Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 5 hónapos lányom egy...

Az 5 hónapos lányom egy kutyát kapott ajándékba. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Keresztelőre kapott keresztapukától egy mopszot. Visszaadni nem tudjuk, de a megtartása iránt elég erős kétségeim vannak. Mennyire gyerekbarát egyáltalán a mopsz? Lakásban lakunk és eleve van egy szobacicànk. A babának külön szobája van, ahova a macska sem mehet be. Vasárnap óta van itt, tényleg nagyon aranyos meg minden, de konkrétan hulla fáradt vagyok. Mintha két gyerekem lenne.Ti mit csinálnátok a helyemben? Nem hiszem el, hogy valaki ennnyire h.lye, hogy babának kutyát ajándékozzon......

2017. márc. 30. 10:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Én visszaadnám, vagy legalább megkérném az ajándékozót, hogy egy évig vigyázzon ő a kutyára, amíg nem lesz nagyobb a baba.
2017. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Atyaég! Nagyon utál titeket a pasi? Vicceltem. Nem tudom. Valaki???
2017. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Milyen elmebeteg ember ajándékoz állatot? Ráadásul 5 hónaposnak kutyát...
2017. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Visszaadnám az ajándékozónak a kutyust!Megkérdezett titeket egyáltalán hogy vehet e kutyát a kicsinek?Nem is hallottam még ilyet hogy egy 5 hónaposnak kutyát!Valami nem oké az emberrel vagy csak kitolásból adta.Milyen a kapcsolatotok?
2017. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Ez kedves volt a keresztapától.... Olyan nincs,hogy nem tudjátok vissza adni, szépen elsétálsz hozzá a kutyával a kezébe nyomod és szépen haza mész. Amúgy el se kellett volna fogadni....ekkora egy nagy butaságot,hogy se szó se beszéd egy lakásba kicsi gyerek mellé oda visz egy kutyát aztán jól van csináljatok vele amit akartok. Azért ez nem így működik.
2017. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Jézusom... Felnőttnek sem adnék soha ajándékba állatot, akkor sem, ha elvileg tudnám, hogy van rá ideje/kedve hozzá, hogy nevelgesse. Nem hogy egy 5 hónaposnak. Nem is értem, hogy jut ilyen eszébe valakinek.

Én keresnék neki másik gazdát, hogyha amúgy nem szerettetek volna kutyát, főleg így kisbaba mellé lakásba, úgy, hogy van ott egy cica is. Az a kiskutyának sem jó, ha nem tudtok vele annyit törődni, mint amennyit igényel.

2017. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

1. Visszaadnám (el se fogadtam volna). A kutyáról mindenkinek magának kell döntenie, vállalja-e. Ajándékozni ilyet csak előzetes megbeszélés alapján tartom lehetségesnek. Azért nem lehet visszaadni, mert ott nincsenek jó körülmények kutyatartásra? Hát más izéjével verni a csalánt marha könnyű...

2. Ha nem fogadják vissza, felraknám a FB-ra, hogy ingyen elvihető megbízható gazdinak.

2017. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A menyasszonya allergiás a kutyákra, ezért nem mehet hozzájuk. Keresztelő ebéd után, már késő délután csengetett fel. Konkrétan párom kezébe nyomta a kutyát, hogy ezt a babának hozta és már ment is. Elvileg öcsém az elkövető, de lehet ezek után kitagadom. Mondtuk neki, hogy majd akarunk egy kutyát, ha a baba nagyobb lesz, de mi olyan 4-5 éves korra gondoltunk nem 4-5 hónaposra.
2017. márc. 30. 11:14
 9/20 anonim ***** válasza:
40%
Irtam Neked privatban, mopszom van, fiam babakora elott vettuk, leirtam par tapaszralatot :)
2017. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Akklr marad az, hogy elajándékozzátok. Egyébként a mopsz az egy nagyon gyerekbarát kutya, úgyhogy én biztos megtartanám, de nekem egész életemben mindig három- négy kutyám volt egyszerre.
2017. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!