Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem hajlando nehany...

Miert nem hajlando nehany gyerek bemutatkozni a jatszoteren?

Figyelt kérdés

Ujak vagyunk a jatszon a babammal, o 1 ev alatti, nem beszel meg. Ha leul mellenk egy gyerek jatszani, altalaban par perc utan megkerdezem: Szia, teged hogy hivnak?

Erre a legtobb gyerek ugy tesz mintha meg sem hallana, vagy siman nem valaszol. Nagyobbak, 3 koruliek, szoval mar tudnak beszelni. Ez miert van?


2017. máj. 12. 11:42
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Akkor eleg nehez lesz jatszoteren, jatszohazban, nyaralason ismerkednie a gyereknek ha erre neveled 7es...egyaltalan minek jatszoterre menni akkor?

En csak remenykedem hogy tenyleg csak valami eletkori sajatossag, es nem ez a divat manapsag, hogy neveljunk bunko gyereket aki vissza sem koszon...

2017. máj. 12. 13:22
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
3 éves gyerekekről beszélsz, ők még picik, épphogy kezdik a társsal való játszást, még félénkek.
2017. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
A játszótérre játszani megyünk, nem a szülőkkel ismerkedni. Felnőttnek az én lányom sem mondja meg a nevét, de ha vele egykorú kérdezi, akkor válaszol. Én is úgy nevelem, hogy ne álljon szóba idegenekkel.
2017. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

"egyaltalan minek jatszoterre menni akkor? "


Hát mi pl nem azért járunk, hogy ismerkedjünk más gyerekekkel. Hanem hogy játsszon. Mert otthon nincsenek olyan játékok, mint a játszótéren.

Ha akarnak gyerekek egymással játszani, akkor játszanak együtt. Ehhez minek bármit kérdezgetni??? Ha nem mutatkoznak be, már nem is játszhatnak 2 percet egymással?

2017. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekek játszanak együtt, akkor megmondják egymásnak a nevüket. De a felnőtt más helyzet.
2017. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
58%

Én nagyon nyitott ember vagyok, a gyermekeimet is ebben a szellemben nevelem. Mindig kérem Őket, hogy köszönjenek, ha találkozunk valakivel vagy belépünk valahová. Ha leülünk valaki/k mellé játszani, mindig arra buzdítom a gyerekeimet, hogy mutatkozzanak be, és kérdezzék meg a másik kisgyerek nevét. Mindig elmagyarázom Nekik, hogy sokkal gördülékenyebben megy úgy a közös játék, ha a nevükön tudják szólítani egymást.

Szval így nevelem a gyerekeimet. Általában köszönnek, be is mutatkoznak, de bizony van olyan, hogy eszük ágában sincs. Van, hogy egyszerűen szégyenlősek (pedig nyitott kis emberkék), de olyan is van, hogy a fiam huncutul rám vigyorog, hogy "nem mondom meg, nem köszönök". Szval szórakozik.

Ez életkori sajátosság. A legtöbb ilyen korú gyerkőc szégyenlős, gátlásos.

2017. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
3 éves lesz a lányom, ha egy idegen felnőtt hozzászól (de még a ritkábban látott családtagok is), akkor egyből eltakarja az arcát és bújik. Pedig nem vagyunk antiszociálisak, se bunkók, hogy nem tanítom meg köszönni a gyerekemet, életkori sajátosság, szégyenlős.
2017. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
53%
Valóban? Hány olyan történet van, hogy a "nagyon aranyos anyuka" elviszi a más gyerekét innen-onnan?! Rengeteg!
2017. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként JÁTSZANI megyünk a többi gyerekkel, nem ismerkedni random felnőttekkel.


Ha ott vagyok, természetesen beszélhet bárki felnőttel, de egyébként nem.

És nem vagyok paraanyu, de nem akarom hogy valami szociopata - aki tök kedvesen néz ki - elcsalja őt.

2017. máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Lattal mar jatszoteret 2017-ben? Korbekeritett, ajtoval zart, es termeszetesen a 3 eves gyereket nem kuldik ki egyedul jatszani. Na mindegy, en majd ugy nevelem hogy koszonjon es bemutatkozzon, felenk ezt ugy hivjak h alap udvariassag.
2017. máj. 15. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!