Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altattatok el a babatokat?

Hogyan altattatok el a babatokat?

Figyelt kérdés
Ha babatok csak cicin tudott elaludni es mar nem szoptattatok(barmilyen okbol is)hogyan altattatok el utanna babatokat?Fiam 6hos es CSAK cicin tud elaludni.Felek mi lesz ha mar nem tudom szoptatni.Kerlek kimeljetek a "hagyd sirni" es a többi "brutalis" valaszoktol.
2010. máj. 16. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Én 10 hónapig szoptattam, addig cicin aludt el. Kb 1-2 hét alatt megtanulta, hogy az evés és az alvás két külön dolog. Először elaludt a tápszeres cumisüvegen, mint előtte a cicin, de utána már nem: előbb evett, aztán aludt. Nem sírt, nem lett semmi baja.

Ne izgulj, remekül tudnak alkalmazkodni a babák. Neki az a fontos, hogy te vele legyél, miközben elalszik. Ha már nem lesz cici, te attól még ott leszel.

2010. máj. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Én 7 hós koráig szoptattam a lányom.

Lefektetem simogatom a hátát és énekelek neki.

2010. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én magam mellé fektetem és csak ugy alszik el mióta nem cicin!
2010. máj. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én megetetem cumisüvegből - a végére már félig be van ájulva - aztán be a hordozókendőbe, és max. 5perc alatt édesdeden alszik. Kibontom és be az ágyikójába. Szerintem nagyon praktikus. Eleinte még napközben is ezt csináltam, de mostanában már csak akkor, ha nagyon zaklatott, egyébként napközben szépen egyedül elalszik.
2010. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18 hós koráig szopizott a fiam. (ő választotta el magát, közben terhes lettem szerintem ez volt az oka.) Nagy cicista volt, csak cicin aludt el. Amikor még szopizott egyszer pár napig az anyuméknál voltunk és amíg este elmentem zuhanyozni anyukám énekelgetett neki és elaludt. Ez így volt két egymás utáni éjszakán. Amikor hazajöttünk megpróbáltam én is, de persze kellett a cici neki. MÁr jóval ez előtt bevezettük, hogy mesekönyvet nézegetünk, énekelgetünk és jött a szopi miközben én két állandó dalt énekeltem neki. Pár nap múlva könyvezés után újból megpróbáltam, hogy nem adok cicit és elaludt. Egy-két napig, ha kérte, adtam az elalváshoz, ez kb egy hét volt, de semmi kényszer, volt, hogy kellett neki volt, hogy nem. Ezek után szépen lassan teljesen leszokott arról az éjjeli egy-két szopiról is. Most már mesekönyv sem kell (napközben sokat olvasunk) Annyi a rituálénk, hogy apa is odafekszik mellénk és ő szokott "költött" mesét mondani. A manó hol egyikünket, hol a másikunkat simizi, aztán engem átölel és már alszik is max. fél óra alatt. Én is nagyon aggódtam a cicin elalvástól, főleg, hogy jön a tesó, de a manó magától megoldotta ezt. Sajna a barátnőmnél nem vált ez a módszer be.
2010. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
máktea
2010. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Már sajnos a 4. hónaptól az esti szopit tápszerre válltottam, és az első alkalommal etetés után magától elaludt, amint ágyba tettem a kislányomat. Nappal még cicin alszik el, de néha az is bejön ha csak mellé fekszem és fogom a kis kezét :-) . Ne izgulj, szerintem aki cicn alszik el az elalszik a cumisüvegen is, csak jól közel tartsd magadhoz :-)
2010. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

21 hónapos a lányom, még mindig cicin alszik el, pedig hamarosan születik a tesó is. Azt mondta nekem valaki, aki még sose adott rossz tanácsot, hogy ha megérik rá a gyerek, magától fog lemondani a ciciről.

Tegnapelőtt este ciciztünk, majd kérte a cucuját (cumisüveg, a tesó pocakba kerülésekor adtam neki életében először, hogy néhány szopit kiváltsunk, mert nagyon nehéz volt annyiszor szoptatnom, mint ahogy kérte) és hogy menjünk az ágyába. Letettem, betakargattam, megpusziltam és mondtam neki, ha kellek, ott leszek a másik szobában. Magam se hittem, de elaludt! Tegnap ugyanez volt a menet, de végül odahívott és kért egy kis cicit is. Ma az ölemben aludt el, de cucuval. Azt gondolom, elkezdődött valami, hagyom, hadd csinálja a maga tempójában, előbb-utóbb úgyis leszokik.

2010. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezen előre kár aggódni. Az én babámmal is így voltam, sokan mondták, hogy még majd 5 évesen is csak cicin fog tudni elaludni. Néha-néha kipróbáltam egy-két alternatív módszert, pl. felvesz-letesz, de csak több órás ordítás lett belőle. Gondoltam, hogy akkor majd ha 5 évesen cicizni akar, akkor majd 5 évesen kezelem ezt a problémát, de pár hónaposan még nem. Aztán 10 hónaposan magától lefordult a ciciről, azóta halk zenére alszik el.

Már nem szoptatom, de esti tejci, összebújás még most is van. Ezt azóta is igényli, bár már szerintem nem is emlékszik rá, hogy honnan ered.

2010. máj. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

20.12es!

a barátnőddel mi lett?

21hónapos a fiam és ő is cicifüggő és csak azon tud elaludni........5,5 hónapom van szülésig.

2010. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!