Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy nekem rózsaszín az...

Baj, hogy nekem rózsaszín az egész babás korszak?

Figyelt kérdés

Nem terveztünk babát, 20 éves voltam, mikor terhes lettem.

Előtte semmi fogalmam nem volt sem a terhességről, vagy az anyaságról, kisgyerekekről. Csak amennyit a közösségi oldalakon láttam a barátnőim által feltöltött képekből.

Aztán elkezdtek mások ijesztgetni, hogy a magassarkúimat nyugodtan elpakolhatom 4-5 évre, meg jobb, ha elfelejtem azt a szót, hogy fodrász, vagy masszíroztatás, esetleg buli. És hogy aludjam ki magam előre, mert 2 éven át tuti nem lesz olyan éjszakánk, amit megszakítás nélkül átaludhatunk mindannyian. Szóval a végére már nem is a császártól féltem, hanem hogy mi lesz majd itthon... A saját szobája mellé lett a miénkben babasarok, a nappaliban Adamo hinta, bölcső, 3 különböző pihenőszék, előre megvettem az összes hasfájás elleni szert és szinte vártam, hogy mikor jön el az, hogy elkezdjünk szétesni. De nem lett ilyen, a lányunk születése óta imád aludni, a hasfájós időszak is kb 2 hét volt, de az sem volt durva. Most 11 hónapos, este letesszük a kiságyába és simán alszik 12-13 órát egy hang nélkül.

Mikor ezeket mesélem valakinek, hogy én nem voltam soha kiborulva, nem akartam az egészet visszacsinálni, akkor általában az a válasz, hogy jaj majd elmúlik, meg majd a szeparációs szorongás alatt más lesz a véleményem, vagy mikor már nem lesz el a babakocsiban 1-1 kávézóban, étteremben.

Szóval mindig van valami, amibe belekötnek, mintha baj lenne az, hogy én nem csak túlélni akarom a lányunknak a pici korát, hanem tényleg szeretném élvezni.


2017. ápr. 18. 11:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj. Örülj neki, hogy ilyen szerencsés vagy.
2017. ápr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

hogy ezt én is mennyire utálom. ha nekik szar volt, akkor olyan nincsen, hogy a másiknak ne legyen az... nekem konkrétan nem akarják elhinni, hogy kb 1 hós kora óta két kezemen megszámolom, hányszor kelt fel éjjel enni, vagy egyáltalán, hányszor ébredt. Császáros sebbel kedden már vásárolni voltam (pénteken született), semmi bajom nem volt vele az ég egy adta világon. A gyereknek se fájt a hasa soha, délután leteszem, behúzom a sötétítőt, bekapcsolom a zenélőjét, 3 perc múlva alszik is, nem kell ringatni, sosem kellett, elalszik magától. Tápszeres, 3 nap alatt megtaláltuk a neki megfelelő tápszer+cumisüveg kombót, 2 hósan anyuéknál hagytuk, elmentünk moziba (mert ALUDT, nem lepasszoltam). Kezdetektől bárki kezében elvan, meg lehet szeretgetni, lehet vele játszani, az apja is ugyan úgy el tudja látni. 7 hós, ez idő alatt 3x voltam fodrásznál, de előtte sem jártam gyakrabban. Van idő a körmöm megcsinálni (magamnak) míg alszik, házimunkára, bármire.

És ha ezt elmondom, akkor jön a puffogás, hogy majd ekkor meg majd akkor, meg csak várjam ki meg stb. Néha már úgy elküldeném a fenébe az ilyeneket, hogy miért kell feltétlenül a legrosszabbat kívánni egymásnak, miért kell ijesztgetni a kismamákat még terhesen, hogy majd ez lesz meg az lesz...

2017. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jó volt, tervezett baba, 27 évesen szültem. Az enyém ugyan sokszor kel éjjel még mindig (22 hónapos), de ez engem nem visel meg, hozzászoktam. Hasfájós nem volt, tök jó természetű, nyugodt kislány, és már a kórházban teljesen jól egymásra hangolódtunk. Gond nélkül ment a szoptatás, illetve megy még mindig, imádjuk egymást. Nekem sosem tűnt nehéznek az anyaság, de nekem is mindig mondta a környezetem, hogy na majd ha... nem kell velük foglalkozni.
2017. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én próbálok örülni, de minden ilyen beszélgetés vége az lesz, hogy tuti folyton mással van a pici, vagy túlzok, esetleg megkapom, hogy "na majd 1-2 hónap múlva"...

Meg hogy azért vagyok ilyen kis naiv, mert első baba, fiatal is vagyok, de majd 1 év múlva beszélgessünk erről újra. Kb. mintha lenéznének, mert mi nem szenvedtük végig az első hónapokat.

