Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ELEGEM VAN! Mit...

Anyukák, ELEGEM VAN! Mit csináljak a babámmal? Kész, kibuktam, nem bírom tovább, úgyhogy hozzátok fordulok!

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam.Pár hete rászokott arra,hogy cicizés közben nézelődik,bohóckodik,játszik velem,aztán sír,hogy éhes.Megint cicire teszem,megint csak néhány percig (vagy néhány percig se) eszik rendesen,aztán megint éhes marad,és ez így megy éjjel 3-tól este 10-ig.Ha nagyon esős idő van,akkor TALÁN alszik egy keveset napközben.Igény szerint szoptatom (szoptatnám),mást nem kap,esetleg néha egy kis édeskömény teát,ha fáj a hasa,de azt is inkább én iszom,mert nem fogadja el a cumisüveget,ahogy a cumit sem.Most is épp sír,hogy éhes,de nem hajlandó rendesen enni.A hasa nem fáj,a pelusa tiszta,a hőmérséklet is megfelelő,az unalmát is igyekszem orvosolni,de mégsem jó neki sehogy!!!!!!Egyszerűen elegem van abból,hogy egy etetésből áll az egész k.rva nap,és még lefürödni sem tudok tőle!!!!Mit csináljak vele?Remélem elég információt leírtam ahhoz,hogy segíteni tudjatok,ha eszembe jut még valami,akkor leírom.Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!☻
2010. máj. 13. 09:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz. Hány óránként eszik (tudom hogy igény szerint de kb)? Mert esetleg azt megpróbálhatod, hogy kicsit húzod az evését, és akkor elég éhes lesz ahhoz hogy ne bohóckodjon, hanem egyen.

Sokat segíteni nem tudok, de ha eszembe jut még valami akkor leírom.

Kitartás!

2010. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem isazt probald ki hogy megvarod mig nagyon ehes lesz, huzd ey kicsit az idot, hatha akkor jobban fog enni. Amugy lehet az is az oka, hogy kezdenek a fogcsirak mozogni, es attol ilyen nyugos. Mar ilyen korban elkezdodok. Kitartas!!
2010. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbáltad már, hogy teljesen sötétben, letakarva, semmi zaj, hang, ami elvonná a figyelmét, és te sem nézel még csak rá sem? Sajnos én sokat nem tudok segíteni, mert tápszeresek a babáim, de van sok anyuka ismerősöm, akik szoptatnak, és szenvedtek ők is sokat. VAgy esetleg ez a szopisztrájk? De nagyon megértelek, nekem hármasikreim vannak és az egyikükkel én is nagyon megszenvedtem, ő meg a tápszert nem akarta elfogadni, közben meg látszott, hogy éhes. Váltottunk, de azokat sem akarta elfogadni. Kapott béres cseppet, valószínűleg enyhe vashiánya volt és attól megjött az étvágya. VAgy nem tudom mitől, de kemény 1 hónapnyi szenvedés volt és kb. 3 hónaposan kezdődött. Én is kivoltam tőle, csak nekem legalább elvonta figyelmemet a másik kettő.

Meg a másik az, hogy tudom, hogy már biztosan totál ideg vagy, próbálj meg a szoptatás idejére teljesen lenyugodni, mert azt is megérzi.

2010. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy azért mi csak el tudjuk érni nagy küzdelmek árán, hogy eleget egyen. Azt szoktam csinálni, amikor már nagyon szórakozik, hogy felveszem büfizni, aztán átteszem a másik mellemre. De én is kiszoktam akadni és nagyon nehéz visszafogni, nehogy dührohamot kapjak. Nem tudom miért csinálják ezt. Már arra is gondoltam, hogy túl sok látnivaló van neki abban a szobában, ahol szoptatom, így átmentem egy másikba, ahol nincs annyi színes érdekesség, nagyobb a nyugi és még be is sötételtem egy kicsit. Én mérem minden evés előtt, után, mert eddig az volt a baj, hogy túl sokat evett. Ha megközelítem a "normál adagját", akkor már nem erőltetem az evést, hanem vagy játszunk, vagy leteszem aludni, attól függ, hogy mit látok a lányomon.

És csak bízni tudok benne, hogy leszokik erről a hülyeségről. Ha normális védőnőd vagy orvosod van, kérdezd meg, hogy mit tehetnél.

Esetleg az nem lehet, hogy egy kis gyomorsav visszajön neki, az marja a nyelőcsövét és ezért csinálja ezt? Mert nekünk volt 2 hetünk, amikor még aludni sem akart, csak üvöltött. Aztán elvittem a dokihoz, és ő mondta, hogy ez a baj. Mert az én lányom ráadásul nagyon bukós is, kp. fokú refluxa van, mint kiderült.

Remélem, tudtam segíteni egy kicsit.

Kitartás, kedves sorstársam, kitartás!

