Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 6hetes baba...

Normális, hogy 6hetes baba ennyit sír? Gyakorlatilag vagy azért mert éhség, pelus csere, büfi, hasgörcs-gyötri, de úgy érzem állandóan van vmi"baja", egész nap kézben van, hogy ne üvőltsön. Ez mostmár mindig így lesz?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 14:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem lesz így.

Viszont ne legyen egész nap kézben.

Tedd a kiságyába, simogasd, beszélj hozzá. Napközben pedig ringathatod a babakocsiban, babaülésben, vagy bölcsőben is, amitek van.

Sokat beszélj, énekelj hozzá, ha csak kisebb gondja van, így is meg kell nyugodjon 5-10 perc alatt.

2010. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz mindig így.

Az én kisfiam is folyamatosan ordított hat hetes korától egészen kilenc hetes koráig.Mindezt azért , mert egy barom voltam és nem vittem át az orvoshoz előbb, aki megállípította, hogy kólikás. Kapott rá gyógszert,amiről éppen a héten fogunk teljesen leállni.Nem sír csak ha nem kapja meg azonnal a cicit vagy ha már nagyon fáradt álmos.Amikor unatkozik akkor csak nyöszörög.

Életemben olyan kétségbeesett,tanácstalan, fáradt és kialvatlan nem voltam, mint abban a három hétben.

Nagyon elcsépelt, de egyre jobb és könnyebb lesz a dolog.

Szerintem a folyamatos sírásnak a hasfájás az oka, azt meg lehet orvosolni. Kitartás, gondolatban veled vagyok.

Üdv.:K.

2010. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

eggyet értek az elöttem szoloval.Ne legyen egész nap kézben.

Babakocsi,kenguru,kiságy,éneklés,minden de csak a végsö esetben vedd fel.Értendö 10-15 perc mulva is sir nem tud megnyugodni.

2010. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom konkrétan mennyit sír, de sok anyuka van vele úgy, hogy az első 1-2 hétben olyan "jó" gyermeke egyszercsak "elromlik", és sokat sírós babává válik. Szerintem ez is egy élettani folyamat, majd átmegy rajta, kinövi. Csak ki kell bírni, nehéz, mert tehetetlennek érzed magad. Ha úgy gondolod, hogy a hasa fáj, lehet kapni a gyógyszertárban különböző szirupokat, cseppeket, esetleg próbáld meg.

Mindenesetre, ha te ideges vagy, azt ő is megérzi, és nincs rá jó hatással.

Beszélhetsz a védőnővel is, lehet hogy van néhány ötlete.

Aludj, amikor teheted, és nyugi.

Néhány év távlatából még lehet, hogy viszzasírod ezt az időszakot :-)

2010. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Én a hasfájós baba anyukája vagyok megint.Valóban nem jó ha a baba egész nap karban van, de a sírást hallgatni egész nap is egy borzalom. Én nagyon hordozás párti vagyok.Próbáld meg felkötni magadra a babát, kicsit tehermentesíti a karodat, ő meg érzi a szíved dobogását, az illatodat, talán megnyugatatja.

Sok erőt!

K.

2010. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Én is azt mondom,ne legyen állandóan kézben,mert megszokja és a későbbiekben nehéz lesz leszoktatnod róla.Gondolom nem szeretnéd,hogy ha már nagyobbacska lesz csak úgy tudj bármit is csinálni,hogy egyik kezedben a gyerek,másikkal meg megpróbálsz ténykedni.Biztos kiboritó a sok sirás és sajnálod de próbáld meg letenni és ott lenni vele egy darabig,neki is meg kell szoknia,hogy nem mindig anya kezében legyen.Ha hasfájós,próbáld meg neki az Infacol cseppet,vag az Espumisan cseppet,vagy van homeopátiás gyógyszer-kúp is,a Viburcol kúp bejött barátnőméknek,nekik is a lányuk hasfájós volt meg most az egy hetes fiuk is az és nekik ez segitett.Kitartás!!!
2010. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már könnyen beszélek, 2 éves a fiam. De kb ugyanilyen volt!2-től 3 hós koráig gyakorlatilag kézben volt, annyit sírt, délelőtt enyémben, délután jött anyu és ő hurcibálta.Szörnyű volt! Most kezd könnyebb lenni hogy 2 éves. Bocs ez így elég lehangoló lehet, mert messze vagytok tőle.Kitartás!!!

2010. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat-a hasfájást kiküszöböltük gripewater-el,és "kiderült",hogy csak unatkozik és gyakorlatilag állandóan szórakoztatni kell-akkor vigyorog,gügyög,tündéri,de ha letesszük akkor világvége és egy darabig ugyan elég ha a kiságy mellettről dumálunk vele,de ez max 10perc.Úgy néz ki kislányunk túl szocializált,ha nem foglalkozunk vele akkor sír.

Szuper.

2010. máj. 18. 16:18
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát az én mini manóm is imádott kézben lenni, sőt, még mindig imád. Semmit nem tudtam tőle sokszor csinálni. Amikor elkezdett kúszni, illetve előtte gurulva közlekedni 7 hónapos korában, akkor sokat javult a helyzet. Azóta oda tud hozzám jönni, de így is vannak napok, amikor szinte mindig kézben szeretne lenni. 13,5 hónapos.
2010. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mozgásfejlődésére és a lelkére is a legjobb, ha kézben van. Én minden nyikkra felvettem és hurcoltam. Nagyon nehéz, de hidd el megtérül. Én alá tudom támasztani..
2010. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!