Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyógytornász, vagy konduktor...

Gyógytornász, vagy konduktor anyuka van itt?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mi okozhatja a következőket:

-3 hósan egyedül felül hanyattfekvésből ( folyton ülésbe húzták)

-3.5 hósan ebből az ülésből felrúgta magát állásba, úgy, hogy telitalppal áll a talajon, nyújtott lábbal, anyuka épphogycsak tartja a baba markát

-5 hósan nem kúszik, hanem ugrik, mint egy kisbéka

-születéstől fogva csípőproblémás, amivel nem törődik az anyuka


Szerintem ez nem normális dolog, nekem egyik fiam sem csinált ilyeneket, ennyi idősen.

Ebből következik, nem az én gyermekemről van szó, hanem ismerőséről, aki henceg a gyerek "tudásával".

Milyen szervi, neurótikus vagy egyéb baj miatt csinálhat ilyet egy ekkora baba...?


2010. máj. 14. 16:20
 1/7 A kérdező kommentje:

Azt leírom, hogy a baba nem az anyuka ölében van, amikor "feláll", hanem a pelenkázón.

Magától úgy "ül" le 5.5 hósan a baba, hogy 4kézlábról rázuttyan a fenekére.

Kúszni, mászni nem tud, még hintázni sem.

2010. máj. 14. 16:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én gyógytornász vagyok, ráadásul van 2 gyermekem, a második pont 3,5 hónapos. Ezeket turira nem tudja megcsinálni, mondjuk nem is engedném. Kicsit túlzásnak tartom, az tuti hogy nem lesz egészséges a baba. A neurotikus vagy egyéb bajok miatt épp hogy később kezdenek el a babák mozogni, mászni, ülni stb.
2010. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egszer vot egy cikk Nők lapjában, hogy egy baba gyerek hasonlókat csinált:

"(-3.5 hósan ebből az ülésből felrúgta magát állásba, úgy, hogy telitalppal áll a talajon, nyújtott lábbal, anyuka épphogycsak tartja a baba markát)"

Az izmaival volt valami.

Úgyhogy semmiképpen nem jó, miért nem viszi el a szülő orvoshoz?

2010. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján itt egy alapból erős babáról van szó, akit pluszba picit "túlerőltet" az anyuka.

Nem vagyok gyógytornász, de van egy kis tapasztalatom:

az első gyerekemet ugyanis vinni kellett sokat gyógytornára. Mi is ülésbe húztuk (ez volt az egyik otthoni feladat), de ettől még nem tanult meg felülni.

A második gyermekem viszont egy izompacsirta, most 8 hónapos, a járókában egyedül körbejár, tud úgy állni, hogy csak egy kézzel kapaszkodik és ha fogom a kezeit, lépked...

Óriási kontraszt nekem a két gyerek, egyiknél sem erőltettem semmit.

Ha az én kis izompacsimra hasonlít az ismerősöd gyereke, akkor eltudom képzelni, hogy hogy 3,5 hónaposan állásba rúgta magát ölben, mert az enyém is csinált ilyeneket (lehet hogy csak 5 hósan, fogalmam nincs :o), csak az a különbség, hogy én nem mondtam akkoriban, hogy "áll a lányom".

2010. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miutan az en kisfiam is eleg erös es mozgekony baba volt es most mar "nagylegenykent" meg aktivabb, nem hiszem hogy ha magatol csinalja az baj lenne. (A kisfiam 3 hetesen hasrol hatra fordult, 10 honaposan pedig önalloan jart) Ha eröltetik az gond lehet, kialakulhat serv peldaul. De nekem a gyerekorvos es a gyogytornasz ismerös is azt mondta, amit a baba magatol megcsinal az nem arthat. Ültetgetni es setaltatni eröszakkal viszont nem szabad.
2010. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Volt régebben egy hasonló kérdés, ha jól emlékszem, volt ott egy olyan válasz, hogy lehet, hogy a babának a csípőgondjai mellett rendkívül merevek az izmai, azért tud álldogálni. Ez semmiképp sem egészséges. Anyukának inkább a csípőjével kellene foglalkoznia, tornáztatnia, mint hogy idő előtt produkáltassa a gyerekét. Nagyon korlátolt szegényem, nem akarja elhinni, hogy az ő gyerekére holmi ortopéd orvos azt merészelte mondani, hogy nem tökéletes, és most túlkompenzál... anyukát pszichológushoz, babát sürgősen gyógytornászhoz kellene vinni...
2010. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hááát...szerintem hypotón is lehet. Az enyém is az és voltak hasonló tünetei.
2010. máj. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!