Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok volt vagy lenne...

Nálatok volt vagy lenne beleszólása a már meglévő gyereketeknek hogy mi legyen a születendő kicsi neve?

Figyelt kérdés
Èn harmadikos voltam mikor tesóm született, ès szüleim megkèrdeztèk tőlem hogy mi legyen a neve. Ès egy volt lány osztálytársam nevèt mondtam, vègül ez is lett a neve.

2017. ápr. 23. 19:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Nem az ő dolga erről dönteni. Meg amúgy is, neki úgy is mindegy.
2017. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
46%

nem, a fentiek már leírták miért - 2 éves volt akkor.

Viszont ha tini lenne se engedném hogy ő döntsön. Kikérném a véleményét, hogy érezze hogy az fontos számomra, de a döntést a férjemmel hoznám meg, akkor is ha neki nem tetszik a választás (ez esetben szépen megkérdezném: a tiédet megválaszthattad? :)

2017. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 ede1219 ***** válasza:
79%
13 hónap van a lányaim között, beszélni sem tudott a nagy.
2017. ápr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
56%
Ugye majd ti se fogtok beleszólni a gyereketek névválasztásába az unokátokat illetően? és meg se fogtok sértődni ha közli hogy ti inkompetensek vagytok a témában? Merthogy itt rengeteg kérdést olvasni arról hogy a leendő nagyszülők milyen hisztit levágtak a születendő baba neve kapcsán és bele akartak szólni.
2017. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
66%
Nincs. Majd a sajat gyereket elnevezi.
2017. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
94%
10 éves voltam, mikor született, tehát már érdemben tudtam javasolni. Megkérdeztek, közösen ötleteltünk a szüleimmel. Végül azt a nevet kapta, amit én javasoltam. Számomra azóta is az a legszebb név. ☺
2017. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%
Kedves15-ös! Akkor a logikád mentén abba is volt beleszólása a gyereknek, hogy mikor és hány további gyereket vállaltok, hiszen mégis csak az ő rokonáról van szó? Netán dönt a befektetéseitekről is, hiszen a ti anyagi helyzetetek befolyással van az ő életére is? Esetleg segít kiválasztani, hogy milyen gumit vesztek az autóra, elvégre ő is ugyanúgy utazik a kocsiban?
2017. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

3,5 évesen született a kicsit. Javaslatokat kértünk és szívesen vettünk is tőle,mivel volt is értelmes javaslata. Aztán közösen (anya,apa,gyerek)választottunk.

Nagyon várta,már a hasamban azon a néven szólította,amit választottunk együtt.

2017. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
61%

14-es! Ahogy mondod! Nem fogok beleszólni az unokám nevébe, legfeljebb, ha kérdeznek. Ahogy nem fogok megsértődni sem, ha inkompetensnek tartanak, ugyanis tényleg nincs közöm ahhoz, hogy felnőtt emberek hogyan nevezik el a gyereküket.

Szerencsére nálunk sem hisztiztek a nagyszülők. Ha pedig lesz második gyerek, akkor a már meglévő gyerek véleményét meghallgatom, és a férjemmel döntünk. Mondjuk mi eleve még egy gyereket szeretnénk, nem pedig tesót a meglévőnek. Ettől függetlenül pedig a gyerekünk életkorának megfelelően sok dologban dönthet, egyáltalán nincs elnyomva, sőt.

2017. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
44%
Nincs. Számomra egy névben nagyon fontos a jelentése, és ezt egy öt éves nem veszi figyelembe.
2017. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!