Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek? Nem vagyunk túl...

Szerintetek? Nem vagyunk túl fiatalok hozzá?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, érettségire készülök. Barátommal 3 éve vagyunk együtt (ő 2 évvel idősebb nálam, és egyetemre jár) a nyáron szeretnénk összeházasodni, és utána 1-2 éven belül babát válalni. 3 vagy 4 gyereket szeretnénk, és úgy gondoltuk, nem akarunk az első babára sokáig várni. A családom és a barátomé is mindenben támogat minket. Szeretnénk felelősségteljes szülők lenni, és úgy érezzük készen állunk a gyereknevelésre.


(Nem ez fogja eldönteni, de azért kíváncsiak vagyunk a véleményekre.) Az lenne a kérdésünk, hogy szerintetek nem vagyunk még ehez fiatalok, lehetünk-e rendes szülők.

Jaa...és én is szeretnék továbbtanuli, (tanítónőnek) lehetséges-e ez baba mellett?


Válaszokat előre is köszi :)



2017. ápr. 18. 15:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%
Ha ti úgy érzitek majd akkor, hogy itt az ideje, akkor nem. Ez nem fiatalság kérdése, ehhez inkább meg kell érni. Ha a kapcsolat stabil, van mire vállalni, és szeretnéek is, akkor ne az befolyásoljon, hogy egyesek szerint nem vagytok még elég öregek. Különben is, az, hogy próbálkoztok, nem azt jelenti, hogy rögtön jönni is fog. Bizony sokaknak hosszú évek kellenek, erre is kell gondolni. Egyébként én is tanulok a baba mellett, bár nem tanítónőnek, de oda kell tennem magam, és ez nálunk nem okoz problémát, de ez meg nagyon abbafüggő. Nekünk szerencsénk volt, ki tudja a következőnél lesz-e?
2017. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek mellett max levelező képzés jöhet képbe.

Másrészt nem ártana ha gyerek előtt 1-2 évet dolgoznál is valamit.


Felelősségteljes szülők meg úgy lesztek első körben, hogy nem a szülők nyakára csinálsz gyereket, hanem a te és párod bevételéből el tudjátok tartani hármótokat. Másrészt 3-4 gyerek már komolyan megterheli a pénztárcátokat és nem fogtok anyukádéknál elférni, úgyhogy mindenképp kell valami ház vagy lakás, ahol ennyien is kényelmesen elfértek nem csak nyomorogtok 50 nm-en egy szobában.

2017. ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
96%

Persze hogy lehettek rendes szülők. Az nem korfüggő.


De az hogy anyukádékhoz akarsz szülni az már nehezebb, még ha flottul megy is az együttélés (ami babával még nehezebb) és jó nagy a ház akkor is miből terveztek megélni? Rezsi, kaja, babacuccok? Ezt ugye nem várjátok el hogy ők fizessék?

2017. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Azert az mi durva, hogy vannak olyan szulok akik tamogatjak a gyerekuket abban, hogy szuljon a nyakara 3-4 gyereket :D
2017. ápr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan

másnak van igénye tanulni, külön költözni, pénzt keresni, nem a szülők nyakán élni és őket lehúzni pénzzel. neked nincs. nem baj az, csak büszke ne legyél rá, mert ciki

2017. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hat ha a szulok fizetnek mindent,es meg babazni is fognak plusz meg ha naluk is lakhattok jo egy elkenyeztetett "kislany lehetsz". Pl ha nekem lenne egy ennyi idos lanyom,es ilyen tervei lennenek,tuti hogy en nem engednek meg semmi ilyesmit. Es ha megis folcsinaltatna magat,egyertelmu hogy abortuszra kuldenem. Nincs ilyen hogy en tartom el oket,plusz a pasija ia lakjon ott,es talan keres 100ezret. Gyed,gyes,csp. Mind hiaba,engem.nem erdekelne. Meg amugyis szerintem az sem eleg. Meg megis mit akarna magaval kezdeni a kisasszony otthon nalam egy gyerekkel. Aztan jonne meg egy eleg hamar szerintem. Kosz nem.

Nekem pl. Igenyem van a tanzlasra,uj kocsit venni,utazgatni,kirandulni,dolgozni stb. Ahogy az utolso is irta. Nem eppen a gyerekszules,es neveles a kedvenc hobbim. Pedig en joval idosebb vagyok nalad.Ha neked meg az,illetve ha szeretned hogy az legyen,akkor lelked rajta. Mindenki azt csinal az eletevel amit akar. De tenyleg durva az,ahogy az egyik valaszolo is irta,hogy vannak olyan szulok akik tamogatjak ezt. De ha lehet tenyleg ne hirdess nagyon mert tenyleg ciki...legalabbis szerintem is.

2017. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Korban nem feltétlen, de gondolkodásban nagyon fiatalok vagytok még hozzá. Én 23 évesen mentem hozzá az akkor 24 éves páromhoz. Épp csak betöltöttem a 24-et, amikor szültem. Tervezett baba, nem terhesen mentem férjhez. Elég fiatalon lettünk szülők (a mai világban). DE! Van saját házunk, 2 saját autónk, férjem jól keres, én is munkaviszonyból mentem szülni,jól kerestem. Lesz hova visszamennem. Az esküvőt, nászutat is 100%-ban mi fizettük, összespóroltuk. A babánknak mindent meg tudunk adni, még olyan dolgokat is, ami nem létszükséglet, és nem kell visszaszaladnom dolgozni/suliba egy kisbaba mellől. Egyébként 9 hónapos lesz. Soha nem szültem volna enélkül a háttér nélkül a szüleink nyakára!
2017. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!