Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippek, fogások érdekelnének...

Tippek, fogások érdekelnének - hogy érdemes a pár hetes babáknak a Koliefet és a nem zöld dobozos Espumisant adagolni hasfájásra?

Figyelt kérdés
Több ember, kismama mondta, hogy nem a használati útmutató szerint adagolja ezeket a cseppeket, mert úgy nem hatnak. Az Espumisant elvileg úgy lehet a papír szerint, hogy napi 5-10 csepp, a Koliefet pedig mden evés előtt 4 cseppként kell adni. Némelyikre azt mondják, hogy később hat, nem a közvetlenül utána jövő evéskor, ill. az egyikre (csak már nem tudom, melyik) azt a tippet is adták, hogy a napi adagot elosztani érdemes 3 részre és adni reggel, délben, este.
2017. ápr. 3. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:

a Colief csak akkor használ, ha valóban laktázenzim hiánya van a babának - egyébkétn ugyanaz a hatóanyag, csak jóval olcsóbb a Lactase Comfort, ráadásul ezt receptre ki is írja a gyerekorvos. Megpróbálkozhatsz vele, de nekünk nem ért semmit (két gyereknél). Ezt lefejt anyatejbe kell rakni, és hát szopis babánál ezt elég macerás - mindig volt valamennyi lefejt tej, amiből kis pohárba töltöttem, bele a kb 4 csepp enzimet (a cseppek száma attól függ, kb mennyit eszik a baba egy étkezésre), aztán fecskendővel kapta, szopi előtt.

Az Espumisanból az újabb fajta a jó, ami 5 cseppel hirdeti magát, ez pedig étkezésenként 5 csepp, szopi előtt. Kiskanálba csepegtetve, és úgy megetetve.

Nyilván tápszereseknél a tápszerhez adagolható mindkettő, de valahogy tápszeres hasfájós babákról nem sokat hallottam, szóval biztosan az anyatej nagy laktóztartalmához van köze a dolognak, vagy valami.

2017. ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiam kiderült hogy laktózérzékeny. A colief cseppekből a fél üveget bele kellett önteném neki 90 ml tejbe, hogy használjon is valamit. A laktózmentes tápszer megoldotta a dolgot. Az espumizan meg puki gondokra van. Nem ugyan arra van a kettő.
2017. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Igen, mondta is a doktornő, hogy a 2 készítmény különféle és egyszerre is adhatom neki.

Melyik az újfajta Espusmisan, ami 5 cseppel hirdeti magát? Az, amelyiknek a doboza fehér-zöld és 2 nagy csepp van rajta (30ml)? Nem láttam sajnos, hogy hirdeti magát... :(

2017. ápr. 4. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:
úgy értettem, a dobozán rajta van, amúgy meg a 100 mg/ml hatóanyagos verzió, nem a 40 mg/ml
2017. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok, akkor így megvan, köszi szépen ;)
2017. ápr. 4. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
A coliefftől és ennek a gyógyszertári változatátol csak a hasa ment a babámnak. Az espumisan jobb. Amwlyikből 5csepp kell azt használjuk.
2017. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Adom neki az Espumisant most már, de úgy látom, most, hogy front van, teljesen mindegy, szegénykém nagyon nyűgös, előjön a hasfájás. Köszi az infókat!
2017. ápr. 6. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!