elso terhesseg alatt szo szerint zabaltam es hiztam 25 kilot, lefogytam szules utan, de a masodik babaval csak 10-11 kg jott fel.

Persze az is lehet, hogy ennek sincs koze hozza.

(Jah es nem a vitamintol hiztam olyan sokat, hanem attol, hogy szenhidraton eltem es raadasul sokat ettem az elso terhesseg alatt).

De en pl a 3 testveremmel terhesvitaminozas nelkul is 4 kg korul szulettunk mindannyian, a ferjem is, tehat a csaladi statisztikakhoz kepest a mi gyermekeink inkabb kisebb aulyuak voltak.

2017. márc. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
Jó is lenne, nem igaz? Akkor egyszerűen csak be kéne szedni, mikor felfedezik, hogy kicsi a baba a pocakban és tárám, megnőne.
2017. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ez a duma már TÍZ éve is megvolt :D

A nagyobbik fiammal Elevitet (is) szedtem, amikor épp nem volt a patikában Gravida. Nem lett óriásbébi, 3070 g volt és 49 cm, 39. hétre született. Asszem ez a méret minden, csak nem hatalmas nagy :D

2017. márc. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Én sem értem, 2017-ben még tényleg mond ilyet egy orvos?
2017. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem végig, 3300 g lett a babám. De egy ellenpélda: dédanyám idejében rendes étel sem volt, nemhogy terhesvitamin, mégis 5 kilós gyereket szült.
2017. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Azt hiszem továbbra is napi szinten fogom szedni a terhesvitamint!:)Ártani nem ártok vele az biztos!
2017. márc. 26. 15:10
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Én naponta egyet szedtem mindhárommal, és nem lettek óriás bébik. 3000, 2890 és 3300 grammosak lettek. Ja, és az én dokim nem mondta ezt a badarságot.
2017. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!