Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok volt vagy lenne...

Nálatok volt vagy lenne beleszólása a már meglévő gyereketeknek hogy mi legyen a születendő kicsi neve?

Figyelt kérdés
Èn harmadikos voltam mikor tesóm született, ès szüleim megkèrdeztèk tőlem hogy mi legyen a neve. Ès egy volt lány osztálytársam nevèt mondtam, vègül ez is lett a neve.

2017. ápr. 23. 19:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
53%
Nem volt, és nem csak a kicsi korkülönbség miatt, amúgy sem lett volna. Tudtuk, hogy mi lesz a neve a másodiknak, egy név maradt a végén, szóval még abból sem tudott volna választani. De az én nevemet például nővérem találta ki, az elsők között voltam, akik ezt a nevet kaphatták, mivel akkoriban engedélyezték, amikor én születtem. Neki ez a becéző forma tetszett, a szüleink meg utánajártak és akkor tudták meg, hogy már így is lehetett adatni.
2017. ápr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
89%

Én 9 voltam amikor az öcsém született a nővérem 12. Mindkettőnknek ugyanaz a név tetszett, így második névként megkapta az Öcsénk. Szóval nekünk volt beleszólásunk.

Ha születne egy harmadik gyerekem biztos megkérdezném a tesóit, nekik mi tetszik.

2017. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
81%
A fiam választotta a tesó nevét, 6,5 éves volt, mikor kiderült, hogy lesz kistestvére. Mi még nem is gondolkodtunk a neveken, már az oviban úgy fogadtak, hogy: Halljuk, hogy ha lány lesz, Dóra lesz, ha fiú, akkor pedig Levente? A lány név megtetszett nekünk is, a fiúval nem voltunk kibékülve, mert a vezetéknév is E-betűkből áll, bár a becézése tetszett. De lány lett, így a Dóra nevet kapta.
2017. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk volt. A nagyobbik lányunkat Kiarának hívják, de még ő is elég kicsi (2 év van köztük). Párommal megegyeztünk néhány névben, ami minkettőnknek tetszett, és azok közül ő választhatott. A Leilát választotta. Én is ezt választottam volna. :))

25/N

2017. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen nincs, mert ebben nem döntésképes :)
2017. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
51%

Még szép, hogy lenne.

A világért sem adnék olyan nevet a kicsinek, amivel a nagytestvér sehogysem tudna kibékülni.

Megkérdezném, hogy neki mi a véleménye, van-e valami ötlete.

A gyerekek gyakran sokkal jobb névbeli ízlésvilággal rendelkeznek.

A mai szülők nagyon hülye neveket tudnak választani.

Anno nálunk is ez volt. A húgom kapott egy kacifántos, magyartalan nevet, nekem pedig jóval közismertebb keresztnevem van.

Nyilván nem kell minden "Batman, Pókember" névre bólogatni, amit a gyerek diktál, de őt is hallgassuk meg és vonjuk be az ötletelésbe, ne a háta mögött döntsük.

2017. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
39%
Az utolsóval 100 % - ban egyetértek. Ment a zöld. Másoknak a piros. Vagyis, akik szerint nincs beleszólása a gyereknek.
2017. ápr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
55%

Ahhoz, hogy nem tudna kibékülni, jár egy sztori. ;)

4 éves volt a nagyom, amikor vártuk a kicsit, akiről amikor kiderült, hogy fiú, apja megálmodta neki a Leó nevet. (Úristen, ezek a mai szülők a hülye ötleteikkel, tudom,tudom... )

Na, a nagy közölte, ez annyira csúf név, hogy inkább mégis hugit szeretne kérni, ha lehet... 3:)

Egy év múlva kb, mikor megkérdezte, melyik a kedvenc fiúneve, csont nélkül benyögte, hogy a Leó, mert az olyan széééééép név! <3

Na, EZÉRT nem kell, hogy beleszólása legyen a nagynak. ;)

2017. ápr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!