Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek? Nem vagyunk túl...

Szerintetek? Nem vagyunk túl fiatalok hozzá?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, érettségire készülök. Barátommal 3 éve vagyunk együtt (ő 2 évvel idősebb nálam, és egyetemre jár) a nyáron szeretnénk összeházasodni, és utána 1-2 éven belül babát válalni. 3 vagy 4 gyereket szeretnénk, és úgy gondoltuk, nem akarunk az első babára sokáig várni. A családom és a barátomé is mindenben támogat minket. Szeretnénk felelősségteljes szülők lenni, és úgy érezzük készen állunk a gyereknevelésre.


(Nem ez fogja eldönteni, de azért kíváncsiak vagyunk a véleményekre.) Az lenne a kérdésünk, hogy szerintetek nem vagyunk még ehez fiatalok, lehetünk-e rendes szülők.

Jaa...és én is szeretnék továbbtanuli, (tanítónőnek) lehetséges-e ez baba mellett?


Válaszokat előre is köszi :)



2017. ápr. 18. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

én a továbbtanulást semmiképp nem javasolnám baba mellett..én egy szombati könnyű okj-s sulit végeztem, azt mondjuk lazán megcsináltam, de az én babám nagyon nyugis, simán tudtam mellette akkor is tanulni mikor ébren volt, egyetemet nem vállaltam volna...

emellett minek szül valaki ha utána el akar a babája mellől napi szinten órákra mozdulni a suli miatt? vagy a vele való időtöltés helyett tanulni akar?

akkor inkább csináld meg a sulit, azon a pár éven már semmi nem múlik, és legalább együtt is laktok (egyáltalán laktatok már együtt) addig, ami nagoyn fontos, mert a párkapcsolatok 50%-a szerintem simán elbukik az együttélésen, ha nem több.

A barátod is dolgozzon, ne a szülők nyakára szüljetek, legyen biztos állása, hogy a szüleitekkel bármi történik, akkor se halljatok éhen, te diplomázz le, dolgozz egy évet hogy legyen gyeded (vagy vedd fel a diplomásat), odáig már nem is megyek el hogy saját lakás legyen, tudom sokan szülnek albérletbe, de szeirntem alap volna neki egy hátteret teremteni, mi lesz pl ha ne adjisten betegséggel születik? akkor hogyan biztosítjátok neki ami szükséges az ápolására?

szellemileg sem lehet érett a gyerekre senki se, aki még nem dolgozott, a munka ami igazán felkészít a nagybetűs életre (időre kelni, évi 20 szabadnappal, megfelelni elvárásoknak, etikettnek, főnököknek, munkahelyi szabályoknak) ez mind hozzájárul a személyiségnek egy olyan fejlődéséhez, ami szerintem meg kell hogy előzze a gyerekvállalást.

2017. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

De fiatalok vagytok.

ha van aki vigyáz a gyerekre míg te ülsz az egyetemen, akkor lehetséges.

2017. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Ezt csak ti tudhatjatok. Es ti is csak kb 10 ev mulva fogjatok latni h jo dontes volt e vagy sem.
2017. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha ti érettnek érzitek magatokat rá... És mégegy, van , aki még 40 évesen sem érett meg rá, hogy szülő legyen , mégis van gyereke.
2017. ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha te 18 vagy, a pasid meg 20, mindketten tanulók, akkor miből gondoltátok fizetni az albérletet, a rezsit, a gyerek dolgait? Vagy a szülők nyakára tervezel szülni magadnak egy kistestvért?
2017. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Nem magamnak akarok kistestvért szülni a szülők nyakára. A babát 1-2 éven belül szeretnénk, és akkor már én is nagykorú leszek. Saját lakásunk nincs és nem is tervezzük, hogy veszünk, mert szüleimnél fogunk lakni, ezt már velük is megbeszéltük. Párom szüleihez is mehetnénk, de ott a sógornőmék laknak.:) Nem akarok a baba mellől napi szinten órákra járni a suli miatt, és nem is a vele való időtöltés helyett akarok tanulni, hanem levelezőn. Úgy tudom úgy is lehet. Ismerek olyat aki úgy fejezte be az egyetemet.
2017. ápr. 18. 15:42
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Remélem, megreformálja majd valaki úgy a magyar oktatást, hogy a pedagógusképzést ne lehessen levelezőn végezni. De ez már politika, nem akarok politizálni, bocsánat!

Kérdező, ez kiszakadt belőlem. Én is pedsgógus vagyok. Nem levelezőn végeztem. Az ELTE-n tanultam nappali képzésben. Nagyon szükségesnek tartom a rendszeres bejárást, részvételt a gyakorlati foglalkozásokon, személyes tapasztalatcserét a nagyon tapasztalt oktatókkal. És ráadásul nagyon jónak találtam anno, hogy az egyetem utolsó két évében én már iskolákban dolgoztam, persze, végzettség nélkül nem véglegesítettek, de mivel megvolt a pszichológia-pedagógia szigorlatom, taníthattam megbízással. És nagyon jól jött ez az előre szerzett gyakorlat a későbbi pályámon. Levelezőn végezni a pedagógiát...ennél már csak az orvosit levelezőn végezni nagyobb képtelenség!

Szval szerintem nagyon fiatalok vagytok, nem jó a sorrend. He nektek ilyen terveitek vannak (neked a tanulás, tanítás), akkor először tanuljatok, okosodjatok, szerezz gyakorlati tudást is (a levelező azzal nem szolgál), teremtsetek egzisztenciát...és utána jöhet a családalapítás.

Én anno az egyetem mellett rengeteget talpaltam, volt, hogy egyszerre két helyen végeztem a tanítási gyakorlatomat. Nyelvszakosként nyelvsuliban tanítottam a délelőtti egyetemi gyakorlat után...mindez nagyon hasznos tapasztalat volt. Amikor a férjem megismertem, mindezt már lezongoráztam. Gimiben és magánnyelvsuliban tanítottam. Havi 200 ezret kerestem, egy másik 100 ezret a magántanítványaimmal, akikkel hétvégén foglalkoztam. Albérletben laktam, teljesen önálló voltam, én segítettem anyukámat.

Hogyan képzeled a jövőtöket? Miért kell ilyen hamar gyermeket vállalni?


Egy kétgyermekes anyuka, még tervezünk egy harmadikat is

2017. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Saját lakásunk nincs és nem is tervezzük, hogy veszünk, mert szüleimnél fogunk lakni


Szóval a szüleid nyakára szülsz. És mivel te nem fogsz dolgozni, valószínű a pasid se, így kistestvért szülsz magadnak, mivel a szüleidnek kell őt is eltartani.


Majd akkor szülj, ha a saját lábatokra álltok, nem szülőknél éltek.

2017. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igy van. Az utolsonak van igaza.
2017. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"És mégegy, van , aki még 40 évesen sem érett meg rá, hogy szülő legyen , mégis van gyereke."

Ezt arra értettem, hogy nem kor függvénye egyáltalán , hogy az érett, meg ki nem.

2017. ápr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!