Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy neveljek egeszseges...

Hogy neveljek egeszseges gyereket?

Figyelt kérdés
Fizikailag ertem az egeszsegeset. Sajnos a nagyteso eleg beteges. 1 evig szoptattam, betartottam az osszes WHO- s ajanlast, sosem adtam gyogyszert neki sajat fejem utan csak orvos tanacsara. Igy is sajnos teletomtek antibiotikummal. Edesanyam szerint az en hibam, mert mindenert orvoshoz viszem. Pedig miota nagyobb elobb kezelem termeszetes dolgokkal es csak akkor viszem dokihoz ha nincs javulas...meg most is sokszor elofordul. Nem tudom hol hibaztam. Anyum mindenkepp bennem keresi az okot. Pl. hogy a betegsegektol valo felelmemmel idezem elo ezeket. Most a kisteso is beteg. 3 honapos. 2 hete taknyos es kohog. Egy hete szopiszrajkol is. Csak akkor eszik ha mar nagyon ehes. Volt hogy 7 orat birta ehen. Antibiotikumot kapott o is. Kellett volna meg varjak? Tudom hogy nem jo az atb. de egyhelyben topogtunk 2 hete. Semmi javulas. Tenyleg en teszem tonkre a gyerekeimet?
2017. ápr. 20. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Èrdemes lenne másik gyerekorvoshoz járnotok.


3 hós babát mindig jó ha megnéz egy orvos ha ezt te is így érzed.


DE 1 év feletti gyereknél felesleges mindennel az orvoshoz rohangálni.

Virus fertözésre nincsen gyóygszer. Max a tüneteket mint a láz vagy orr dugulás lehet csillapítani, de az antibiotikum csak ront a helyzeten.

Bakteriális fertözést elég könnyen fellehet ismerni.

Magas lázzal jár(39 felett), szinte csillapíthatatlan, 3 napnál tovább tart, általában van valami más fájdalom is hozzá, a gyerek közérzete nagyon rossz, le van törve és alig beszél, egyszerüen gyenge. Ilyen esetben mindenképpen kell antibiotikum.


Èn úgy csinálom, hogy ha csillapítható láza van 3 napig, habár letört, de mikor a láz lejebb megy jó kedve van és eleget iszik akkor nem viszem orvoshoz. Ha valami nagy fájdalom jön a láz mellé, pl fülfájás, vagy iszonyatos torokfájás, vagy mellette nagyon csunyán köhög, akkor megyek orvoshoz vele.

Szerencsére a mi orvosunk csak is bakteriális helyzetben ír fel antibiotikumot.


A folyamots antibiotikum gyengiti az immunrendzsert, utánna könnyebb újabb betegségeket össze szedni, pl gombásodás, virusok...


Pl paracemtamol és ibuprofeint nyugodtan adhatsz neki, úgy ahogy a tájékoztatón rajta van. Azért nem kell rögtön orvoshoz rohanni.

2017. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Inkább vidd orvoshoz őket,minthogy nagyobb baj legyen!!igyekezz ne arra gondolni,hogy jajj nehogy beteg legyen és ezzel bevonzani a bajt.szerintem jól csinálod.esetleg kérdi ki az orvos,védőnő tanácsát,hogy mivel tudnád támogatni az immunrendszerüket,de gyanítom hogy ez valami genetikai dolog lehet.

Példának leírnám a mi esetünket,miért jó időben orvoshoz menni:2 hónapja tombolt a babáknál a hörgőgyulladásos,sokszor kórházzal járó betegség.Amint a picim elkezdett hurutosan köhögni,már vittem is a dokihoz,így megúsztuk annyival,hogy húzódott a hörgőkre,de nem volt még gyulladás.köptetőt+stb és láz,kórház stb még rosszabb nélkül megúsztuk

2017. ápr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sosem vittem foloslegesen orvoshoz, sztem...annyit volt mar beteg, hogy tudom mikor kell a doki. A megfazas elso jelere kezelem c vit. illoolaj, propolisz, teak...stb. de altalaban elojon egy csunya kohoges amivel mar nem tudok mit kezdeni. Probalom azt is szuntetni szirupokkal, homeopatiaval, tenyleg nagyon sok mindent kiprobaltam mar. Volt hogy hasznalt is. De van h nem. Ilyen erzekeny. Keresem az okat, sok gyerekorvost probaltunk mar. Mind csak a vallat huzza arra a kerdesre hogy mitol van ez es miert nem erosodik? 3 eve jar kozossegbe...vagyis probalkozunk mert tobbet van itthon. Nem allergias, nem asztmas...megis 3 nap hules utan ugatoan kohog, kimeriti ot is meg az egesz csaladot. Ha ezt idoben kezelik elmulik atb nelkul. Legutobb hetvegere esett, kezeltem hazi praktikakkal de mire a dokihoz kerultunk tudogyuszi lett. Nem rohannek en orvoshoz, mar a hocipom is tele veluk. De o nem az a fajta akinel citromos mezzel megusszuk a megfazast...sajnos.
2017. ápr. 20. 09:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum szokta tönkre vágni az immunrendszert. Azt végszükség esetén szokták nalunk felirni ha már a cebion és tarsai nem hatnak. A betegség ilyen. Nálunk a nagy beteg lett a védőnőnél adta a tesónak majd nekem majd én az apjanak. Fájdalmas 2 hét volt aki hozzá szorulás is társult.

