Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevel itt valaki down babát?...

Nevel itt valaki down babát? Születes utan derült ki vagy tudtatok a terhessseg alatt?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni a pozitiv negativ oldalát.Kinek milyen nehezsegei vannak a nevelésükben.Köszöm a válaszokat!!!!
2017. máj. 5. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Szia, a szomszédom esetét tudom leírni. Nekik nem volt rossz semmilyen eredmény. Nem is küldték mintavételre. Születés után tudták meg. Egyébként egy tündér, nagyon sokat foglalkoznak vele és nagyon értelmes, olyanokat tud,amit " nem kéne" tudnia. Mondjuk az is igaz, hogy enyhe down-os. Lett utána egy húga, nála meg rossz lett mind a nyaki redő, mind az afp. Elment magzatvíz mintavételre, kiderült, hogy makk egészséges.
2017. máj. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mennyi idős?es honnan tudták hogy enyhe?vagy azert enyhe mert jol fejlödik?
2017. máj. 5. 11:13
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Azt, hogy enyhe vagy sem, csak akkor tudod meg, mikor ott van és eljuttok odáig, hogy hogy fejlődik. Előre senki se tudja megmondani, hogy neked egy enyhe vagy súlyos esetet "dobott a gép".
2017. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Egy anyuka jár a Down kóros kislányával abba a baba-mama klubba, ahová mi is hordjuk a gyerkőcöt. 5 éves, nagyon aranyos kislány. Az arcán egyértelműen látszik, hogy Downos, de ugyanúgy játszik, mint a többiek. Ismer 1-2 mondókát, szeret labdázni. Óriási szeretetigénye van, 5 percenként szalad megölelni az anyukáját vagy azt a személyt, aki kedvesen viselkedik vele. Beszélgettem néhány alkalommal az anyukájával, ők tudták, hogy így születik, készültek az érkezésére. Jártak pszichológusnál, speciális pedagógusnál, bújták a szakirodalmat. Azt mondta, néha fárasztó, mert nonstop foglalkoznak vele, nem igazán tudja egyedül elfoglalni magát, de imádja őt az egész család. Jövőre elsős lesz a kislány egy spec.iskolában.
2017. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott, hogy a kislány kicsit hangosabban beszél és nehezen fogadta el, hogy nem döntheti le az ölelésével a többi gyereket. De az anyukája és a nagymamája is nagyon jól kezelik a helyzetet, legtilöbbször sikerül vele megértetniük, mit miért nem szabad. Nekem úgy tűnik, akikhez leginkább ragaszkodik, azok szükség esetén kordában tudják tartani.
2017. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!várom még.Igazábol a kérdésem azert tettem fel,h hatha vannak sorstarsak itt,de azivesen fogadok minden valaszt.Az én kisfiam down szindromaval született ezt szülés utan tudtuk meg.Hát azt az érzést....😢 Most 1 eves lesz most 21en,fura pont 21 en Eddig nagyon szepen fejlodik.9 honaposan felult.10 honaposan elkezdett maszni,most nagyon felakar álni.Mutatja a kezevel h gyere.Az egesz csalad szereti nagyon es elfogadja.De ezek mellett nem tudom mire keszuljek es mi varhato,ezert probalok kicsit tajekozodni tőletek.
2017. máj. 5. 12:58
 7/13 A kérdező kommentje:
És ami a legfontosabb hogy figyel.Figyeli a szankat ahogy beszelunk hozza es van hogy valaszol persze az ő gagyarászásával,nagyon tudja mondani.
2017. máj. 5. 13:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, első vagyok! Nagyon sajnálom, hogy nem tudtatok rá felkészülni előre! És ha nem gond, hogy ilyet kérdezek, mennyivel a születése után derült ki a down? Ezek szerint neked is jó volt minden eredményed? Tündérek egyébként, ha sokat foglalkoznak velük, nagyon sokmindent meg tudnak tanulni! A szomszédomék elköltöztek, amikor a kislány olyan 5 éves volt. Most azt hiszem, hogy 13 éves a kislány. Nagyon bírtam a kislányt, sokszor voltunk együtt a parkban, egy kis szövegláda volt, kedves, értelmes! Rengeteg helyre vitték, lovas terápiára is, vettek neki zongorát, tényleg meg is látszott rajta, mert el voltak képedve a fejlesztők, hogy mennyi mindent tud! Fel is vették valami olyan spec iskolába, ahova nehéz bejutni.
2017. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ahogy megszületett ra 12 orara felmerült a gyanu.de csak a szeme volt fura.rá egy hétre kaptuk meg a véreredmenyt gyorsitottan.Igen minden rendben volt az eredmenyekkel,sokkot kaptunk akkor.Az ember fejében minden megfordul ilyenkor de csak azert mert csak a hallottakat veszed alapul.Mára elfogadtuk őt ilyennek,pedig nehez volt nagyon.masodik gyermek fiatalok vagyunk.en 28evesen szultem a parom volt 35.Őis nagyon jol fejleszthető szerencsere,semmi szervi baja nincs.szivesen kuldok kepet rola csak nem tudom itt hogy kell :s
2017. máj. 6. 08:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, kepfeltoltes.hu, ha jól emlékszem. Az nagyon jó,ha van tesója, sokat fog tanulni tőle! Nagyon édes lehet 😃
2017. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!