Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen a babám...

Szerintetek milyen a babám gyarapodása?

Figyelt kérdés
Április 30 - án született 3270 grammal, 54 cm - el. Május 31 - én: 4000 gramm, 56 cm, Június 30 - án: 5200 gramm, 58,5 cm, augusztus 4 - én: 6000 gramm, 63 cm. A mai napon: 6190 gramm, 64 cm. Szerintetek milyen a gyarapodás? Csak anyatejet kap, nem jelzi, hogy ne lenne Neki elég, nem sír, evés után jóllakott, az éjszakát is átalussza. Most ebben a nagy melegben is lehet gondolom, hogy kevesebbet hízik, csak a védőnő kicsit rám ijesztett... azt mondta, hogy adjak Neki naponta 1x tejpépet, meg teát itassak Vele, hogy helyre jöjjön a hízása, mert az elmúlt 2 hét nem annyira jó. Nekem ez annyira rossz érzés, hogy lehet nem annyira jó a tejem Neki? De ugyanakkor tényleg mindig jól lakott, és soha nem reklamál, hogy enne még, de nincs mit.... Mit gondoltok? Jövő hónapban kezdjük el a gyümölcsöt, azt mondta a védőnő.
2011. aug. 23. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! az enyém is ápr.30-án született, és ugyanígy vagyunk! Most már nem fog olyan ütemben hízni mint azelőtt mivel sokat mozgolódik kapálózik, forgolódik. Innentől kezdve lelassul a súlygyarapodás! Gondolj csak bele ha továbbra is 1 kg-t hízna..1 éves korára 15 kg lenne.(az én 3 éves fiam ennyi:)Amíg nem reklamál ne aggódj! És ne adj neki semmit:)
2011. aug. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

csak anyatejet:)

jó babázást

2011. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a védőnőre, nagyon szépen gyarapszik a babád!

Nyugodtan várd meg a 6 hónapos korát a hozzátáplálással, ráértek.


A fiam ugyanezt csinálta, grammra ennyi volt a gyarapodása és a védőnő meg a doki is azt mondta, hogy nem gond, ha lassult a gyarapodása, majd ha egy hónap alatt nem hízik 4-500 g-ot, akkor kezdjünk el gondolkozni a hozzátápláláson. Abban a hónapban összesen 410g-ot hízott, a következőben meg már a dupláját.


A babád már majdnem megduplázta a születési súlyát, amit hivatalosan 6 hónaposan kellene neki, így érthetetlen, minek riogat a védőnőd.


Nyugi, te csinálod jól, hallgass az ösztöneidre, és csak utána a védőnőre!

2011. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szépen hízik.

Lányom 3330 grammal született és 4 hónaposan pont 6 kg volt. A babád is hasonlóan fejlődik, sőt jobban. Amúgy az én babám is megállt egy kicsit a hízásban 4 hónapos kora körül, de aztán 1 hónap múlva újra nekiindult a hízás. Úgyhogy nem hiszem, hogy aggódni kellene, hiszen hízik és ez a lényeg. Néha pedig előfordul, hogy nem híznak sokat, a másik hónapban meg mégis felszednek többet.

Ha csak anyatejes, akkor nem kell elkapkodni a hozzátáplálást.

Lányom félig tápszeres volt és 5 hónaposan kóstoltattam vele először tejpépet, majd almát.

2011. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, és a megnyugtatásokat :) Igen, én is úgy gondolom, hogy még felesleges lenne tejpépet adni Neki, nem is szeretnék. A teát az megkóstoltatom Vele ebben a nagy melegben, hogy minél több folyadékot kapjon, de azt sem fogom túlzásba vinni, maximum sétákra viszek Neki, hogy ha megszomjazik tudjon inni, mert a vizet nem nagyon szereti...
2011. aug. 23. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!