Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyáron kánikulában hogy...

Nyáron kánikulában hogy tegyem majd elviselhetővé a szobát a babának légkondi nélkül?

Figyelt kérdés
Menjen egesz ejjel a ventillator? Ti milyen ruhat adtatok ra alvashoz nagyon melegben?
2017. máj. 8. 00:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam még csecsemő volt tavaly nyáron egészen 4 hónapos koráig szenvedtünk, nem is emlékszek olyan forró nyárra mint a tavalyi.

Ventilátor ment, de rá nem csak épp az utolsó fuvallat ment rá és pelust raktam a bőrére, egyszer nem fázott így meg és tudott nyugodtabban aludni is.

Éjjelre már lekapcsoltam ha elaludt.

És vagy egy pelusba aludt csak amikor már rekkenő hőség volt vagy ujjatlan body, takaró meg mint mondtam legtöbbször egy textilpelus volt .

2017. máj. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én rövidujjú bodyt adtam rá alváshoz és az extrém kánikulában egy textilpelussal takartam. Máskor egy vékony kis szellőző takaróval is betakartam, mert hajnalban azért tud hűvös lenni. Napközben sok vizet adtam neki, mikor nyűgös volt, kellemesen langyos vízben pancsolt, akár többször is naponta.
2017. máj. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi 4. emeleti panellakásban laktunk még nyáron és volt 30 fok is. 8-11 hónapos volt nyáron, nagy melegben egy szál pelusban aludt és akkor jól aludt. 28 fokban adtam body-t de amikor kezdett melegedni elkezdett a baba éjjel felkelni és melege volt, ruha nélkül nem volt gond. Az ébrenléti idővel nagyobb baj volt, mert kúszott-mászott és nem akartam, hogy csupasz hassal súrolja a szőnyeget, de sokszor muszáj volt levetkőztetni.
2017. máj. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Egy szobát belégkondicionálni nem egy tétel, én ezt tenném, ha mást nem is tudnék.
2017. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es, bizonyára nem tudod, hogy baba nem lehet közvetlenül légkondicionált szobában, csak úgy úgy, ha egy másik szobában megy, és egy kevés hűvös levegő neki is jut.

Csak ez meg nem olyan egyszerű, mert nem mindig van hely (pl. szekrényektől) olyan helyre tenni a légkondit, hogy jól is fújjon, sőt, egyéb probléma is lehet, pl. a kültéri egység elhelyezése.

Szóval ez nagyon nem úgy meg, hogy "beszereltetném"...

Nekünk is egy másik helyiségben van, ott 20 fokon és maximumon kell járatni egész nap és egész éjjel ahhoz, hogy a gyerekszobában 28 helyett csak 26 fok legyen...

2017. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

#5

Kedves 5-ös,bizonyára nem tudod, hogy a világ számos országában alapvetés a légkondi minden egyes ingatlanban, és a gyerekszobákban is.

2017. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, itt videken nem alapvetes a legkondi:D. Beszereltetni pedig tobb szazerer ft ahogy az ismeroseimtol hallom.
2017. máj. 8. 17:57
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Nem több százezer forint beszereltetni. A szerelés egy komplett lakásra 40-100 ezer ft, nem egy szobára. Plusz a készülék ára, amit pedig az dönt el, hogy mekkora légköbmétert kell kihűteni.


A komfort, amit ad,az megfizethetetlen.

2017. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A légkondicionálás azokban az országokban létszükséglet, ahol nem nyithatóak az ablakok, vagy csak minimálisan.


Jól kitalálták; először lecseréltetik a nyílós, nagy ablakokat nem nyílós -energy-efficient-, széles keretű ablakokra, aztán, amikor már fulladoznak az emberek, akkor beszereltetik a klímát.


De azokban az említett országokban is lehet rendes, nyitható, keskeny keretes, sőt FAablakokat is kapni, külön megrendelésre, csak a néhány száz dollár helyett 2000 dollárért, méretre rendeléssel.


Úgy néz ki, Mo-on már elég amerikai ablakot építettek be, hogy jöhet a klíma, minden mellékesével.

2017. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as, tudod, mennyibe kerül 1 db készülék? :)

Nyilván a kérdezőnek se a 40 ezeres szerelési díjjal volt problémája. :)

2017. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!