Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon picit ki van pattogva...

Nagyon picit ki van pattogva babam. Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Öt hetes babam homlokan pici pattogasok vannak. Lehet a melegtöl? Vagy inkabb vigyem orvoshoz? Mashol nincs a testen csak arcocskajan par darab. Meg homlokan van több. Erdemes ilyesmivel orvoshoz "futkosni"?
2017. márc. 30. 06:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is tiszta "ragya" volt az első időszakban. Azt mondta rá a védőnő, hogy teljesen normális.
2017. márc. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem terjed a testére akkor biztosan nem allergia - mosószer vagy más miatt.

Több oka lehet, de az átlag az hogy elmúlik.


Nekünk is volt. Tudtam hogy nem mosószer vagy öblítő az oka. Körülbelül két hétig tartott, utána kitisztult. Hormon ürülés volt az oka.

Szerintem esélyes hogy nálatok is ez van, lesz durvább is majd a bőre, ne csodálkozz :) De persze figyeld és ha nem vagy biztos benne, kérdezz rá a védőnőnél. Úgyis hetente jár akkor még.

2017. márc. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyatejes babánál az anyai hormonoktól vannak ilyen ún. "tejkiütések".

Nem allergia, majd elmúlik. Fölösleges orvoshoz vinni. Max. akkor, ha terjed, csúnyább lesz, kaparja, láthatóan rosszul érzi magát tőle. Akkor viszont minél előbb.

2017. márc. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak az arcán van normális, a fiam is tele volt jópát hétig, utána szépen eltűnt az összes magától, nem kell orvos és nem szabad piszkálni neki
2017. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Felhivtam orvosunkat aztan mondta h inkabb vigyem el. Csaladi jobarat.. melegtol van kipattogva pedig vekony sapit hordunk. Es megis.. izzados szegenykem
2017. márc. 30. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!