Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj ha kétszer eszik főtt...

Nem baj ha kétszer eszik főtt ételt? Jó így az étrendje? 1 éves.

Figyelt kérdés

Már szinte teljesen azt eszi amit mi, csak ha nagyon fűszeres akkor készítem neki külön, viszont eddig nem evett a főztömből, babaételt evett minden ebédre.

Most reggelire eszik tápszert, tízórai gyümölcsös tejtermék, ebéd bébiétel főzelék uzsi szintén gyümölcsös tejtermék/tejpép vacsi meg amit főzök főtt étel.

Én mindig este főzök mert mellette nem tudok sajnos, és 2 napra főzök.

Ma pl este főzök így ebédre ilyenkor mi szendvicset szoktunk enni, de neki azért nem akarok szenyót ebédre még ha este kapna is főtt ételt, de gyomrának nem sok a 2x-i meleg étel?

Ti hogy csináljátok ha nem minden nap főztök ?


2017. máj. 3. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha ez később is így marad, akkor mindig 2x fog főtt ételt enni egy nap, mert oviban, suliban is meleg étel van ebédre. Ha vacsira is azt csinálsz, akkor este is azt eszik majd.


Én úgy csináltam, hogy délelőtt főztem. Mert mi kizárólag ebédre eszünk főtt ételt, vacsorára csak valami szendvicset, vagy virslit, ilyesmit.

1 évesen még aludt délelőtt, akkor simán meg lehet főzni valami gyors kaját. Vagy este, amikor letetted, megfőzöl másnapra.

Időbeosztás kérdése.

2017. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém 13 hós. Mivel a tejpépeket kihányja, ezért főzeléket kell adnom neki vacsira, hús,enteset. De már le lett cserélve azóta tejbegrízre, mert megszerette azt. Az a lényeg, hogy orevosi tanácsra kellett 2x adnom főtt ételt neki, mert a szopi már nem volt elég este. Semmi baja nem lett, annyi lehet a hátránya, hogy a zöldségek puffasztóak. Este nem szerencsés hasfájós babának adni.
2017. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
húsmenteset, orvosi tanácsra. Bocsi a félregépelésekért
2017. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2017. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 jafnrétti ***** válasza:
100%

Sokan esznek meleget ebédre is, és vacsorára is, bár nekem személy szerint furcsa, én gyerekkoromban azt szoktam meg, hogy hideget vacsorázunk, és felnőttként is ezt vittem tovább.

Egyébként én is este főzök általában (vagy délután, alvásidőben), de másnapra. Amit este megfőzök, az a másnapi ebéd, azt viszi magával a férjem, és a kicsivel nekünk is az a másnapi ebédünk.


De ha ti este szoktatok meleget enni, akkor abban sem látok semmi furcsát, ha szendvics van ebédre a gyereknek is, mert akkor nálatok egyszerűen nem az ebéd a főétkezés, hanem a vacsora. Sokan étkeznek így, igaz, nem pont Magyarországon ez az elterjedt, de attól még ez is teljesen rendben van.

2017. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem nem alszik délelött, ebéd után alszik csak 1 órát max egész nap de akkor szeretnék pihenni nem főzni ha már egész nap ez az egyetlen óra hogy le tudok dőlni nyugodtan.

Én is úgy szoktam meg gyerekként hogy a hideg a vacsora, de mi is jobban eszünk este, és tényleg nem hagyná hogy főzzek mellette.

Szendvics/virsli/tojást szoktam gyors összedobni ebédre de már az mellett is van sírás néha.

Csak a kérdés hogy neki is adjak szendvicset meg társait vagy maradjunk babaételnél és akkor kétszer kap meleget?

2017. máj. 3. 11:44
 7/8 jafnrétti ***** válasza:
100%

Egy évesen már nyugodtan étkezhet úgy, ahogy ti. Szóval ha nálatok szendvics/virsli, ilyesmi az ebéd, eheti ő is nyugodtan, vacsorára kap úgyis tartalmasabbat.


Egyébként én, ha nem akarom, hogy sírás legyen, miközben a konyhában teszek-veszek, feldobom a hátamra csatosba a gyereket. Persze nem mindig, van, amikor tök jól elvan, de ha nyűgös, akkor ez szokott segíteni. Csak egy tipp, hátha beválik, ha van kedved hozzá, szerintem jobb így, mint egy síró gyerek mellett kapkodni, vagy félkézzel kutyulni :)

2017. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát sose volt hordozva, nem tudom mennyire tűrné el :) Nem szereti ha korlátozom a mozgásba, nem kell bemutatnom gondolom hogy mennyire izgő-mozgók ebbe a korba.

Kijön velem a konyhába, úgy el is van azért csak mindig talál valamit amit nem kéne, földön egy morzsát ne edd meg, fiókba odacsukja az ujját (most már szerelek fel fiókzárat) sütő meleg akkor odatolom a kukát de akkor azt akarja piszkálni..

Szóval könnyebb ha a férjem itthon van aztán lefolgalja míg megfőzök.

Hétvégén szoktam még ebédre főzni, de akkor lehet azt fogom csinálni ha előző nap főztem akkor mi azt szoktuk ebédre is enni, én akkor is babaételt szoktam neki adni és vacsira amit előző nap főztem, de akkor lehet neki is már ilyenkor odaadom a főztöm és este ő is eszik hideget.

Csak féltem nehogy túl sok hús legyen, vagy túl sok szénhidrát neki egy napra, régen hasfájós volt most szerencsére nem veszem észre rajta.

2017. máj. 3. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!