Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi lett a kombinált...

Kinek mi lett a kombinált teszt eredeménye?

Figyelt kérdés
13 hét, 6 naposan vettek vért kombinált teszthez, (Down-szűrés). Ma jött az eredmény, 1:89-hez a Down. Van akinek volt hasonló és mi volt utána? Magzatvizet kell vegyenek 16 hetesen, most nagyon izgulunk. Természetesen nyugtatott a nőgyógyászom, hogy volt már rosszabb eredménnyel is páciense és negatív lett a további vizsgálata.

2017. máj. 8. 17:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1:120 körül volt,pozitív lett. 16 hetesen voltunk mi is amnión, az már negatív lett. :)
2017. máj. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég későn voltál vérvételen, lehet, hogy ezért lett rossz az eredmény.

Prenatest nem jöhet szóba?

2017. máj. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt későn. 13+6-ig lehet,amennyiben a magzat CRL-je max 85mm. Engem 12+6-on küldtek el rá,határértékes tarkóredő miatt. Rá 4 napra, 13+3-ra értem el a magándokihoz,aztán jól bebuktam,mert 14+4 voltam már akkor 89 mm CRL-es magzattal,szóval nekem a Nifty maradt,annak várjuk az eredményét.
2017. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is későn mentél. Nekem két terhességnél is azt mondták, hogy max a 13.hétig menjek az a tuti. Egy barátnőmnek 1:45 lett és egészséges kisfia van. Lehet tudni hogy melyik érték nem lett annyira jó?
2017. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 hetet töltöttem épp, amikor a kombinált teszten voltunk. Uh-n mindent rendben találtak. Majd jött a hideg zuhany. Down kórra 1:181 lett az eredmény. Ajánlották Nifty-t, illetve méhlepény biopsziát. A dokim egyértelműen a biopsziát javasolta, mert az nem 99,9%, hanem 100% pontosságú. Bízom benne, így belementem. Istenhegyin voltunk a mintavételen, rá két nappal hívtak az eredménnyel, negatív lett. Nyugodj meg! Ez csak egy arány szám. Minden rendben lesz. Hány hetes vagy?
2017. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ma jott az eredmény, most 14+2 vagyok. Magamtol kertem a kombo tesztet, de majdnem bánom már. De belevalágunk, 16 hetesen Debrecenbe magzatvizet vesznek majd. Azért vették ilyen későn, mert előtte meg 11 hetesen, túl korán mentem kórházi uh-ra. Mondták h 1-2 het mulva menjek vissza, 10 nap mulva mentem, akkor meg már 13+5 hetes voltam.

Állítólag kellemetlen az amnio, utána pihenni ajánlott stb de ha nem csinálnám meg nem lennék nyugodt...

2017. máj. 8. 20:43
 7/23 A kérdező kommentje:
A Prena es a Nifty milyen, mit takar?
2017. máj. 8. 20:44
 8/23 anonim ***** válasza:
A Prena és a Nifty szimpla vérvétel, de ha eltérés van, akkor ugyanúgy kell a mintavétel. Azzal meg csak az idő megy Érdemes lenne inkább méhlepény biopszia, mert azt a 16.hétig megcsinálják, és hamarabb van eredménye. Kellemetlen, de túl lehetett élni. Drukkolok! 16+5 hkm
2017. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
1:49(!!!!!!) volt nekünk és láss csodát, most békésen szuszog a másik szobában a TÖKÉLETESEN egészséges 20 hónapos kisfiam! Ém kiakadtam ezen a szar teszten, sztem semmirevaló, csak arra, h idegesítsen. Én prenatestet csináltattam, csak egy vérvétel volt, semmi extra, 2 hét múlva eredmény, sokkal veszélytelenebb mint az amnio, igaz 160.000 Ft sajnos...:-( mi kifizettük, és nem bántuk meg. Én 12+1 naposan mentem kombináltra, nem tudom, ez befolyásolta-e. Szép nagy fiú lett, van aki szerint emiatt is lehetett, mert a nyaki redő is egy kicsit több volt. Ne idegeskedj! Tuti egészséges!
2017. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

És a biopszia hogy zajlik? Bocs ezekről még nem olvastam...

Melyik az a vizsgálat amelyiket köldökön keresztül végzik?

2017. máj. 8. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!