Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár rokon folyamatosan ülteti...

Pár rokon folyamatosan ülteti a babámat aki még nem tud stabilan ülni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyós leginkább. Akit szeretek ès jóba vagyunk,ezèrt többször rászóltam már ès a Párom is.

Az a baj h a rokonságba van egy kislány aki 4hèttel idősebb mint a fiam. Ö már elvileg 5hónaposan egyedül felült..

A fiam lassan 8…ès nem ül stabilan, nem is ültetem.

De anyóstól többször láttam már h ülteti... Mikor szólunk neki,hogy nemtud mèg ülni, akkor ezt mondja: dehogynem tud ülni,már fèl èves.


Kitámassza párnával, ès ülteti maga mellett. De látom h a fiam meg dölöngèl, ès a lábára támaszkodik..


Ö most a kúszást-mászást gyakorolja,nem is szereti h egyhelybe van...

Ès ez olyan zavaró hogy ki van jelentve,akkor KELL már ülnie tudnia,mert a szomszèd Bözsi unokája ennyi idősen már tudott..



2016. jún. 15. 22:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha anyosod nem is a legjobb modszert valasztotta, azert ne legyel pipa. Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha ultetes kozben nem borul el sehonnan, v nem sir, mire a panikod?...
2016. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Vilcsianyuja ***** válasza:
92%

A mamának valahogy el kell magyarázni a modern trendeket, meg azt, ha gyerekorvos látná, mit művel, leordítaná a haját a tiéddel együtt.

Szerintem ezt szépen el lehet magyarázni, hogy ez a trend, nem szabad ülő helyzetbe támogatni egy babát, mert később gerincproblémái lehetnek, majd ha egyedül, kitámasztás nélkül tud ülni, akkor majd ülhet. Nem attól tanul meg ülni, hogy kipárnázzák... Pont attól, hogy kúszik-mászik, erősödnek a hát- és hasizmai. És nem úgy van, hogy ha fél éves, akkor muszáj kitámogatni, hiszen neki már ülnie kell, mert nem kötelező fél évesen ülni. Na, ezt mind te is tudod, de valahogy szépen fel is kell sorolni az összes tudnivalót a mamának, akkor talán megérti.

2016. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
A te gyereked, ha látod hogy ülteti odamész, elviszed onnan és nagyon határozottan megkéred hogy ne ültesse amíg magától nem ül stabilan. Bármennyire joban vagytok, a gyerek épsége fontosabb mint hogy meg ne sértődjön.
2016. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

3assal értek egyet.

Ha valaki nem teljesíti a szülő kívánságát akkor jobb helye van a szülőnél. En is magamhoz vennem, főleg ha mar ennyit lett szolva

2016. jún. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Megfogod a gyereket és elveszed onnan. A te gyereked, a te felelősséged, teljesen mindegy, ki haragszik meg érte (azért, mert tönkrevágja a gyerek gerincét, te maradj csöndben, nehogy megsértődjön valaki????).


Nálunk nagyszülők (mindkettőnk szüleinél előfordult) a gyerek előtt lóbálták a játékát hogy ne érje el, mert milyen cuki, hogy kapdos érte. Ezt folytatták akkor is, amikor a gyerek már láthatóan nem élvezte a dolgot, a szája már görbült lefelé. Először szóltam, aztán mikor nem volt hatása, kivettem a kezéből a játékot és odaadtam a gyereknek. És nem érdekelt, hogy anyós vagy a saját anyám csinálta, ez egyszerűen bunkóság a gyerekkel szemben.

2016. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom h nem jó a gerincènek..dől előre szegèny, anyós meg igazhatja h szèpen üljön. Amikor rászólunk megmondja h "ti kisfiam ennyi idősen már támasztèkkal ültetek, ès semmi bajotok nem lett" a lehető leghatározottabban mondom,hogy attól függetlenül nem kell ültetni.
2016. jún. 16. 05:42
 7/16 A kérdező kommentje:

Ja,meg azt mondja h nem baj h mèg nem tud,így jön rá, így tanulja meg h kell.


De ne kövezzetek meg nem hagyom h ültesse.. Csak 1-2percig ült. Mikor leültette rászóltam... De mikor láttam h dölöngèl, elvettem onnan

2016. jún. 16. 05:46
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

1-2 perc se használ. Nem kell rászólni, meg megvárni míg a gyerek eldől. Ezzel ugyanazt csinálod, mint anyós. Te is ültetetd a gyereked, hisz hagyod.

Leülteti, szó nélkül rögtön felveszed, majd megmutatod anyósnak az ajtót.

2016. jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Enyém is ültette7-8 hósan. ahogy megláttam határozottan odaszóltam, hogy nem ültetjük még , gyenege a gerince! És ezzel a lendülettel el is vettem. Utána amikor láttm ülteti, rászóltam, de akkor mondta, hogy fogja a hóna alatt, nem a súlyával ül. szerencsére megértette. Pedig ő se egyszerű fajta
2016. jún. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Abszolút lekezelő veled, én rendesen leteremteném a helyedben, hogy itt a te gyerekedről van szó, te neveled, te tudod, hogy mi a jó neki. Jó lenne, ha felfogná, hogy te vagy az anyja, az van, amit te mondasz. Nem vitázni kell vele, ezzel azt hiszi egyenrangú partnerként kezeled. Már megindokoltad, ő is indokolt, ha nem győzött meg az van, amit te mondasz és kész. Ha egy pillanatra is ellened cselekszik, elveszed a gyereket, megindoklod, hogy te már szóltál érte, ha nem tud vele úgy bánni, ahogy kérted, nem lesz nála a baba. Ismételd, hogy te vagy az anyja, ezt legyen kedves tiszteletben tartani.
2016. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!