Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babak hogyan ülnek fel?...

A babak hogyan ülnek fel? Kell őket ösztönözni erre vagy rajön magatol?

Figyelt kérdés
2017. máj. 17. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd ő jön rá magától, amikor már elkezd kúszni-mászni, majd pedig egyszercsak oldalra csüccsen, és a kezeivel feltolja magát, ülőhelyzetbe.


Ültetni, míg nem tud megülni magától nem szabad, mert így kinyúlhatnak a szalagok és idősebb korában gerincferdülés alakulhat ki.

2017. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ertem köszönöm. De kezben ugymond ülhet nem? Hogy leülök vele es hata hasomnak van tamasztva. Persze percekről van szo es nem orakrol.

Hany honapos korban kezdenek maszni? Addig etetőszekben sem lehet mig nem ül akkor ugye?

2017. máj. 17. 11:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ölben lehet. Én is szoktam néha úgy ültetni a kislányomat. Ő most 6 hónapos.

Etetőszékben sem ajánlott addig, ha csak nem dönthető széketek van. Abban lehet nyugodtan.


Általában 7 hónaposan kezdenek el kúszni, előre-hátra, de ez simán elhúzódhat a 8.hónapra is. Ez teljesen normális, minden baba más ütemben fejlődik.

8 hónaposan pedig már-már elkezdenek felülni, de ez is tolódhat egy hónapot.

2017. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ertem. Köszönöm. Nincs meg etetőszekünk. Feleslegesnek tartom addig h vefyünk. Anyatejes baba igy csak hat honap utan szeretnem elkezdeni a hozzataplalast. Arra a kis időre bele tehetem őt az etetőszekbe majd?
2017. máj. 17. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Már leírták. Amíg nem ül, sehova nem ültetheted, etetőszékbe sem, ha csak nem döntött.
2017. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Akkor ülhet, ha meg tudja magát tartani stabilan, nem görnyed össze a háta. Ez gyerekeknél elég változó, mikor következik be, valamikor 6-8 hó között általában és általában hamarabb, minthogy ő rájönne, hogyan kell felülni. Amíg nem tudja magát tartani, azaz pár pillanat múlva összerogy, addig csak döntve ültesd, ha erre nem alkalmas az etetőszék, akkor hordozóban, babakocsiban vagy szimplán ölben (miközben fogod a hóna alatt).
2017. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
magától...annyit segíthetsz, hogy nem fekve játszol vele hanem ülve...az én lányom 11 hónapos koráig nem ült, aztán a szaki rámszólt, hogy ne fekve játszak vele mert valszeg azért nem ül, és igaza lett...ahogy elkezdtem vele ülve játszani ő is elkezdett ülni
2017. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm
2017. máj. 17. 12:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A hozzátáplálás során, amíg még nem tud önállóan ülni, etetheted autós bébihordozóban vagy pihenőszékben. Nekünk ez bevált. (A bébihordó oldalfalaira egy-egy textilpelust tettem, hogy ne kelljen minden etetés után mosni a huzatot. Ez egy eléggé maszatos tevékenység :D )


Ültetni addig, amíg önállóan nem tud, egyáltalán nem szabad, illetve megvannak a szabályai: arra kell törekedni, hogy a gerincére ne nehezedjen terhelés, azaz amikor felveszed, mindig a hóna alatt, hátánál tartod, popsinál csak megtámasztod, amikor öledben, hordozóban "ül", akkor döntött pozícióban, nem függőlegesben.


Később a felállásnál, járásnál is ki kell várni, míg ő maga kezdi el (illetve ha nem kezdi el időben, akkor elvinni a gyerekorvoshoz, gyógytornászhoz).


És egy hasznos kis összefoglaló tájékoztató füzet a Dévény Alapítvány honlapjáról:

[link]

2017. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Illetve egy német nyelvű, de nagyon sok képpel illusztrált, nagyon hasznos kiadvány a gyerekek mozgásfejlődéséről:

Barbara Zukunft-Huber: Die ungestörte Entwicklung Ihres Babys

így néz ki a könyv: [link]

2017. máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!