Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, van köztetek olyan,...

Anyukák, van köztetek olyan, aki csípőficammal született és szíjban, vagy gipszben volt? Terhesség során ez milyen komplikációt okozott? Természetes úton szülhettetek? Szülés után helyre jött, vagy mi lett?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok és egyre gyakrabban úgy érzem, hogy egy rossz lépés és szétesik a csípőm. Nagyon fáj a derekam, a csípőm, és napról napra romlik. A nődokimnak eddig nem mondtam, mert amikor legutóbb találkoztunk, akkor semmi jele nem volt a problémának, aztán most rohamosan kezd romlani.

2017. ápr. 3. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Én csípőficammal születtem, szíjjban voltam. Három gyermekem van, semmilyen komplikáció nem volt egyik terhességem alatt sem. Az első kettőt természetes úton szültem, a kicsi császáros volt.
2017. ápr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Még annyit kérdeznék, hogy elmondtad a dokidnak a csípőficamot? Engem ismerősök azzal ijesztgetnek, hogy így nem szülhetek természetes úton, ezért megmondom őszintén, hogy vonakodok elmondani a dokinak, nehogy azt mondja, hogy nem lehet, csak császár. Szeretnék természetesen szülni, hacsak semmi olyan nem jön közbe, ami miatt elkerülhetetlen.
2017. ápr. 3. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Szia.Csípőficammal születtem, szijban voltam. 2 gyereket szültem hüvelyi úton, 4000 és 4200 grammal. Semmi baj nem volt, nekik nézték jobban ortopédián, mert örökletes a dolog.
2017. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél úgy járni, mint nagymamám, akkor ne mondd el. Két gyerek után, már 23 évesen csípőprotézisre szorult.

Egyébként róla tudta az orvos, de akkoriban császár még fel sem merült.

2017. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben voltam/vagyok. Én is aggódtam,így megkérdeztem egy szakértőt. Ezt a választ kaptam:


[link]


De nekem nincsennek fájdalmaim. Szerintem ne titkold el, mert nagyobb bajod lehet mint a császár.

2017. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok

Nem mondtam el a dokinak, mert nem volt semmilyen panaszom, nem gondoltam, hogy fontos lehet. Nyilván szólok, ha érzem gond van... köszönöm a lepontozást

2017. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Ez elég nagy butaság, hogy nem mondod el a dokidnak, ezzel magadat és a babát is veszélybe sodrod. Ha szülhetsz így, akkor nem fog császározni, ha pedig nem szülhetsz így, akkor mi van, ha közben adódnak komplikációk?! A sürgősségi császár egy dolog, de még bajotok is lehet...


Amúgy a derékfájás és csípőfájás sok terhes nőt kínoz, nekem is egyre gyakrabban fájnak, pedig nem voltam csípőficamos. Reggel konkrétan alig bírok lábra állni.

2017. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Első, nem én pontoztalak le, sajnálom, nekem pedig hasznos volt a válaszod.
2017. ápr. 4. 12:41
 9/9 jafnrétti ***** válasza:
Nem én, hanem anyukám! Csípőficamja volt, és szíjban volt baba korában. De nyom nélkül elmúlt neki, két gyereket szült természetes úton, komplikációk nélkül.
2017. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!