Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki mar elkezdte a hozzataplal...

Aki mar elkezdte a hozzataplalast mit ad 6.5-7 honapos babanak? Puresen vagy mar darabosan?

Figyelt kérdés
6.5 honapos a fiam.2 also foga van kint.Mar eszi a tejpepet,edes krupli,alma,banan,tok,repa de teljesen pures.En nem adtam meg neki joghurtot,vajas kenyeret vagy fozeleket ami rantassal,habarassal keszul.Sok helyen olvastam mar hogy ilyen koru gyereknek adnak teszta felet,kenyeret,babapiskotat de en meg korainak tartom.Meg hust nem ettunk.Megvarom a 7. honapot aztan szepen lassan.Nektek iszik vizet eves utan?Mibol?Nekem a tapszert cumisuvegbol issza de meg 1 es lyuku cumival de meg abban is sokszor felrenyel mert moho.Igy kiprobaljam neki a csoros pohar felet viz ivashoz?
2017. ápr. 13. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Pürésítettem mindent. Kb 8 hónaposan is villával törtem össze, addig botmixerrel (kivéve krumplit, azt villával az elejétől). Neki is 2 foga volt alul, a felsők 9 hónaposan jöttek sorban. De a 3. foga után se az volt az első dolgom, hogy kiflicsücsköt adjak neki. Viszont puhára párolt kockázott zöldséget adtam 9 hónaposan, azt a nyelvével összenyomkodta. 6,5-7 hónaposan még korai.
2017. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként almát, barackot, répát, sütőtököt és krumplit kapott csak az első hónapban, azaz 6-7 hónapos kora között.
2017. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Én egészben adok neki mindent, így kitapasztalja, hogy milyen az étel. BLW-nek nézz utána.
2017. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém most 8 hónapos, de pürésen kap mindent, már amit már eszik :)

Mi még most vagyunk a hozzátáplálás "kezdetén". Most többször volt beteg és örültem, hogy a tápszert elfogadja. Hétvégén szeretnék majd adni neki egy kicsit "darabosabbat". De nem siettetem, a másik kettő is szépen megtanult enni, bár néha kerülgetett a frász, ha úgy tűnt megakad a torkán.

2017. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos a babám. 5,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, mert már tápszerrel ki kellett egészítenem, nem volt elég tejem.

neki nincs még foga, ezért én darabosat, kiflit, piskótát, semmi ilyesmit nem adok...azt olvastam valahol hogy ha már legalább 3 foga van, akkor adjunk ilyesmit. hozzátenném a nagytesójának 14 hónapos koráig nem volt foga..na most nyilván neki adtam ilyesmiket már 1 évesen, annak ellenére hogy nem volt foga, valahogy elcsócsálta...

szóval tésztaféléket még csak darálva kap (búzadarát, zabpelyhet, kekszet, főtt tésztát darálva a pépekbe).

ezen felül eszik húst, almát, körtét, meggyet, barackot (utóbbiakat mirelitben eltettem még tavaly), répa, sima krumpli, sütőtök, cékla, cukkini. egyenlőre itt tartunk. vízzel kínálom étkezések között, nem annyira evés után mert akkor dugig van. De mivel szopizik is, alig iszik, talán 3 kortyot egész nap...pohárból egyébként. a cumisüvegből nem issza meg a vizet.

2017. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak egy gyors kérdés: 2 alsó foggal te mit szeretnél jobban, pürét vagy darabos kaját?

Ez a kérdés annyira abszurd, hogy el se hiszem.

A darabokat egészben nyelné le, ha nem fulladna meg tőle... (És ha nem rágja meg jól, mert nincs mivel, emészteni is nehezebb...)

2017. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, amióta kap pürés ételt, mindig kap vizet utána. Darabost még nem kapott ilyenkor. Pürés dolgokat igen, bármit, ami neki való, és jól le lehet pépelni.
2017. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!