Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyiket csinaltattatok? AFP,...

Melyiket csinaltattatok? AFP, kombinált vagy integrált teszt?

Figyelt kérdés
Felsorolta a három lehetőséget a védőnő, en meg csak lestem, mint hal a szatyorban. Kiváncsi lennék, hogy a többség melyiket választotta végül ezek közül.
2017. máj. 2. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmit.
2017. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kombináltat, de nagyon megbántam, soha többet. Egy érték rossz lett, így közepes kockázat jött ki, így prena tesztet vagy méhlepény biposziát javasoltak. Végül a kiterjesztett prena tesztet csináltattuk meg, 8 nap után jött meg az eredmény, mely minden betegséget kizárt. Az a 8 nap szörnyű volt.


HA leszek még egyszer terhes, biztos a prenat választom, azt már 9 hetesen meg lehet csináltatni, de soha többet kombinált teszt.

2017. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is kombinált tesztet.


Igen a Prena jobb, de csak nem egy árkategória a felsoroltakkal.


Az AFP-ről én lebeszélnélek kérdező, ez régen a terhesgondozás része volt, majd alapos okkal törölték, nagyon nagyon pontatlan. A kombinált és az integrált pontosABB, ha nem tévedek az integrált teszt plusz egy vérvétel a kombinálthoz képest.

2017. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Először kombináltat, de mi is megbántunk. Eredmény közepes kockázat lett nekünk is, jól megijesztettek. Utána Nifty tesztet csináltattunk, ami negatív lett. Nem kívánom senkinek azt a pár hetet, amíg megjött a Nifty eredménye.
2017. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

AFP-ről rég kiderült, hogy egy kalap kaki, ezért is vették ki a kötelező vizsgálatokból. A kombinált és intergrált tesztek egy arányszámot adnak, hogy milyen eséllyel lesz beteg a baba. Ha rossz az eredmény lehet végezni amniocentézist, chorin-boholy mintavételt, stb., de ezek már hasszurkálósak. A Prena teszt vérteszt és nagyon pontos, de az ára is nagyon magas, százerzes tétel. Aztán van Nifty teszt, Veracity teszt, ezek szintén nagyon drága vértesztek.


Szóval nem túl tájékozott a védőnőd, ha szerinte a felsorolt három a lehetőség... mellesleg egyik sem kötelező, sem ezek, sem amiket én írtam. A kérdésedre válaszolva amúgy én egyiket sem csináltattam meg, nem javasolta se az orvosom, se a védőnőm.

2017. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél kombinált, másodiknál semmi ezek közül.
2017. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én egyből Prenát. Engem az nyugtatott meg.

AFP még létezik? Nagyon megbízhatatlan.

2017. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kombinált teszt. Ott magas kockázat jött ki. Szerencsére a méhlepény biopszián kiderült, hogy minden rendben van. :)
2017. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8as! nekem a kombináltnál Down-ra 1:89 eredmény lett, 16 hetesen magzatvíz vizsgálatra kell mennem...izgulunk, de nődokim nyugtat, h volt rosszabb arány is, és semmi baj nem lett, de tény, h akkor nyugszunk meg ha túl vagyunk a dolgon...
2017. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es! Nyugodj meg, az a legfontosabb. Mi nagyon megijedtünk. Aztán a dokim mondta, h ez csak egy arány szám. Nekem 1:181 lett Down kórra. Most hány hetes vagy? A méhlepény biopsziának hamarabb van eredménye. Azt a 16.hétig elvégezik. Hova mész a magzatviz mintavételre?
2017. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!