2017. ápr. 18. 11:27
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk nem ertem, h egy ilyen kerdest minek kell feltenni?? :D Onigazolast keresel, vagy ennyire unatkozol, vagy feltekennye akarod tenni azokat a szuloket, akiknek tobb gond van a gyerekevel?

Igen, van ilyen. Nekem ikreim vannak, es nekem is zokkenomentesen telnek a napjaim, sot mar eveim veluk, m semmi gond nincsen veluk. Nem vagyok kialvatlan, voltam tobbszor bulizni, a parommal megvan a kettesben egyutt toltott ido stb stb. De nem fogom ezt kikurtolni, h bakker nekem milyen kiraly, es ez baj-e... :D

2017. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Csatlakozom utolsohoz. Nekem is gondtalan volt a babas korszak, sokkal bodogabb (es csinosabb) voltam mint a karogo anyukak. De eszembe nem jutott errol onigazolast keresni es "beszeljunk ki masokat" tipusu kerdest kiirni. Egyszeruen csak boldog voltam es kesz :)
2017. ápr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, ilyen egyszerű és légy hálás a szerencsédért. Nekem az első fiam volt eszik/alszik/elvan baba és később sem volt soha semmi gond vele, de nincs minden anyának ekkora piszok nagy mákja. Mondjuk azt a legnagyobb jóindulat mellett sem értem, hogy az a kérdésed szempontjából miért releváns információ, hogy hol lóg az adamó hinta mega 3 különböző pihenőszék.
2017. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is 20 évesen szültem, és engem is teljesen beparáztattak. Kellemesen csalódtam! Én simán szültem, 3.napon már otthon voltunk, szerencsére minden simán ment. Nem voltak fájdalmaim, mint a császárosoknál általában.


2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat. Tejem a 2.napon már volt, így amiatt sem kellett stresszelnem. Volt egy hasfájós korszakunk, ami 3 hétig tartott kb, de túléltük. Azt sem mondanám rémálomnak, mert nem volt az.

2 hónapos volt amikor már eltudtam menni fodrászhoz, szoláriumba. Furcsa, mert a legtöbb ismerősöm mindig panaszkodik, hogy a gyerek alig alszik- állandóan sír, és a mi kislányunk pedig szinte egész álló nap jókedvű, kiabál, beszélget, játszik, eszik, alszik. De nem foglalkozok a negatív véleményekkel, hogy "lesz ez majd ígyse". Fél éves a kislányunk, és eddig szerintem 2x volt, hogy hatalmas hisztit nyomott, de akkoris oltást kapott, azon kívül semmi.

Szerintem te se foglalkozz velük, örülj- és élvezd, hogy szerencsés anyuka vagy! 😊

2017. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Ennek semmi köze a szerencséhez. Valószínűleg egy stabil és kiszámítható napirendje van a kicsinek, érzi hogy nem görcsöltök rá a dolgokra. Ez fontosabb mindennél. Nyugodt vagy, nem görcsölsz rá, a babád pedig kiegyensúlyozott. Ne izgulj, mindent jól csinálsz! Ne hallgass rájuk, mivel ők sokkal "tapasztaltabbak", mégis az ő gyerekük bőgi végig az éjszakát.
2017. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Valóban fura, hogy ennyire tökéletes legyen minden...de elhiszem, hogy létezik ilyen. És nem vagyok féltékeny, pedig nekem a két gyermekem közül az első (a gyönyörű 4 éves fiam) nagyon feladta a leckét az első naptól kezdve. Ő egy nagyon nehéz eset, nagyon nehéz volt Vele a kisbabás korszak is. És nem bánom, hogy nem úgy emlékszem vissza, mint életem legrózsaszínebb időszakára. Úgy emlékszem vissza, mint egy olyan édes küzdelemre, ami rengeteget tanított nekem, soha életemben nem tanultam magamról annyit, amennyit a fiam születésétől kezdve tanított/tanít nekem (mondták is a kórházban a születése másnapján, hogy valami sugárzik abból a kicsi fiúból, hogy "nagy tanítómesterem" lesz").

A második gyermekem viszont egy nagyon nyugodt kislány. Vele át tudom élni a rózsaszín babás korszakot. Ő most már 2 éves, de a mai napig nyugodt, türelmes kis teremtés. Olyan igazi kislány. A lányommal feltöltődöm, hogy bírjam a fiam fantasztikus energiáit. Kivételes gyermekek!

Szval tudom, hogy van ilyen. Ne foglalkozz senkivel, kérdező! Ha nyugodt a lelkiismereted, akkor minden rendben van, más pedig foglalkozzon a saját dolgával!

2017. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!