Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nem tudok folyamatosan...

Baj, ha nem tudok folyamatosan beszélni, énekelni a babámnak?

Figyelt kérdés

3 hetes a pici, és nem az a tipikus eszik-alszik baba. Napközben viszonylag sokat van ébren, van, hogy 3-4 órát is. De egyedül még nem nagyon van el, viszont az a baj, hogy egy idő után már nem tudok neki mit mondani. Folyamatosan járkálni se tudok vele (a gátsebbel sajnos szenvedek...)

Szóval az érdekelne, hogy ez nagyob nagy gond?


2017. ápr. 20. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem nagyon nagy gond. Ha már belefáradtál a beszédbe, nyugodtan tegyél fel valami zenét. Kendőben kösd magadra és mesélj neki arról, hogy éppen mit csinálsz, nagy az esélye, hogy ebbe bele is alszik.
2017. ápr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Lehet én rossz anya vagyok, de annyit beszéltem a gyerekhez amennyi jól esett. Soha nem beszéltem azért, hogy öt most szorakoztatni kelljen.

Pont ebben a korban a gyereknek éppen elég, hogy apró zajokat hall, nagy zajokat hall, foltokat lát, majd ezekböl képek lesznek.

El sem tudom képzelni, hogy egy 3 hetes babának már egy egész szorakoztató brigád kellene...

Baba akinek még egy ajtó nyikorgás is új dolog, és foggalma sincsen mi is az a hang. Söt az agya csak zajt jelez neki.

2017. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem baj, annyi idősen én se sokat beszéltem neki. Bár ő álomszuszék volt :D most már annál többet beszélek, mondókázok, énekelek neki. Ha pedig épp ebédelek vagy valami, akkor youtubeon zongorát hallagat, imádja :) 8,5 hónapos
2017. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem baj. Nálam később volt, hogy ösztönösen szóf*sás kapott el a gyerek mellett. Fontos a beszéd akkor is, ha pici, hiszen a hangod megnyugtató neki. De erőltetni nem kell, ígyis beszélsz és énekelsz hozzá gondolom eleget, folyamatosan azért nem kell.
2017. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Bar en is azt hittem. Kb rekedtre enekeltem es mondokaztam magamat. Igy utolag azt mondanam felesleges volt. Nem erti. Persze lehet romantikusan belegondolni, hogy biztos erti, es a hangodtol megnyugszik es szeretettel hallgatja..de a valosag nem ez. Boven eleg annyit beszelni amennyi neked jolesik. De ha orakig neman teszel-veszel mellette az sem baj. Zene viszont szerintem jo, ha megy a hatterben. Vagy a teve-meg ugysem nezi. Aztan ahogy no ugyis egyre tobb dolgot tudsz vele csinalni.
2017. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!