Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kereszteléssel kapcsolatban...

Kereszteléssel kapcsolatban kérdeznélek benneteket?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 hónapos a babánk.Olyan Július vagy augusztus közepére tervezzük a keresztelőt.A kérdesem az h a pap beleköthet abba h nem vagyunk megesküdve a párommal?és h azt meglehet oldani h a keresztapja a párom részéről a gyerekkori barátja lenne az én részemről meg a sogórnőm?és h a leendő keresztszülöknek mi kell hozzá?papír stb..?köszönöm a válaszokat..
2010. máj. 14. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Atya válogatja, hogy mibe köt bele. A mi papunknál nem lényeg (bár mi házasok vagyunk)

Második kérdésre válasz:

nem baj, hogy nem egy párok a keresztszülők (nálunk sem azok, holnap lesz a keresztelő)

Keresztelőlevél kell a keresztanyától, ő a lényeges.

2010. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Elvileg nem köthet bele a pap hogy nem vagytok megesküdve, bár ez pap-függő is. De ha normális hozzáállású, akkor nem kötözködhet ezen. Elvileg bárki felveheti a keresztséget, tehát nem tagadhatja meg...

Nekünk nem kellett semmilyen papír, kaptunk egy nyomtatványt, amit ki kellett tölteni, és pár kérdésre válaszolni, pl járunk-e templomba, miért akarjuk megkeresztelni a bébikét stb. Ez falun történt, de lehet, máshol máshogy megy.

2010. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

semmi gond, nekünk 3 hhós lesz a fiúnk júliusban lesz a kerztelő, és csak augusztusban lesz az esküvőnk. de ha nem lenne sem lenne gond.

a keresztapa a párom testvére a keresztanya pedig az unokatestvére lesz, szóval ez sem gond.

csak kérdezzetek rá a papra, hogy a leendő keresztszülőknek mennyi egyházadót kell befizetni (ha nem fizetik rendszeresen), mert mi pont a héten egyeztettünk a pappal és majdnem hanyattestem, mikor kiderült, hogy a két keresztszülőnek majdnem 50.000-et kell befizetni a kersztelőig... :-(

/hogy nem sül le a képükről..../

amúgy a keresztlevelek kellenek csak (és azon az is rajta van, ki mikor áldozott, bérmálkozott, már ha volt ilyen.)

2010. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy milyen vallású vagy. de általánosságban itt utána tudsz olvasni:

[link]

2010. máj. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam,h belekötnek,bár ez is pap függő szerintem,mert mi a kisfiam apjával még születése előtt külön váltunk,mégis megkeresztelték a kisfiut!

Viszont az mindenképpen szükséges hozzá,h a szülők legyenek megkeresztelve!

2010. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

11:04-nek küldenék egy cikket:

Szeretnék neked bemásolni egy cikket a Szeged-Csanádi Egyházmegye magazinja: Toronyirány I. évfolyam 1. szám 2009. december 8. számából (17.oldal)


"A főpásztor válaszol

Számtalan - többnyire névtelen - levelet kapok a keresztelők, esküvők és temetések esetleges anyagiakkal kapcsolatos összefüggése kapcsán.Előfordul, hogy egy plébánián csak akkor temetnek el valakit, ha a hozzátartozói visszamenőleg több évre kifizetik az "egyházadót". Az is előfordul, hogy a gyermek keresztelését szintén anyagi feltételekhez kötik. Az egyház törvényei szerint mindez teljesen jogtalan. Mindenekelőtt tisztáznunk kell, hogy egyházadó a katolikus egyházban Magyarországon nem létezik. Egyházközösségi hozzájárulás az az összeg, melyet a szentmiséken gyűjtött perselyadományoktól függetlenül a felnőtt hívek, vagy családok önkéntes és lelkiismereti alapon befizetnek annak a plébániának a pénztárába, melyhez tartozónak vallják magukat, ezáltal lehetőségeik szerint hozzájárulnak a plébánia közösségének költségeihez. Bizonyos szektákban, sőt egyházi jellegű közösségekben ez az összeg kötelezően a teljes jövedelem 10 százaléka. A katolikus egyházban ez a már említett önkéntesség és felelősség alapján történik. Tény, hogy az utóbbiak néha hiányoznak közösségeink tagjaiból, de ez gyermekük keresztséghez való jogát, vagy elhunyt hozzátartozóikegyházi temetéshez való jogát nem érinti. A keresztség mind gyermek, mind felnőtt esetében teljesen ingyenes. Az egyházi temetésnek a katolikus egyház országosan érvényes stóladíja van, mely magába foglalja a kántor, a sekrestyés, a pap, valamint a temető és a templom részéről felmerülő mindennemű költséget. Nehéz anyagi helyzetben lévők, vagy segítségre szorulók esetében a plébánia ezt a nem jelentős összeget is csökkentheti, vagy attól teljesen is eltekinthet."


Ez a Római Katolikusra vonatkozik. Ha nem hiszi el a papotok, akkor ha priviben elküldöd a címedet, az újság eredeti példányát is el tudom neked postázni :-D

2010. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ez jó cikk.

Tőlünk is kérnek egyházadót, 5000 Ft-ot. akkor nem muszáj befizetni?

mondjuk így mondta az atya:

"egyházadót szokás befizetni a keresztelőkor"

2010. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A keresztséghez úgymond a gyermeknek van "joga", tehát ilyen értelemben nem tagadja meg egy pap sem a keresztelőt. Amit szerintem furcsálhat, vagy kifogásolhat, az az egyházhoz való viszonyulás a szülők illetve keresztszülők részéről. Kérlek, ne érts félre, mindezt azért írom, h lásd mit vehet figyelembe egy pap. Keresztelőkor a szülők, keresztszülők megígérik Isten színe előtt, h a katolikus egyház tanítása szerint nevelik a gyermeket. Namost, amennyiben a szülők nem élnek szentségi házasságban (azaz, gyaníthatóan nem tartják azt = az egyház tanítását, fontosnak)felvetődhet a kérdés, hogy miként tesznek majd ilyen ígéretet? Szerintem az egyház részéről korrekt felhívni erre a figyelmet, illetve ezt tisztázni. Kívánom, h minden rendben menjen, és megoldást találjatok!
2010. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és még annyi kérdés h kinek mennyibe került a keresztelő a templom részéről?(nem az otthoni kajára gondolok)mégis h készüljünk.még ha részleteznétek is h miket kellett fizetni nagyon hálás lennék.köszönöm a segítséget nektek...
2010. máj. 14. 11:30
 10/11 A kérdező kommentje:
igen ezt mind meg is értem.és azt is mondom h igaza van a papnak.de nem vagyunk könnyü helyzetben és ha ezt nem érti meg h mai világban miert nem házasodnak az emberek akkor megfogom neki mondani h ezt mind a magyar államnak köszönhetjük sajnos.nem tudunk megházasodni és kész.de viszont a kilányomtól ezt nem tagadhatom meg.remélem értitek...
2010. máj. 14. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!