Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első ojtas utan mi a teendő h...

Első ojtas utan mi a teendő h ne legyen baj?

Figyelt kérdés
Lassan kapjuk. Gondolom orvos is fogja mondani majd. Anyukam mondta h hideg borogatas combocskajara
2017. ápr. 24. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt oltás, másrészt nem lehet csinálni semmit. Nem kell borogatni se, ha lázas akkor kaphat nurofen baby-t.
2017. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

OLTAS!

Ha belazasodik lazcsillapito. Mindegyik mashogy viseli.

2017. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell csinalni. De ha aggodsz, megkerdezed azt aki beadja. Nem kell elore "rakeszulni".
2017. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
1-2. valaszoloknak: a kerdezo elutotte az "l" betut, "j"- t utott helyette, nyilvan tudja, hogy oltas. Egy elutesert felesleges ribazni...
2017. ápr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj :)

Legrosszabb esetben lázas lesz, de akkor ott a láz kúp amiből egy felet elég adni. Az orvosunk azt mondta ez ritka..

A fiam amikor megkapta, semmit nem csináltunk vele. Javasolták, hogy előre is be lehet adni a lázcsillapítót, de szerintem fölösleges.. Miért gyógyszerezzem, ha lehet nem is lesz lázas? A másik, hogy a szervezetének fel kell dolgoznia, ergo ha egyből lenyomjuk akkor hogy "tanulja meg" a reakciót?


Figyeld, hogy forró-e, nyűgös-e. Ha lázas akkor kúp. Ha bedurran a combján a szúrás nyom, hideg vizes borogatást adj rá. Ezen kívül nagyon mást nem tudsz tenni.


Ja igen, ha igaz a dolog, akkor ha délelőtt kapja a szurit és délutánig nem lázasodik be akkor nem is fog.

2017. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(Egyebkent a nagypapam es apukam is ugy mondja, hogy ojtas, regiesen es falun sok helyen igy szokas, ugyhogy koel sem biztos, hogy csak felregepelt a kerdezo)

Lazcsillapito ha belazasodott. Elore nem tudsz csinlni semmit, a borogatasnak nem tudom, hogy van-e ertelme, de gondolom nem artasz vele.

2017. ápr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jesszusom. Elnezest de felre ütöttem ...

köszönöm valaszokat

2017. ápr. 24. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:

5-tel értek maximálisan egyet, én is így tettem mind a kettőnél (csak az elsőnél kellett fél kúpot adni a legelső oltáskor, azóta sem volt soha még csak hőemelkedés sem).

Amúgy Nurophen (és egyéb vény nélküli) szirupot csak 3 hótól lehet adni, szóval azelőtt a doki által felírt (fél) lázcsillapító kúp mehet, ha kell.

2017. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!