Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már fásfél hónapos a babám,...

Már fásfél hónapos a babám, de még nem tudok kedvezményes BKV bérletet venni, mert nem jött meg a CSED-es papír. Nem lehetne addigis mégis valahogyan utaznom kedvezménnyel?

Figyelt kérdés
Ez röhej, hogy nem tudom érvényesíteni a kedvezményt, nem elég, hogy egy csecsemő anja vagyok, amit igazolni tudok, de még plusz papír kell.

2017. márc. 30. 13:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%

Valóban sok a rosszindulatú ember! Ez a tipikus "dögöljön meg a szomszéd tehene is" felfogás!

1. Pesten is csak akkor van kedvezmény, ha van budapesti lakcím.

2. Nem 6500, hanem 9500 a bérlet akkor is, ha 3 megállót utazol munkába, akkor is.

3. A jegy 350 ft egy járműre, tehát ha 10km-t sem utazol, de csak 2 járművel jutsz el oda, akkor fizetni kell rendesen.

Szóval mindenhol más az igazságtalan. A fröcsögés, irigység viszont gusztustalan.

A kérdésre válaszolva: sajnos meg kell várni a csedes papírt.

2017. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
55%
Itt 400 egy jegy...
2017. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon félreértitek... senkinek nem az a kívánsága, hogy ne kapjon senki kedvezményt, hanem az hogy MINDENKI kapjon, mert a kismama az kismama Budapesten is, meg Taktaharkányban is, ugyan azokkal a kiadásokkal. Eleve igazságtalan, hogy egyik városban adnak kedvezményt, a másikban egyáltalán nem és ráadásnak még az nyafog, aki kap, csak pár hét csúszással.
2017. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kedves 13- as! Mi Pestiek nem tehetünk róla, hogy máshol nincs, vagy kevesebb a kedvezmény. Én pl. nem is tudom, máshol hogy van. A stílussal volt némi probléma, hogy ne picsogjon, stb. Mindenki mérgelődne ebben a helyzetben, akárhol lakik! Tudod, hogy jár valami, aztán mégis sokat kell rá várni, mert ilyen a magyar bürokrácia.
2017. márc. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"Nagyon félreértitek... senkinek nem az a kívánsága, hogy ne kapjon senki kedvezményt, hanem az hogy MINDENKI kapjon, mert a kismama az kismama Budapesten is, meg Taktaharkányban is, ugyan azokkal a kiadásokkal. Eleve igazságtalan, hogy egyik városban adnak kedvezményt, a másikban egyáltalán nem és ráadásnak még az nyafog, aki kap, csak pár hét csúszással."


Te érted nagyon félre az életet, a demokráciát, a piacgazdaságot, az etikát és a jómodort.


Ha azt akarod, hogy mindenki kapjon, akkor ne ide írjál, mert itt még csak nem is ez volt a téma. Ha azt szeretnéd, hogy országosan legyen kedvezmény, akkor a kormányt kell zaklatni. Egyelőre önkormányzatok vagy a cégek döntenek erről.


Azt meg ne nevezd igazságtalannak, hogy valaki "nyafog". Ez egy értelmetlenség, nem idevaló a szó, amit használsz. Talán téged zavar, ennyi.

2017. márc. 31. 10:50
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha nem kérnék a papírt, én is foghatnám egy ismerős gyerekét és bemondanám, hogy az enyém és kérem a kedvezményt. Ne keress rosszindulatot a hozzászólásokban, mindannyiunk érdeke, hogy bemondásra ne lehessen kedvezményekkel élni, mert sokan visszaélnének vele.
2017. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
nem bemondásra mondtam, hanem arra, hogy a CSED papír helyett odaviszed az anyakönyvi kivonataot, a gyerek TAJ-számát, vagy személyiét, avgy még ezer másik papírt vihetsz, senki nem beszélt bemondásról
2017. ápr. 5. 10:10
 18/18 anonim ***** válasza:
52%
Van egy szabály, amit be kell tartani, te meg ezt értsd meg. (legközelebb meg ne csak az anja legyél a gyereknek, hanem az anyja is)
2017. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!