Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babának milyen...

9 hónapos babának milyen étrendje van? 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást, légyszi olyanok írjanak, akik ugyancsak így kezdték.

Figyelt kérdés
Teljes étrendet írnátok? Adhatok már babakekszet, vagy háztartásit? Na és görögjoghurtot? Vagy krémtúrót?
2016. júl. 19. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

1 évesnek se adnék bolti ízesített joghurtot és krémtúrót...


De elméletben: ha glutént már kapott, mehet a babakeksz.

Ha tojást (amit 1 év fölött kéne), akkor a háztartási is.

Natúr joghurtot bevezetted, "jöhet" az agyoncukrozott ízfokozós.

Túrót, vajat, akkor a krémtúró is.

2016. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Reggelire tapszer, tizorai gyumolcs sinlac-cal vagy natur joghurttal keverve. Gyumolcsok kozul amit szeret ilyenkor az alma, baban, oszibarack, es uvegesbol az alma-malnaval vagy alma-eper joghurtal vagy turoval. De szereti a barack-maracujat is. Kapott mar banan avocado puret is. Van h babakekszet vagy az aldiban kaphato babapiskotat reszelek bele 1-1 db. Ebedre olyan 200 gramm korul eszik. Nos, burgonyat, edesburgonyat, repat, brokkolit, cukkinit, patiszont, almat, karfiolt, tesztat, tojassargajat, sertes es csirkehust, pulykahust illetve csirkemajat kap ezek kombinaciojaban. Jah, spenotot kifelejtettem!:) de lehet meg par dolgot is..

Fuszer gyanant petrezselyen, zeller, hagymafelek, kapor.

Kapott mar turot es sajtot is.

Ilyen danone meg gyari keszitesu dolgokat nem adok neki! Annyi vacak dolgot belekotyvasztanak!:(

Uzsira tapszer...16 ora korul

Aztan 19 ora korul tejpep vagy lightosabb fozelek uvegesben.

Alvas elott pedig ujra tapszer.

8 honapos koraig szopizott.

2016. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyoker aki lepontozott! Vagy mit kellett volna irnom? Toltott kaposztat eszik meg brassoit?! Vagy mit??
2016. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na pont holnap lesz 9 hónapos a kisfiam.


Egy napja:

Reggel ő tápszerezik csak.

Tízóraira gyümölcsöt kap. Babakekszet, vagy Sinlacot teszek hozzá, esetleg Milumil 7 gabonás pépet (el kéne használni, ezzel vezettem be a glutént, de valahogy nem fogy el...)

Ebéd: főzelék, általában krumplival sűrítek. Husit is teszek bele, vagy néha hal+krumpli kombó. Illetve most kezdtük 8 hónaposan a májat és a tojássárgáját, heti 1x kaphat. Sajtot is kapott már néha, főzelékbe reszelve.

3-kor alvás előtt tápszerezik, alvás után, mikor felkel, joghurt/kefír/babapuding, vagy valami gyümi.

Este ő tejpépezik, 7 körül.

8-kor fürdik, utána tápszer.


Ilyen ételeket vezettem be már:

alma, őszibarack, banán, meggy, körte, szilva, cseresznye, sárgabarack, sárgadinnye, görögdinnye

krumpli, répa, sütőtök, cékla, saláta, cukkini, brokkoli, zöldbab, petrezselyem, zöldborsó (héja nélkül), mángold, karalábé, karfiol, spenót

csirkehús, pulykahús, hal (afrikai harcsát szoktam venni, besózom, esetleg enyhén fűszerezem valami zöldfűszerrel, kb egy órát áll, aztán sütőben kb fél óra alatt megsül)

csirkemáj, tojás sárgája

étolaj

joghurt, kefír, sajt

glutén: 7 gabonás pép összetevőit

ja, és rizst is szoktam néha, ha valami olyat főzök magamnak és neki, hogy husi + rizs kombó, akkor simán kiveszek belőle, és pépesítem neki


Egyébként egy táblázat alapján csináltam, amit a védőnőtől kaptam. Mostanában már úgy szoktam új zöldséget bevezetni, hogy több krumpliba keveset teszek az új zöldségből, aztán pár nap múlva, mikor újra olyat főzök, akkor már sokat. Szóval nem az egy-két kanállal kap csak módszert követem. :)


Bocsi, hogy hosszú lett, remélem, átlátható.

2016. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!