Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Manapság miért nem lehet...

Manapság miért nem lehet kapni betétpelenkát megkötős pelenkavédővel?

Figyelt kérdés
A 80-as, 90-es években árult ilyet pl. a Libero. Eldobható volt, de mégis olcsóbb, mint egy nadrágpelenka.

2017. ápr. 28. 00:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

En anyukam is mondta h volt ilyen, de azt mondta remalom volt hasznalni a mai pelusokhoz kepest.

Annak ezer oka lehet h kivontak egy termeket a forgalombol. Vagy az anyaga/hasznalata utkozik egy uj szabvanyba, vagy dragul az eloallitasi koltsege, vagy nepszerutlenseg miatt kivonjak. Ezt maximum a Libero tudna megvalaszolni neked.

2017. ápr. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Mert haladni kell a korral.
2017. ápr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Én haladok a korral, kockás füzetet és papírt használok, így nem ér bajként, ha lefagy a net, vagy tönkremegy a kütyü. És elszáll minden.


Erre jó a te mondatod kb.

Én nem tudom, de honnan szalajtják ezt a sok hülye gondolkozásút, mint a 64%?

Megválaszolva és rendesen alátámasztva érvekkel arra meg nem vagy képest.

2017. ápr. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

3. azert ez nem ugyanaz :) A mai eldobhato, pihekonnyu pelenkak vilagaban maximum nehany brutalisan foldhozragadt no venne, a tobbi ott rohadna meg a boltokban. '80-as evekbeli pelenka? :))) Anyukam es anyosom mindig meselik hogy milyen nehezkes volt a pelenkazas a mostani felperces muvelethez kepest, es hogy mekkora mazlistak a mai anyukak.


A kockasfuzet valoban hasznos. De pl, mosogeped gondolom van es nem dezsaban mosol a pataknal. Szoval van amiben a regi modszer a jobb, azonban van amiben hulye az aki a rosszabbat valasztja.

2017. ápr. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Anyukam is ilyet használt még nálam, es ő szerinte is rémálom volt.es hamar ki is csipte a pisi a babák fenekét..

Arrol nem beszelve hogy hosszabb ideig tartott igy a pelenkázás,pláne amikor már a gyerek sem maradt nyugton.

2017. ápr. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Ugyan nekem nem rémlik ez a világ, de gyorsan sorolok pár érvet, amiért eltünhetett.


Gondolom nem gyüjtött magába mindent a betét. A mostani nadrágpelenkák is túl tudnak csordulni kakival néha, nem még egy betétes. A megkötős része átázik, akkor viszont a ruha is tiszta kaki lesz. A mai anyukák nem szívesen öblítenék le a csapnál a kakifelesleget, hogy aztán bekerülhessen a gépbe a csupakakis rongy.


A betétet nem lehet szépen becsomagolni. Á nadrágpelenkát behajtogatod és kész, a beltartalma ismeretlen.


A betét kisebb, könnyebben megtelik, gyakrabban kell cserélni és többet használni belőle, ezért nem vennék meg.


A pelenkarongy megkötős része sok helyet foglal, puffos, bénán néz ki ruha alatt, manapság pedig az is fontos, hogy néz ki a gyerek.


A pelenkarongy anyaga nem olyan puha, mint a mostani pelusoké. Természetes, de nem puha. Kidörzsöli a babák combhajlatát.


Ha elcsúszkál a betét, mert a sok mocorgástól elcsúszhat, mellémegy a pisi és akkor nem tartja meg semmi, moshatsz újra.


Hanyatt fekve elmozdul a betét, máshová folynak a dolgok.



Hirtelen ennyi jutott eszembe, a sima tisztasági betétből indultam ki, hogy én miért váltottam annakidején tamponra. Nem a vékonyról, hanem a rendes nagy szélesszárnyú betétről.

2017. ápr. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Köszönöm "ma 05:44", pontosan erre akartam neki rávilágítani. Örülök, hogy ugyanazt mondod amit én :)

Ugyanezt mondtam, csak más szavakkal. Pont ez volt a lényege, hogy arra az 1 mondatra ráfogni mindent, hogy haladni kell a korral, mekkora ökörség ez önmagában!

2017. ápr. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
azért amiért tranzisztoros tévét se árulnak már..istenem, haladni kell a korral. A mosható pelusok is modernek lettek már, nem ragadtak le azok se a 80-as években. Keress rá, "mosható pelenka" és egy birodalmat találsz.
2017. ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet kapni. Sokat fejlődött ez is. Környezet és bőrbarát szempontokból újra divat a textilpelus is, csak ezerszer kényelmesebben, mint 30 éve. De van eldobható betétes megoldás is, bár korántsem biztos, hogy olcsóbb, mint a normál pelus. [link]
2017. ápr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

#4: Anyukád és anyósod akkor valamit nem jól csinált. Én a legnagyobb gyereknél még textilpelenkát használtam javarészt, csak éjszakára és házon kívüli program esetén használtam nadrágpelust. 1-2 perc alatt levettem/ráadtam, és szinte soha nem ázott át. Nagy ritkán igen, extrém mennyiségű pisitől esetleg.


Másik válaszolónak üzenem: nem, textilpelenka (és nem pelenkarongy) soha nem dörzsölte ki a gyereket sehol, többek között erre való a popsikrém is. A textilpelenka puha, szigorúan 90 fokon mosva és utána vasalni kell. Mai anyukáknak ez horrornak tűnik, pedig nem ördögtől való. Mást is vasal az ember, néhány pelenka pluszban már nem igazán számít. Ha anyuka undorodik a gyereke kakijától, akkor hogyan törli meg a caros fenekét? Nem mindegy akkor már, hogy a pelenkáról is le kell öblíteni? Egyébként erre volt jó megoldás: papír pelenkabetét, amit a textilpelus közepére tettem. Apisi sem áztatta szét, a kakit meg szépen le lehetett húzni a wc-ben és nem kellett tárolni a kakis pelenkát sehol.

Az elcsúszás megelőzésének trükkje pedig a pelenka megfelelő hajtogatása, már annak idején is meglepődött a védőnő, hogy én tudom, mert már akkor sem volt nagyon divat - csak volt húgom meg unokaöcséim, akiket rendszeresen segítettem pelenkázni.


És nem elhanyagolható előnye volt a textilpelenkának, hogy sokkal, de sokkal hamarabb lettek a gyerekek szobatiszták, mert abban érezték, hogy kellemetlen. Akkoriban nem nagyon lehetett olyanról hallani, hogy valaki attól fél, hogy azért nem veszik fel a gyereket oviba, mert nem szobatiszta. Egyszerűen nem nagyon volt olyan.


Itt a haladni kell a korral kitétel nem biztos, hogy pontosan azt jelenti mint egy mosógép vagy számítógép esetében.


A kérdezőnek: a betétpelenka rosszabb volt mint a textil, az tényleg elcsúszkálhatott. '90-es években is sokszor inkább az anyukák vették maguknak szülés utánra a nagyobb méreteket. :-) Arra jó volt.

2017. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!