Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik egyedül nevelik a gyerekü...

Akik egyedül nevelik a gyereküket/gyerekeiket (akár teljesen egyedül vagy párjukkal ketten) mert nincs semmilyen segítségük, azok hogyan oldják meg a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Van egy ovis kislányom, 2 éve újra dolgozom, de valahogyan sehogyan sem akarnak összejönni a dolgok.Vagy otthon nincs elég időm a családra vagy a munkahelyemen nem tudok úgy teljesíteni, ahogy a főnök elvárná. Magamról már nem is beszélve. Folyton versenyt futok az idővel.

Nincs nagyi, se szomszédok (idősek már, illetve nem vállalják be a gyereket) bébiszitterre nincs elég pénzünk illetve nem is szeretném vadidegenre bízni a gyerekemet, így cipeljük magunkkal mindenhova illetve nélküle kikapcsolódni sem tudunk.

Felmerült hogy maradjak otthon és vigyem a háztartást, míg a férjem dolgozna, így legalább a mindennapi dolgok gördülékenyebben mennének és a gyerekkel is több időnk lenne foglalkozni.(anyagilag kijönnénk még így is, bár az életszínvonalunkból lentebb kellene adni)Csak akkor én meg olyan haszontalannak érezném magam.Világ életemben tanultam, képeztem magam, dolgoztam.Azt hittem könnyebben fog menni a gyerekkel a munkába való visszatérés, de nem úgy tűnik.Szeretnék a kislányommal is többet lenni (nem elsőként vinni oviba és utolsóként érte menni)de dolgozni is. Aki hasonló helyzetben van, az hogy oldja meg?


2016. máj. 18. 13:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Miért nincs időd?

Nekem 3 éves bölcsis a fiam.

A háztartást éppen amelyikünk odaér, az csinálja. Amit lehet, gépiesítettünk (bár robotporszívó még nincs).

Férjem is ugyanúgy kiveszi a részét a háztartásból. És a gyerek életéből is. Ha épp szabadnapos, ő viszi haza a bölcsiből, így már otthon vannak, amikor hazaérek.


Segítségünk annyi, hogy anyósomra is tudom hagyni. De ő 130 km-re lakik, így ez nem napi szintű segítség.

Általában évente 2-3 alkalommal pár nap-1 hét. Ekkor tudunk kettesben lenni.


Fiammal együtt lenni igazán hétvégén tudunk. Hétköznapokon az a pár óra (általában 5-re érek a bölcsibe).

Magamra és a férjemre akkor van időm, amikor lefektettem a fiunkat.

2016. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%

"cipeljük magunkkal mindenhova"


Ezt nem értem. Mi ő? Teher??? Hogy "cipelni" kell? Nekem evidens, hogy együtt megyünk postára, Rossmannba, Auchanba, mindenhova, mert hozzám tartozik.

Még orvoshoz is vittem, amikor a férjem épp dolgozott.

1-es voltam

2016. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Férjem korán kel, 6-kor már otthon sincs, délután 4-5 előtt sem..vagy ha akkor épp otthon lenne, ügyeket intéz, csinálja a vállalkozásainak a dolgait.

Mi a gyerekkel reggel 7-kor indulunk el otthonról hogy mindenki beérjen oviba/dolgozni. 8-16.30-ig dolgozok, de van sajnos hogy tovább is maradni kell. Jó esetben 5re odaérek az oviba, ha nem, akkor megoldjuk hogy a párom menjen érte.5 után ha én is végeztem akkor jön az ügyintézés, bevásárlás,főzés, egy kicsi játék a gyerkőccel és az esti fürdés-lefekvés-alvás program.Este még épp hogy lefürdünk és alszunk, ha épp a párom még nem dolgozik (ezt már otthonról).

Hétvége meg általában takarítás, főzés, házimunka, kert,vagy kis szórakozás a barátainkkal, gyerekkel együtt.

Sajnos volt már olyan hogy ovis ünnepségről majdnem elkéstem, mert délután 3-tól volt,ha szabit kérek akkor is be kell sokszor jönnöm, stb.

Ha beteg a gyerek vagy szünet van neki, akkor is az van, hogy nap közben én vagyok vele, párom dolgozik, majd 4-5 után csere.

Úgy érzem már lassan ünnep neki(meg mindannyiunknak) ha hármasban 1-2 órát el tudunk vele tölteni vagy ha valaki olyannal tud lenni aki igazán csak rá figyel.

2016. máj. 18. 14:14
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Totál egyedül vagyunk, nincs segítség. Én voltam itthon több évig és nem éreztem haszontalannak az, hogy abban az időben a családom volt az egyetlen és legfontosabb.
2016. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nekem dehogy teher, viszont neki sokszor már látom hogy nem jó, hogy jönnie kell, mert inkább játszana, futkározna, vagy azt csinálná amit a többi gyerek, nem pedig postára járna, meg boltba utána, meg orvoshoz, stb.
2016. máj. 18. 14:16
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

És ha a párod dolgozna kevesebbet?

Mert ez így olyan, mintha veletek lakna, de nem élne veletek. Mindent te csinálsz, mert ő még otthon is dolgozik.

Nálunk a bevásárlás is együtt töltött idő. Mert nem csak a vásárlásra figyelek, hanem ezt együtt tesszük, így élmény a fiamnak. Szereti elmesélni a férjemnek, hol voltunk, miket vettünk.

2016. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Meddig voltál otthon? Most újra dolgozol? Nem kaptatok "kritkákat" a környezetetektől?

2016. máj. 18. 14:20
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A postát is szereti, mert új, cetlis rendszer van, imádja megnyomni, és figyelni a táblát, mikor jövünk. Ahogy csilingel, mindig kérdezi: "Ez a mi számunk"? olyan édes.

Ha orvoshoz megyünk, viszek valami érdekeset. Könyvet, játékot, ami leköti.

2016. máj. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De, persze eljön velünk vásárolni és a házimunkába is besegít, egy rossz szavam nem lehet rá, viszont hogy megélhessünk muszáj dolgoznia.
2016. máj. 18. 14:23
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanúgy egy gyerek, nincs szinte semmi nagyszülői segítség, teljes munkaidőben dolgozunk. A háztartási munkákat a legszükségesebbre szorítom, mert a szabad időnket nem suvickolással akarom tölteni. Majd suvickolok, ha megnő a gyerek. Ha vidékre kell mennem munka miatt, vagy külföldre, apa megy a gyerekért, amúgy én. Ha túlóráznom kell, megint csak vagy apa megy a gyerekért vagy otthonról dolgozom, miután a gyerek elaludt. Nem maradnék otthon tutira. Szervezés kérdése, minden megoldható, ha van hozzá akarat. Kikapcsolódni akkor se tudnál gyerek nélkül, ha otthon maradnál.
2016. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!