Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 5 hónapos lányom egy...

Az 5 hónapos lányom egy kutyát kapott ajándékba. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Keresztelőre kapott keresztapukától egy mopszot. Visszaadni nem tudjuk, de a megtartása iránt elég erős kétségeim vannak. Mennyire gyerekbarát egyáltalán a mopsz? Lakásban lakunk és eleve van egy szobacicànk. A babának külön szobája van, ahova a macska sem mehet be. Vasárnap óta van itt, tényleg nagyon aranyos meg minden, de konkrétan hulla fáradt vagyok. Mintha két gyerekem lenne.Ti mit csinálnátok a helyemben? Nem hiszem el, hogy valaki ennnyire h.lye, hogy babának kutyát ajándékozzon......

2017. márc. 30. 10:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan adjátok vissza, oldja meg. Nem még ti keressetek neki gazdát. (igen olvastam, hogy allergiás a barátnője, legalább neki lehetett volna esze)
2017. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Akkor is vidd visszs. Oldja meg. Chipje, oltásai, féreghajtása? Genetikai betegségekre szűrve van.
2017. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
17%
Visszaadnam vagy feladnek egy hirdetest fb csoportokban, rengetegen keresnek kutyat. Nekunk sem johet be allat a lakasba miota baba van. Nem is ertem, hogy tarthattam allatot a lakasban mielott gyerek volt. Igy is alig gyozok takaritani. Es meg csak most jon a kuszos maszos idoszak. Meg nyaron a bolha idoszak. Egyszer behoztak a macskaim bolhat a lakasba (pedig volt nyakorvuk), es nem birtuk kiirtani oket, szanasz csiptek, a vegen szakembert kellett hivni akik szet vegyszereztek a hazat, remalom volt.
2017. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem így működik. Ahogy az előző is írja: papírjai, oltásai, stb???


Őket nem érdekelte, hogy tudsz-e valamit kezdeni egy kutyával, téged se érdekeljen, hogy ők tudnak-e kezdeni valamit vele... Amennyire ők tekintettel voltak rátok, csak annyira kell neked is.


Itt nem a gyerek kapott ajándékot, hanem te. Egy kutya mindig a felnőtté. A gyerek eljátszhat vele, de az anyagi része, és a felelősség mindig a felnőtté.


Nekem is van kutyám (már gyerek előtt megvolt), de hosszas beszélgetés után választottuk ki a fajtát, majd keresgélés után az egyedet, amit MI SZERETNÉNK. Nem amit ránk sóznak.

2017. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Már bocsánat de letojnám hogy allergiás-e a barátnője. Ő is letojt titeket. Mennék és ugyanúgy a kezébe nyomnám ahogy ő tette.
2017. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%
honnan van a kutya egyáltalán? be van oltva? féregtelenítve?
2017. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%
nem viheted vissza mert a barátnője allergiás rá, és ha a kisbabád is allergiás rá???
2017. márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A kutya törzskönyves , azt is megkaptuk hozzá. Nem avval van baj, hogy kutya és gyerek egy lakásban, hiszen a cica is velünk van. Ha a kutyus előbb jön, mint a baba akkor ok, de így egyszerre nevelni a kutyát meg a babàt az nehéz. Meg pl ha esik az eső, akkor hogy megyek le?
2017. márc. 30. 13:29
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyv alapján keresd ki a tenyésztőt és adjátok vissza neki. Nekem macskám van törzskönyves, visszaszokták fogadni, ha van valami, és az a rémálmuk, ha tudomásuk nélkül továbbadják az állatot. Lehet, hogy arról se tud, hogy nem az öcsédéknél van, hanem nálad.
2017. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
78%
Hozzávágnám a keresztapához. Megbeszélés nélkül ezt mégis hogy képzeli?
2017. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!