Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fantomalt tehetem főzelékbe...

Fantomalt tehetem főzelékbe is? Anyatejes a kicsikém, de kevés a gyarapodása ezért írta ki neki a doki. Tejpépbe kellene, de azt nem eszi meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem bírom beletömni, sír nagyon, nem kell neki a pép, pedig 3 fajtát is kiírattam, de egyik se kell neki. :(

9 hónapos és áll a súlya, nem gyarapszik, 7300 gr. Jókedvű, játékos, jól fejlődik, ügyes, okos, viszont nem akar enni, csak délelőtt és délben. Gyümölcsöt és a liszteset most nem kaphatja az orvos szerint. Eddig délelőtt gyümit kapott, ebédre húsos főzit, ha mardat elkapta délután, olyan este 6 körül becsavart egy babajoghurtot, mert délután mást nem evett meg cicin kívül, és szopizott mikor akart. Az orvos azt mondta, hogy rendszer kell, vagyis reggel szopi, délelőtt tejpép, ebéd húsos főzi, ezt kaphatja délután is és tejpép, majd este szopi. De a pépet nem kéri!!!!Utálja!!

A fantomalt pedig adnom kéne. Beletehetem a főzelékbe??

Vagy hogyan szerettesem meg vele a pépet?Már mindenfélét kipróbáltam és nem kéri. Az se lehet hogy nem éhes, mert reggel fél 6-kor szopott és fél 10-kor kínáltam vele a tejpépet, negyed 11-kor feladtam és megszoptattam. Nagyon keservesen sírt, már kiakart mászni az etetőszékből. Félek így megutálja a kanalas kajákat. Mitévő legyek?


2008. okt. 14. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem erőltetnék semmit! Tényleg a későbbiekben a kedvét veszed el az evéstől.

A súlya szerintem jó, ha nem is gyarapszik,a lényeg, hogy ne fogyjon! Vannak ilyen időszakok, nekem három lurkóm van, a legkisebb másfél éves most. Nemt udom, miért kéne erőltetni a tankönyv szerinti ideális gyarapodást, amikor már nyugodtan rá lehetne bízni a gyerekre. Ismerek anyukát, aki a babát 8 hós koráig kizárólag szoptatta, mert a gyerek semmi mást nem fogadott el. Ma ez a gyerek 6 éves, és teljesen normális, mindent megeszik, nem lett anyafüggő, okos, kiegyensúlyozott gyerek.

Nálunk mondjuk eleve nincs tízórai, szerintem nem kell erőltetni, ennyi idősen a reggeli szopi, déli főzelék, délutáni gyümölcs, esti szopi tökéletes napirend.

Ezt a fantomalt egyébként nem ismerem, nekünk Sinlacot ajánlott a gyerekorvos, de csak ha szereti, változatosságképpen; én ezt a délutáni gyümihez adtam dúsításként.

Rendszer kell, ez igaz; de ezt ne a gyerekorvos, hanem Te és a babád határozzátok meg! És a szopit bármikor engedd, ha kéri, ráértek később csökkenteni!

2008. nov. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még azt elfelejtettem, a középső gyerekem 3-6 hós koráig heti 50-100 grammokat hízott, vagyis szinte stagnált. Mindemellett aludt angyokat, fejlődött, jókedvű volt. Így továbbra is kizárólag szoptattam, és csak amikor 6 hósan érdeklődni kezdett a mi ételünk iránt, akkor adtam neki mást is.

Most lassan 5 éves, és hiába eszik rengeteget, szinte csont és bőr. Utólag látom, ilyen az anyagcseréje, és kiderült, az apja is pont ilyen volt!

Vagyis lehet, hogy alkati dolog a nem hízás, hiába is tömnéd, akkor is ilyen lenne.

2008. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked! Megnyugtattál. Nem eröltetem, elajándékoztam a péépet :). Nem kellett neki. És nem foglalkoztam végül a dokival sem, adtam neki, mindent amit ezelőtt, mert még széklete se volt 2 napig szegénykémnek, hiányzott a gyümölcs.

A rendszerünk ugyanaz mint eddig, sok szopival, szeret cicizni, és nem 4 óránként eszik, amikor kéri a szopi kapja. A dokinak mindenesetre zt nem mondom, mert úgyis kioktat. Másak az elveink. :)

Mégegyszer köszi a válaszodat.

2008. nov. 11. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!