Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Észrevettétek hogy mindenki...

Észrevettétek hogy mindenki babája okosabb az átlagnál meg gyorsabban fejlődik?

Figyelt kérdés

2017. máj. 12. 09:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekorvosnal, dúdolókban mindenhol én is azt hallom, h mindenki bezzegeli a gyerekét.

Na, nekem az első minden jóval később csinált, akkor viszont tökéletesen, míg mások 9 honaposan felalltak, estek-keltek 13-14 hónaposan, az enyém 12 hónaposan, a szülinapja előtt egy nappal állt fel, 13 hónaposan pedig gyönyörűen sétált az utcán.

Mások gyerekei már már évesen biciklit hajtottak, az enyém négy évesen érzett rá, viszont azonnal le is vetette a potkereket.

Az enyém két évesen kezdett beszélni, de azonnal összetett mondatokban, más gyereke már egy évesen szavakat mondott.

Azóta kilenc éves, kitűnő tanuló, de a temperamentum megmaradt, óvatos minden új dologban, szemlélődik, megfigyel mindent, majd egy idő után megcsinálja ő is, amit a többi.

A kicsi...masmilyenebb nem is lehetne, pedig még nagyon kicsi, de egy igazi kis meregzsak, már most mindent ki akar próbálni, mindenbe beleveti magát, állandóan siet, mindig úgy érzi, h lemarad vmiről.

Bezzegelhetnék a kicsiról, de nem fogok. Pont oda fog eljutni, mint a nagy, csak más az útja.

Le kell tojni, aki dicsekszik, valamit biztos kompenzál .

2017. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát az én lányom pont nem ilyen ;)

Persze az ember mindenütt belebotlik az ilyen "bezzeganyukákba"

Az elején nagyon bosszantott ( sőt első gyerekesként már elbizonytalanodtam abban is h minden rendben van e az enyémmel h ezt se azt se csinálja)

Aztán összebarátkoztam a google-lal. És rájöttem h nincs gond a kicsimmel, csak egyszerűen átlagosan fejlődik ;)

Ezeket az anyatípusokat meg egy legyintéssel, ércelődéssel simán lelehet legalább mbozni ;)

2017. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Hat en nem mondom, hogy okosabb, de az enyem tenyleg nagyon koran csinal mindent az ismeros hasonlo koru gyerekekhez kepest. En buszke vagyok ra, de szerintem olyan mindegy hogy most csinalja vagy 3 honappal kesobb. Engem jobban zavar ha egy anyuka masrol sem tud beszelni csak errol. En utana sem neztem hogy mikor mit kellene csinalnia a babanak es mi szamit korainak. Lattam hogy egeszseges, ez volt a fontos. Aztan jottek az ismerosok h uristeeen neked miert csinalja ilyen koran ezeket a dolgokat?
2017. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
69%
Én DIREKT kiemelem azokat a dolgokat, amiket nem tud csinàlni még a fiam, mikor valakivel beszélgetek. Az övét meg megdicsérem valamiért. Utàna senki nem vàltozik bezzeganyucivá. :D Mindeki széprn elmondja, hogy az övé mit nem tud ill. dicséri az én gyerekem is. ;)
2017. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!