Előbb utóbb ugyis 1x beteg lesz a gyerek ha akarja a mama ha nem. Ez mondjuk nem feltétlen a te hibád hanem az orvosé aki egyből antibiotikumot ir fel.

Regen a ferjemet tömték allandóan antibiotikummal ha mar csak kettőt köhögött akkor is. Meg az előző házasságábol a kisebbik gyereket. Ő is elég beteges.

Én mikor beteg volt a nagy hivtam az ügyeletet es azt mondták hogy teáztassam meg adjak sok gyümölcsöt kimélőbb kajákat ha lázas mehet neki az elő irt nurofen vagy kúp de csak haar 38 fölé megy akkor. Maga az ügyeletes mondta ha nem javul akkor kell erős gyógyszer.

Ha van mas megoldás akkor előbb azt alkalmazzuk. Mikor nem javult vittem el én is kapott fenistil cseppet meg továbbra is a cebion, tea meg 10 napor ospamox antibiotikum kúra kellett. Azóta nem volt beteg vagyis orrfolyás volt de azt kiszivtuk mindig. Mondjuk én pl sosem voltam egy beteges ember sem gyerekkoromban.

2017. ápr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is 3-4 nap láz még inkább vírust feltételez, csillapítani meg 38,6 fölött javasolták nekünk is. Ha tovább lázas vagy bármije nagyon fáj, fullad, kiszáradás fenyegeti... stb. persze azonnal doki.

Immunrendszer erősítésre nálunk a D-vitamin vált be nagyon (nagyobbaknak is), és mellette a sok intenzív mozgás, lehetőleg szabadban - na meg fontos a higiéniára való nevelés, hogy főleg az oviban maguknak figyeljenek a kézmosásra vagy ne nyúljanak az orrukhoz, ne vegyenek szájba egymás után ezt-azt. A sós orrspray is jó megelőzésre is reggel-este egyszer. És ha gyakran kap el felső légúti betegséget, kipróbálhatjátok a Broncho-Vaxom szájon át szedhető oltást (receptre).

Ugyanakkor nem hiszem, hogy csak rajtad múlik - egyrészt genetikailag sokféle "hajlamosító lapot" lehet húzni, másrészt ha közösségbe jár, akkor szinte annak összes tagján. Úgyhogy ha megteszed, ami tőled telik, ne legyen bűntudatod: egy kórokozótól lesz beteg, nem miattad. Olyan meg nem létezik, hogy bevonzod a bajt. (Az egyik terhességem tök pozitív és bizakodó volt, mégis az intenzíven kötöttem ki - a másiknál végig halálfélelmem volt, mégis minden jól sikerült. Azóta nem hiszek az ilyen bűnbakkereső babonákban. Az ember persze hogy annál jobban fél, minél jobban vagy többször megégette már magát, de félelem nélkül nincs se bölcsesség, se bátorság - így fordítsd át magadnak.)

2017. ápr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En semmilyen ajanlasnak nem neztem utana es a kezdetetktol tapszeres megsem volt semmi baja soha, meg akkor se amikor hörghuruttal fetrengett a csalad tobbi resze. Szerintem alkat kerdese. Csinaltatnek egy vervetelt ha nagyon beteges gyerekem lenne, abbol latszik ha van valami baja. Lehet h vashianya van es az gyengiti es hajlamositja a betegsegek elkapasara.
2017. ápr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Verkep tokeletes
2017. ápr. 20. 13:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha vérkép is rendben ilyen a gyereked beteges. Nem mindenki tökéletes. Az is lehet elrontottál valamit a szuper WHO ajánlásokkal :)
2017. ápr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amugy meg a betegseg sem tragedia. Az antibiotikum sem, semmi hosszutavu hatasa nincsen. Gorcsolj ra kevesbe. Es biztos ordogtol valo amit mondok de adj neki tapszert vagy legalabb valami tejsuritot az telis tele van vitaminnal. Ez olyan dolog, hogy mondjak mennyire fontos az egeszseges taplalkozas es nem kellenek a 'mű" dolgok. Nekem is tokeletes volt a verkepem, es egeszsegesen taplalkoztam, megis egyfolytaban toredezett a hajam. Miota vitamint szedek, ugy no a hajam mint meg soha es gyonyoru.
2017. ápr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az antibiotkium hosszútavon nagyon terheli a májat ezért szoktak vegszükség esetén adni.
2017. ápr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!