Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gasztroenterológiai vizsgálat...

Gasztroenterológiai vizsgálat babáknál?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat ? 7 hetes babám minden szopit követően bukik, akár órák elteltével is. Nem csak 1-2 kortyot, hanem elég nagy mennyiségeket (látszatra legalábbis) bár ennek ellenére gyarapszik a súlya (szerencsére)

Viszont kaptunk Nutritont, de nem hozott javulást, csak a bukás állaga változott.

Ezért utalt be a gyerekorvos, mondván hátha nincs baj, de legalább anyuka megnyukszik...

Mire számítsak ? Van valakinek tapasztalata ?


2017. máj. 16. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igazán piszkálják a kicsiket. Főleg ha amúgy gyarapszik és más tünet nincs nem fognak sok mindent csinálni.

Megvizsgálják majd fizikálisan meg székletet néznek, max vért vesznek de lehet nem is szurjálják inkább, majd eldöntik szükséges e. Kb ennyire számítatsz.


Széklet mintát vigyél! Gasztóra széklet minta nélkül nem szabad menni.


Érdemes lenne tejmentes diétát kipróbálnod. Méred mennyi eszik? Ha túleszi magát attól is lehet!


Ha rendesen fejlődik és nincs egyéb gond én nem nagyon foglalkoznék ezzel.

2017. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos nem mondta a székletmintát, időpontot pedig csak csütörtökön lehet kérni, majd ott mondják esetleg?!

Nem mérem mennyiket eszik, mert az első 1-2 hétben kicsit túlzásba estem vele és a védőnő letiltott róla.Szóval azt nem tudom, hogy elegendő e amennyit hízik.

Tejmentes diétán gondolkoztam, bár minimális az a tej amit én fogyasztok.

Remélem tényleg nincs nagy baj.

2017. máj. 16. 13:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk pont egy hónapos volt a babánk, véres hasmenése volt ezért mentünk a gasutroenterológiára. Szintén vettek széklet és vizeletmintát valamint a fejéből vettek vért.
2017. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!