2010. máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom min mész keresztül, anno én is ugyan ezt végig csináltam a fiammal. :( Igény szerint szopizott, gyakorlatilag egész nap, volt, hogy 2 órát is eltartott, hiába tudtam hogy ez nem jó, nem tudtam mit kezdeni vele. Szörnyű volt, azt hittem sosem múlik el. Egyet értek az előttem szólókkal, hogy teremts magatok körül teljes nyugalmat, félhomályt, ne idegeskedj!! Ezt a baba is érzi. Tényleg ritkíthatod az etetéseket, még ha sír is, mert hosszú távon így lesz a legjobb.

Egy nap majd elmúlik, és csak azt veszed észre, hogy minden jól megy. Addig meg kitartás!! :)


Egy 1 éves fiúcska boldog anyukája

2010. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem ezért lett elegem az igény szerinti szoptatás elméletéből, már pár nap után... rákérdeztem az orvosomnál, aki megmondta,hogy ekkora babának 3 óránként bőven elég ennie, de minimum 2 órát vájrak két etetés között. onnantól kezdve így szoptattam, így a babám elég éhes volt ahhoz, hogy egyen, és nekem is egyszerűbb volt, tudtam mikor mi jön. Az igény szerinti szoptatással az a baj, hogy a kezdő anyuka nem mindig tudja, hogy mikor sír az éhség miatt a baba, ezért állandóan szoptatja, amikor csak felsír.

Én neked is azt javaslom, hogy nézd az órát és tegyél rendet, vigyél egy rendszert a napjaitokba, a babád meghálálja :)

2010. máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Amikor a kisfiam 2 hónapos volt akkor ő is csinálta ezt. Nekünk az segített, hogy teljesen csöndben, félhomályban, nyugalomban szoptattam. Még csak nem is beszéltem hozzá, nem simogattam, nem néztem, csak SZOPTATTAM: Tudom kegyetlennek hangzik, de muszáj volt mert nem akart enni és már mindent kipróbáltunk. Valamint, ami még használt, hogy felhagytam az igény szerinti szoptatással, beállítottunk a fiammal közösen egy rendszert, ami neki is és nekem is megfelelt. Nehéz volt, de azóta is minden rendben és kb egy hét alatt megoldódott minden problémánk. Aludt rendesen (innentől kezdve átaludta a z éjszakákat és napközben is beállt egy napi ritmusa), evett amikor ennie kellett és nem csak abból állt a napom, hogy szoptatok. Ez azért elég kimerítő.


Lehet, hogy ez most így keményen hangzik, de igenis hogy egy ekkora gyereknek is kell, hogy legyen napirendje. Alakítsd ki neki. Vele együtt. Figyeld a gyereket, de azért te irányítsd. Hidd el csak az elején nehéz utána mind a kettőtöknek jobb lesz. És ő most abban a korban van, hogy kezdi minden érdekelni, és elvonja a figyelmét, de ha te segíted őt akkor neki is jobb lesz és neked is.


Remélem tudtam segíteni:

Egy egyéves még mindig szopizó kisfiú gyógypedagógus anyukája

2010. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én ennek az igény szerinti szoptatásnak egyáltalán nem vagyok a híve!Pontosan azért mert nincs rendszer a dolgokban.Énis kipróbáltam és be is fejeztem.Nem csináltam mást egész nap csak szoptattam és enni sem volt időm.Én húztam az időt két szoptatás között.És a cumi.Az én lányom sem akart cumizni de többször oda adtam neki aztán egyszer csak rákapott.Valami kell hogy megnyugtassa mert nem lóghat egész nap rajtad.Vagy talál mást mondjuk az ujját.Vidd ki levegőzni,sétáljatok két etetés között addig remélhetőleg alszik is.Kitartás!! :)
2010. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szia! Én is igény szerintem szoptattam, természetesen össze-vissza. Ha újrakezdhetném, tuti anyáink módszerét alkalmaznám (sajnos nem hallgattam se anyámra se anyósra)! három óránkét kaja és kész! (egy éves fiú anyukája)
2010. máj. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Az is lehet,hogy csak nyugi kell Neki.Az Én kislányom is csak teljes nyugiban tud szopizni mostanában,utálja ha ott van valaki,vagy ha telefonálok közben.Sír,rugdos,nem akar szopizni,szerintem azt igényli,hogy a szopizás csak a miénk legyen édes kettesben,és csak Vele foglalkozzam(amúgy meg igaza van))Ja,most kezdte azt is,hogy nem szereti ha hangosan beszélek hozzá közben,csak suttogva jó(lehet azt hiszi,hogy nem hozzá beszélek,és ezért reklamál.Mióta megteremtettem a nyugit(gyakorlatilag elzavarok mindenkit olyankor)és suttogok neki azóta megint szépen eszik.

3 hós Ő is.

Ja és az is szokott segíteni,ha nem akar nappal aludni+nyűgös,akkor délelőtt és este is elviszem egy kanyarra sétálni.Elnyomja a levegő,és utána nyugodtabb.

2010. máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!