Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 6hetes baba...

Normális, hogy 6hetes baba ennyit sír? Gyakorlatilag vagy azért mert éhség, pelus csere, büfi, hasgörcs-gyötri, de úgy érzem állandóan van vmi"baja", egész nap kézben van, hogy ne üvőltsön. Ez mostmár mindig így lesz?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 14:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem bírom hallgatni ha sír!Én mindig felvettem!Viszont amióta fedezi fel a világot,azóta csak akkor szeret kézben lenni,ha fáj a foga(vaygis jön a foga)!Amúgy nekem nagy könnyebbség volt a hordozókendő!Bármit meg tudtam csinálni akkor ő meg nyugisan szuszizott rajtam!Sőt van hogy úgy alszunk!Persze csak nappal!Amikor még fájt a hasa,hetente többször is aludtunk így együtt délután egyet!

és nem lett elkapatva a gyerekem!Amióta forog imád a földön lenni!Én inkább azt javasolnám,hogy ne mindig a kiságyában legyen,hanem vidd magaddal oda ahol te vagy!Új dolog lesz neki,sokáig csak az is leköti hogy nem a megszokott helyén van!Nálunk pl az ágyában csak alszik!Meg reggel 9-ig van abban!Nálunk ez a napirend!amúgy pedig van neki járóka habtapi a nappaliban!Nekem jobb volt így!Hátha tudtam segíteni!

5,5 hós baba anyucija!

2010. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sokat várok a 8hetes"nagy"változástól,egyébként csak éjjel van az ágyában,nappal járókában van(máramennyit:-))a nappaliban.

2010. máj. 18. 19:12
 13/19 anonim ***** válasza:
56%

"Úgy néz ki kislányunk túl szocializált,ha nem foglalkozunk vele akkor sír.

Szuper."


Hát igen, ez így van, ha nem foglalkozunk vele, akkor sír. Nálunk is. Mondjuk ezt mi nem éljük meg tragédiaként, de lehet, hogy azért, mert mi eleve így készültünk rá, hogy ha jön a gyerek, akkor majd foglalkozni kell vele...

2010. máj. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Vegyél egy mei-tai-t. kösd magadra (6 hetesen még csak elölre) és máris lesz két kezed és csinálhatod a napi dolgaidat és hidd el neki érdekes lesz ahogy teregettek, főzöl, stb. Nekem csak így volt esélyem bármit is tenni anélkül, h egyvégtében bőgött volna.


www.mei-tai.hu - olyan mint a kendő, csak sokkal egyszerűbb megkötni és egészségesebb mint egy kenguru.

2010. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem borzasztó sírós volt a kislányom. Hasfájós is volt, de vannak az átlagnál sírósabb babák is, na nekem a kettő együtt jött. Én is teljesen kész voltam, azt hittem már nem bírom az egész napi sírást, cipelést. Én nem bírtam hallgatni, hogy sír, pedig párszor megpróbáltam letenni, de nem hagyta abba 10 perc után sem.

Így én is vettem egy kendőt, pedig nagyon ellene voltam az elején, terhesen meg is jegyeztem anyukámnak, aki akart veni, hogy nekem az tuti nem kell, nem leszek hippi, gyerekét magára kötő anyuka. :DD

Aztán az lettem, mert nem tudtam mást csinálni. Az első 3 hónap rémálom volt, a következő 3 már jobb, de igazán csak a 6-ik hónaptól lett érezhető a változás.

Most már gurul, kúszik a kislányom, eljátszik fél órákat egyedül, de még most is vannak olyan napjai, hogy csak akkor van el, ha beülhet az ölembe. Kitartás!

7 hónapos anyuka

2010. máj. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig kézben/ ölben van a babám, ha tehetem. Felveszem akkor is, amikor nem kéri. Ne kövezzetek meg, de az én elméletem szerint tudni fogja, hogy bármikor felveszem szó nélkül, ezért nem fog ezért harcolni :) Ha nem így lesz, akkor meg továbbra is szívesen felveszem. Egyébként nekünk is van mei.tai-unk, de bent nem viseli el, kint viszont imádja :)

A kérdésedre válaszolva: nem lesz mindig így. A mi babánk is hasfájós volt + "unatkozós". Ordított - ha kellett, ha nem. A hasfájás elmúlik 4 hónapos kora körül (nálunk így volt), + a játékokkal majd eljátszogat, de azt is majd csak 5-6-7 hónapos korától.

És ha szerencsétek lesz: nem jön az összes foga fájdalmasan, mint ahogy a mi gyerekünknek - hogy újabb ok legyen a sírásra:)

Apropó, ha kibújtak a fogai, mi a következő napirendi pont, ami miatt sírhat egy gyerek? :DDD

2010. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, és nem lesz mindig így, az én kislányom 16 hetes, és már csak akkor sír, ha nagyon fáradt, és nem tud elaludni. Én is azt hittem, hogy ennek soha nem lesz vége, tiszta idegbeteg voltam, és fáradt. Most már sokkal könnyebb, szépen eldumálgat egyedül, rágja az öklét, és sokat vigyorog. Kitartás neked, és később úgy gondolsz erre vissza, mintha meg sem történt volna.
2010. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nagyon kedvesek vagytok!

Persze én is örömmel veszem fel vagy hordozom csak tartok attól az időszaktól amikor 8-9kiló lesz(gerincsérvem van)

Na,de az még odébb van:-)van remény!

:-)

2010. máj. 19. 22:17
 19/19 A kérdező kommentje:
már 3hónaposak vagyunk és minden normalizálódott ahogy elmúlt a hasfájós időszak.Mosolyog ezerrel és már tényleg csak akkor sír ha baja van amit meg tudok oldani!!Imádom ezt a kis fruskát:-)
2010. júl. 8. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!