Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes csecsemo. Visszuk...

1 hetes csecsemo. Visszuk orvoshoz is tegnap este is volt nálunk. Tapasztalt Annyukák?

Figyelt kérdés
1 hetes a babãm 4 napja itthon vagyunk az elso 2 ejszaka jol ment. Aztan tegnap ota fáj a hasa tekereg.....tegnap dèl ota aludt kb fel orat. Kapott gorcsoldot delutan aztan este elaludt.kb 4 ora hosszat aludtunk vegig aztan csak max fel orakat.mig fel nem sirt. Az orvos azt mondta tul etetem. Szinte most alig merek neki adni tejcsit. Bufizni nem nagyon akar.eddig minden etetes utan nyomott a pelusba most az sem. Mikor eszik szo szerint hallom h a hasa csikar. Nem reg kapott kajcsit es kihányta nem bufizte kihányta....elso babás vagyok. Nagyon aggodom. Mit tegyek? Az orvos mèg csak kèsöbb lesz. Ja most reggel fèl 6 kor is kapott görcsoldot. Es nem ettem semmi olyat.
2016. okt. 13. 07:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a büfiztetést csak erőltetni kéne egy kicsit.
2016. okt. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezert nem kell orvost hivni es orvoshoz menni.

Bufiztess.

2016. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Büfiztesd sokáig, sétálj vele, így a mozgó vállad nyomja a pociját, könnyebben kijön a böfi. Masszirozd a pocakját, tornáztasd a lábát. Így könnyebben kijön a puki.
2016. okt. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Illetve még a Colief cseppet tudom ajánlani, nekünk sokat segített. 3-as voltam.
2016. okt. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%
Tejallergia
2016. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Bármi okozhat hasfájást. Én pl se kávét, se gyümölcslevet, se üdítőt nem tudtam inni.. az evés se volt jobb. Ki kell tapasztalni.

A büfiztetés nagyon fontos és a megfelelő mellretétel, hogy ne nyeljen annyi levegőt.

2016. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi biogaia-t adtunk már neki az első naptól. Még a doktornő ajánlotta a kórházban. Így is néha megcsavarja neki, igaz nem is adunk neki sokat, de pl nálunk is a büfi, meg ugye a puki segít. Nekem már a 3. így nem okoz gondot fél kézzel munkálkodni itthon, mert pl a feldobom a vállamra (mint egy zsákot) nagyon jól elvan, ha leveszem a karomra ordít és húzgálja a lábát, míg ki nem jön valami (büfi, puki, kaki), így én sokszor vállra csapon :)

Meg ami még eszembe jutott a "hányás" kapcsán, lehet hogy gyorsan eszik és sok levegőt nyel. Az egyik éjjel az enyém is azt csinálta, hogy mohón leszívta a cicit, majd azzal a sunggal ki is jött belőle (hasonlóan, mint a hányás, de ugye nem volt az).

Valóban ha egyéb panasz nincs felesleges az orvos, max ha olyan tud mutatni gyakorlatot amivel meg tudod könnyíteni a bélmozgást és könnyebb lesz a pocijának. Nálunk a másodiknál az ortopédus mutatott ilyen gyakorlatokat. Nagyon jó voltak.

2016. okt. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Most ezért miért mentek orvoshoz? Szerinted az orvos mit fog mondani? Ez teljesen normális a kisbabáknál, hasfájós lehet akár hónapokig is, készülj fel. Én szoptattam, és kizárólag kenyeret és almát tudtam enni nyolc héten át, mert minden mástól fájt a hasa. Ezt az orvos sem fogja tudni megoldani.
2016. okt. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Keveset biztos nem eszik mert vasárnap 3950 g-al hoztam haza. Ès már 4390g. 4080g-al született amugy.
2016. okt. 13. 09:17
 10/22 anonim ***** válasza:
Biztos vagy ebben a sulyban?
2016. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!