Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hányszor orrszívózzát...

Mikor és hányszor orrszívózzátok a babátokat?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kisfiam, és mivel a nagyobb sokszor hazahozza a vírusokat, már több náthás időszakon is túlvagyunk sajnos. Nagyon gyűlöli az orrszívást, kapálózik, ordít, elég szörnyű élmény neki is, nekünk is, de nyilván csináljuk. A konkrét kérdésem, hogy amikor esti fektetés előtt alaposan kiszívjátok a váladékot, de utána altatásnál, szopi közben ismét hallom, hogy megtelt az orra, szívjam, akkor is, ha gond nélkül elalszik? Igazából nincs szívem felébreszteni, de kellene? Nagyon frusztrál ez az egész orrszívás már, napközben is majdnem óránként megy a tortúra :(, de az éjjeli nyugalmát is tegyem tönkre vele?

2017. márc. 28. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elaludt nem ébresztettem fel, de ha éjjel fent volt akkor leszivtam.

Viszont a szopi nálunk is feloldotta a váladékot, igy volt h mellcsere előtt leszivtam ha tuti biztos voltam benne h most kijön és a másik mell szopi után aludt rendese

2017. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha elalszik én nem szívtam le neki. Amikor zavarta akkor el se tudott aludni. Ill ha nagyon benne voltunk a náthában volt hogy elaludt de 1-2 óra múlva ébredt mert nem kapott levegőt. Kendd a hátát babyluuf balzsammal, nekünk nagyon sokszor segített , tisztán tartja a légutakat.
2017. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ébresztem azért. Ha nagyon tele van az orra, nem tud aludni, akkor kiszívatom. Nappal akkor, amikor hallom, hogy szörcsög. Este fürdés után, szopizás előtt kiszívatom.
2017. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Helyes orrszivas szerintem:

-bespriccelsz neki tengervizes, babaknak szant sooldatot

- odarakod a SAJAT orrodhoz a bekapcsolt orrszivot, es mutatod, hogy nezd, anyanak is csinaljuk, es kozben mosolyogsz. Nekem ilyenkor abbahagyja a sirast

- ha sir, ha nem, porszivozod, ha lehet, egy-egy percig mindket orrlyukat. Van olyan, hogy 10-20 masodpercig semmi sem jon, utana meg kijon egy nagy takonydugo.


...nekem ez valt be. Ha nagyon alaposan kiporszivozom, de ennek ellenere szorcsog kesobb, nem csinalom tobbszor, csak masnap reggel.

2017. márc. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!